اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

آموزش کامل راه اندازی میل سرور لینوکسی با Postfix و Dovecot

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

سرویس های شما با موفقیت نصب و راه اندازی شده و دارن روی پورت های خودشون listen میکنند. ظاهرا یک مشکل نتورکی دارید که البته بیشتر احساس میکنم سمت کلودفلر هستش. یه کاری کنید. مستقیما به ip پابلیک خود سرور telnet کنید بعد مطابق آموزش بالا ببینید میتونید از طریق تلنت به پورت های گفته شده کانکت بشید؟

کامنت

نوشته شده توسط Habili مشاهده پست
      سرویس های شما با موفقیت نصب و راه اندازی شده و دارن روی پورت های خودشون listen میکنند. ظاهرا یک مشکل نتورکی دارید که البته بیشتر احساس میکنم سمت کلودفلر هستش. یه کاری کنید. مستقیما به ip پابلیک خود سرور telnet کنید بعد مطابق آموزش بالا ببینید میتونید از طریق تلنت به پورت های گفته شده کانکت بشید؟
      اول با telnet تست کردم نتونستم وصل بشم و الان هر چی روی ای پی تست میکنم این پورتها بسته

کامنت

• Habili
        Habili نظر خود را بیان کرد
        Editing a comment
        آدرس ip سرور تون و دامنه ایمیل تون رو اگر تمایل دارید خصوصی ارسال کنید یه بررسی کوچیکی انجام بدم.

سرورتون بررسی شد. ظاهرا مشکل از جای دیگه هست. رکورد MX رو چک کنید ببینید در کل ایجاد شده؟ و اگر ایجاد شده آیا درست تعریف کردید؟ سعی کنید با استفاده از ابزارهای آنلاین رکوردتون رو بررسی کنید که متوجه بشید به درستی تعریف شده. مثلا میتونید از سایت dnschecker یا سایت های دیگر استفاده کنید. یا اگر از ترمینال لینوکس استفاده میکنید میتونید از دستور nslookup برای چک کردن هر نوع رکوردی استفاده کنید.

کامنت

سرورتون بررسی شد. ظاهرا مشکل از جای دیگه هست. رکورد MX رو چک کنید ببینید در کل ایجاد شده؟ و اگر ایجاد شده آیا درست تعریف کردید؟ سعی کنید با استفاده از ابزارهای آنلاین رکوردتون رو بررسی کنید که متوجه بشید به درستی تعریف شده. مثلا میتونید از سایت dnschecker یا سایت های دیگر استفاده کنید. یا اگر از ترمینال لینوکس استفاده میکنید میتونید از دستور nslookup برای چک کردن هر نوع رکوردی استفاده کنید.
        سلام
        الان با ادرس بالا چک کردم رکورد max دارم اما هیچ ایمیلی نمیتونم دریافت کنم

کامنت

سلام. بله من هم چک کردم اوکی بود. چند دقیقه ای تونستم وقت بذارم سرورتون رو بررسی کنم. لاگ ایمیل ها به سرورتون میرسه، کانفیگی مشکلی ندارید ولی ایمیل هاتون درجا ریجکت میشه که مشکل اینجا هست. من از جیمیل به هر آدرس ایمیلی که توی سرور ساختید ایمیل میزدم درجا ریجکت میکرد. با هاستینگی که ازشون سرور یا دامنه رو خریداری کردید تیکت بزنید ببینید اونا محدودیتی اعمال نکردند؟

کامنت

سلام. بله من هم چک کردم اوکی بود. چند دقیقه ای تونستم وقت بذارم سرورتون رو بررسی کنم. لاگ ایمیل ها به سرورتون میرسه، کانفیگی مشکلی ندارید ولی ایمیل هاتون درجا ریجکت میشه که مشکل اینجا هست. من از جیمیل به هر آدرس ایمیلی که توی سرور ساختید ایمیل میزدم درجا ریجکت میکرد. با هاستینگی که ازشون سرور یا دامنه رو خریداری کردید تیکت بزنید ببینید اونا محدودیتی اعمال نکردند؟
            با پشتیبان سرور صحبت کردم گفتن کانفیگ و قاونین dkim و spf باید رعایت کرد و چک کرد این کانفیگ چطور باید انجام بدم ؟

کامنت

تنظیمات DKIM در این پست میتونید مشاهده کنید :

تنظیمات DomainKeys (یا OpenDKIM) به همراه Postfix در CentOS 7

برای ساخت SFP هم میتونید از طریق سایت زیر اقدام کنید.

SPF Generator

البته قبلا بدون این تنظیمات ایمیل به دستم میرسید ولی شاید پالیسی ها تغییر کرده. تنظیمات بالا رو انجام بدید امیدوارم مشکل تون برطرف بشه.

کامنت

سلام وقت بخیر
                os سیستم کلا عوض کردم centos 8 گذاشتم و طبق تنظیماتی که گفتین postfix و dovecot و Opendkim نصب کردم فقط چند تا نکته هست الان پورت 25 باز اما پورت های 110 و 143 و 995 از بیرون چک میکنم بسته ولی جای که هاست گرفتم میگن فایروال سر خط نیست و الان ایمیل دریافت میکنم اما چند تا مورد هست ایمیل با portonmail فرستادم اما اصلا متن ایمیل نتونستم ببینم ولی با جیمیل درست ارسال شد یا مثلا با اینستا درخواست ایمیل میزنم ارسال میکنه ولی داخل لینک خود به خود تغییراتی ایجاد میشه مثلا 3d اضافه میشه و یک سری موارد اینجوری هست میشه راهنمایی بفرمایید چیکار باید بکنم

کامنت

سلام. ممنون. اول از همه چک کنید ببینید سرویس firewalld استارت هست یا خیر؟ اگر فایروال تون running بود که باید پورت های که گفتید روی فایروال باز کنید که بشه از بیرون دید. برای باز کردن یک پورت یا سرویس در فایروال میتونید از مقاله زیر استفاده کنید :

آموزش باز کردن پورت و سرویس در فایروال CentOS

البته قبلا هم گفته بودم ولی CentOS دیگه ساپورت درست و حسابی نداره و نصب و استفاده ازش اصلا توصیه نمیشه. به جای اون میتونید از آلما لینوکس یا راکی لینوکس استفاده کنید. هر دوشون مثل سنت او اس هستند و تمام آموزش هایی که روی centos مطرح شده را میتوانید در این سیستم عامل ها هم پیاده سازی کنید. البته Debian هم خیلی استیبل هست و میتونید از اون هم استفاده کنید، با هر کدوم راحت تر هستید استفاده کنید. ;) چک کنید باز اگر مشکلی بود مطرح کنید که بررسی بشه.

کامنت

سلام. ممنون. اول از همه چک کنید ببینید سرویس firewalld استارت هست یا خیر؟ اگر فایروال تون running بود که باید پورت های که گفتید روی فایروال باز کنید که بشه از بیرون دید. برای باز کردن یک پورت یا سرویس در فایروال میتونید از مقاله زیر استفاده کنید :

آموزش باز کردن پورت و سرویس در فایروال CentOS

البته قبلا هم گفته بودم ولی CentOS دیگه ساپورت درست و حسابی نداره و نصب و استفاده ازش اصلا توصیه نمیشه. به جای اون میتونید از آلما لینوکس یا راکی لینوکس استفاده کنید. هر دوشون مثل سنت او اس هستند و تمام آموزش هایی که روی centos مطرح شده را میتوانید در این سیستم عامل ها هم پیاده سازی کنید. البته Debian هم خیلی استیبل هست و میتونید از اون هم استفاده کنید، با هر کدوم راحت تر هستید استفاده کنید. ;) چک کنید باز اگر مشکلی بود مطرح کنید که بررسی بشه.
                    بابت پیگیری و راهنمایی ممنون .
                    پورتها 110 و 143 و 995 و 993 و 587 و 465 با دستور firewall-cmd --permanent --add-port=110/tcp باز کردم اما هنوز ایمیل های که دریافت میکنم مشکل داره و متن ایمیل تغییر میکند

کامنت

خواهش میکنم. متوجه منظورتون نشدم تغییر میکنه یعنی چی؟ کمی توضیح میدید مشکل چیه دقیقا؟

کامنت

خواهش میکنم. متوجه منظورتون نشدم تغییر میکنه یعنی چی؟ کمی توضیح میدید مشکل چیه دقیقا؟
                        به عنوان مثالیکی از ایمیل ها تو اکانت اینستا گرام اضافه کردم بعد درخواست ریست پسورد ارسال کردم درخواست چند تا لینک اینستا ارسال کرد که یکی برای عوض کردن پسورد بود یکی برای پاک کردن ایمیل از روی سامانه بود بعد داخل سابجیکت ایمیلی که ارسال شده بود لینک پاک کردن اکانت بود دو تا لینک باهم مقایسه کردم باهم فرق میکرد و لینک که داخل متن بود اشتباه بود ولی لینک ابجیکت درسته بود بعد لینک ریست پسورد که داخل متن بود اشتباه بود . یکم برسی کردم داخل لینک ها 3D چند تا = اضافه شده که اونا حذف کنیم درست میشه.
                        الان عکس از ایمیل و رکورد دی ان اس و دسترسی ایمیل براتون میفرستم

کامنت

سلام کسی فیلم از راه اندازی پست فیکس داره؟
                          خصوصا پست فیکس به عنوان وب میل سازمانی و لوکال
                          می خوام اون رو توی سرورهای داخلی سازمان نصب کنم
                          با رین لوپ بشه بهتره.

کامنت

نوشته شده توسط kamrani6014 مشاهده پست
                            سلام کسی فیلم از راه اندازی پست فیکس داره؟
                            خصوصا پست فیکس به عنوان وب میل سازمانی و لوکال
                            می خوام اون رو توی سرورهای داخلی سازمان نصب کنم
                            با رین لوپ بشه بهتره.
                            سلام وقت بخیر. همین آموزش درباره نصب و راه اندازی میل سرور postfix و dovecot هستش. از همین میتونید استفاده کنید.

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                            در حال انجام ...
                            X