اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

نحوه ایجاد سرویس (Start-Stop-Status-Restart) برای پکیج Stunnel نصب شده روی CentOS 7.6

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

نحوه ایجاد سرویس (Start-Stop-Status-Restart) برای پکیج Stunnel نصب شده روی CentOS 7.6

با سلام :
    من CentOS 7.6 دارم و پکیج Stunnel رو با دستور زیر روی سرور نصب کردم :
    کد:
    sudo yum -y install stunnel
    پس از نصب متوجه شدم که این پکیج به صورت سرویس روی سرور نصب نشده است و دستورات زیر کار نمی کنند :
    کد:
    systemctl start stunnel
    systemctl stop stunnel
    systemctl status stunnel
    systemctl restart stunnel
    برای اجرا کردن stunnel از کامند زیر استفاده می کنم :
    کد:
    stunnel /etc/stunnel/stunnel.conf
    و پس از ساختن فایل های stunnel.conf و stunnel.pem در مسیر بالا کامند بالا بدون هیچ اروری ران می شود و stunnel در حال listen کردن پورت مربوطه می شود.
    اما نمی دونم با چه کامندی می تونم stunnel رو متوقف کنم.
    میشه قدم به قدم منو راهنمایی کنین برای ساخت سرویس stunnel که بشه باهاش stunnel رو stop-start-status-reload کرد چه کامندهایی رو باید بکار ببرم.

با تشکر

سلام میتونید با دستور ps شماره process id شو پیدا کنید و با دستور kill اون پروسس رو ببندید.
    اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

کامنت

نوشته شده توسط behrooz مشاهده پست
      سلام میتونید با دستور ps شماره process id شو پیدا کنید و با دستور kill اون پروسس رو ببندید.
      1-
      من ps رو که می زنم دو شماره بیشتر پیدا نمی کنه و معلوم نیست کدام برای stunnel هست.
      2-
      برای ایجاد سرویس چی کار می تونم بکنم؟
      3-
      میشه کاری کرد که کامند اجرایی کردن stunnel در هر بار ریبوت os به صورت اتوماتیک ران شود؟

کامنت

دستور ps خالی رو نزنید این آپشن ها رو هم کنارش استفاده کنید و پروسسی که دنبالش هستید رو grep کنید به دستور ps. شما این کامند رو بزنید : شما به جای virtualbox بزنید stunnel
        کد PHP:
        ps -aux grep virtualbox 
        بعد توی خروجی که میده ستون دوم شماره pid دستور هستش. که بعد میتونید با دستور kill اون pid رو stop کنید.
        کد PHP:
        kill -9 PID_Number 
        اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

کامنت

نوشته شده توسط Vort3x.Layers مشاهده پست

1-
          من ps رو که می زنم دو شماره بیشتر پیدا نمی کنه و معلوم نیست کدام برای stunnel هست.
          2-
          برای ایجاد سرویس چی کار می تونم بکنم؟
          3-
          میشه کاری کرد که کامند اجرایی کردن stunnel در هر بار ریبوت os به صورت اتوماتیک ران شود؟
          برای اجرای خودکار برنامه پس از هر بار ریستارت شدن سرور ساده ترین روش اینه که دستور اجرای برنامه رو در استارت آپ لینوکس قرار بدید.
          فایل زیر رو باز کنید.
          کد:
          nano /etc/rc.local
          مقدار زیر رو در انتهای فایل باز شده قرار داده و ذخیره کنید.
          کد:
          stunnel /etc/stunnel/stunnel.conf
          به این صورت برنامه اس تانل به صورت خودکار پس از هر بار ریستارت شدن سرور اجرا می‌شود.

کامنت

برای ایجاد سرویس این دستور رو بزنید
            کد PHP:
            nano /etc/systemd/system/stunnel.service 
            بعد داخلش این متن رو کپی کنید
            کد:
            [Unit]
            Description=SSL tunnel for network daemons
            After=network.target
            After=syslog.target

[Install]
            WantedBy=multi-user.target
            Alias=stunnel.target

[Service]
            Type=forking
            ExecStart=/usr/bin/stunnel /etc/stunnel/stunnel.conf
            ExecStop=/usr/bin/killall -9 stunnel

TimeoutSec=600
            Restart=always
            PrivateTmp=false
            برای فعال شدن سرویس این دستورات بزنید
            کد PHP:
            systemctl enable stunnel
            systemctl start stunnel 
            اگه از قبل stunnel دستی اجرا کردید اول با این دستور ببندینش بعد سرویسش رو اجرا کنید
            کد PHP:
            pkill stunnel 
            آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 09-02-2020, 08:51 AM.

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
            در حال انجام ...
            X