اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

نصب اوراکل جاوا JDK 1.8 بر روی CentOS 6.5

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

نصب اوراکل جاوا JDK 1.8 بر روی CentOS 6.5

به طور پیشفرض تمام توزیع های لینوکس همراه با openjdk از پیش نصب شده است. اگر می خواهید اوراکل جاوا JDK/JRE را بر روی سیستم خود نصب کنید، فقط مراحل زیر را دنبال کنید. در این آموزش خواهید دید که چطور آخرین اوراکل جاوا را بر روی centos 6.5 سرور نصب و پیکربندی می شود.

گام اول : بروزرسانی سرور شما.

کد PHP:
    yum install update 
    گام دوم : سپس جستجو برای نسخه های قدیمی نصب شده بر روی سیستم شما.

کد PHP:
    rpm -qa grep -'^open[jre|jdk]|j[re|dk]' 
    نمونه خروجی :
    کد PHP:
    java-1.6.0-openjdk-1.6.0.0-1.66.1.13.0.el6.i686
    eject
    -2.1.5-17.el6.i686
    perl
    -Object-Accessor-0.34-136.el6.i686
    java
    -1.7.0-openjdk-1.7.0.45-2.4.3.4.el6_5.i686
    openjpeg
    -libs-1.3-10.el6_5.i686 
    گام سوم: چک کردن جاوا از قبل نصب شده.

کد PHP:
    java -version 
    نمونه خروجی :
    کد PHP:
    java version "1.7.0_45"
    OpenJDK Runtime Environment (rhel-2.4.3.4.el6_5-i386 u45-b15)
    OpenJDK Client VM (build 24.45-b08mixed modesharing
    گام چهارم : همانطور که در خروجی بالا می بینید روی سیستم جاوا 1.6 و 1.7 نصب شده است که با دستورات زیر هر دوی آن ها را بر می داریم.
    کد PHP:
    yum remove java-1.6.0-openjdk
    yum remove java
    -1.7.0-openjdk 
    دانلود و نصب اوراکل جاوا JDK

ابتدا به صفحه رسمی دانلود جاوا رفته و آخرین نسخه آن را بسته به نوع معماری توزیع خود انتخب کنید. و همان بسته مورد نیاز RPM خود را دانلود کنید. سپس به دایرکتوری که بسته JDK در آن دانلود شده است رفته و با دستورزیر آن را نصب کنید.

http://www.oracle.com/technetwork/ja...ads/index.html

کد PHP:
    rpm -ivh jdk-8u5-linux-i586.rpm 
    نمونه خروجی :
    Preparing... ########################################### [100%]
    1:jdk ########################################### [100%]
    Unpacking JAR files...
    rt.jar...
    jsse.jar...
    charsets.jar...
    tools.jar...
    localedata.jar...
    jfxrt.jar...
    plugin.jar...
    javaws.jar...
    deploy.jar...
    اکنون برای چک کردن نسخه JDK از دستور زیر استفاده کنید.

کد PHP:
    java -version 
    نمونه خروجی :
    کد PHP:
    java version "1.8.0_05"
    Java(TMSE Runtime Environment (build 1.8.0_05-b13)
    Java HotSpot(TMClient VM (build 25.5-b02mixed modesharing
    همانطور که در خروجی می بینید ، جاوا 1.8 نصب شده است.

چه می شود اگر من نسخه های قدیمی JDK رااز سیستم حذف کنم ؟

همانطور که قبلا ذکر شد، مطمئن شوید که شما تمام نسخه های قدیمی JDK را از سیستم شما حذف شده اند . اگر شما این نسخه های قدیمی تر را از سرور خود قبل از نصب آخرین نسخه JDK را حذف کرده اید ، شما بایدبه سیستم خود بگویید که جاوا از کجا اجرا شود . به طور پیش فرض ، JDK 1.8 x در محل / usr/java/jdk1.8.0_05 / نصب خواهد شد. به عبارت دیگر به سیستم می گوییم که از کجا جاوا باید ااجرا شود، ما نیاز به اجرای دستورات زیر را داریم.
    کد PHP:
    alternatives --install /usr/bin/java java /usr/java/jdk1.8.0_05/jre/bin/java 20000
    alternatives 
    --install /usr/bin/jar jar /usr/java/jdk1.8.0_05/bin/jar 20000
    alternatives 
    --install /usr/bin/javac javac /usr/java/jdk1.8.0_05/bin/javac 20000
    alternatives 
    --install /usr/bin/javaws javaws /usr/java/jdk1.8.0_05/jre/bin/javaws 20000
    alternatives 
    --set java /usr/java/jdk1.8.0_05/jre/bin/java
    alternatives 
    --set jar /usr/java/jdk1.8.0_05/bin/jar
    alternatives 
    --set javac /usr/java/jdk1.8.0_05/bin/javac
    alternatives 
    --set javaws /usr/java/jdk1.8.0_05/jre/bin/javaws 
    چک کردن سیستم :

کد PHP:
    ls -lA /etc/alternatives
    نمونه خروجی :
    lrwxrwxrwx. 1 root root 29 May 9 16:40 <strong>jar -&gt; /usr/java/jdk1.8.0_05/bin/jar</strong>
    lrwxrwxrwx. 1 root root 34 May 9 16:39 <strong>java -&gt; /usr/java/jdk1.8.0_05/jre/bin/java</strong>
    lrwxrwxrwx. 1 root root 31 May 9 16:41 <strong>javac -&gt; /usr/java/jdk1.8.0_05/bin/javac</strong>
    lrwxrwxrwx. 1 root root 36 May 9 16:41 <strong>javaws -&gt; /usr/java/jdk1.8.0_05/jre/bin/javaws</strong>

برای دیدن نسخه ی جاوای مورد استفاده از دستور زیر استفاده می کنیم.

کد PHP:
    java -version 
    نمونه خروجی :
    java version "1.8.0_05"
    Java(TM) SE Runtime Environment (build 1.8.0_05-b13)
    Java HotSpot(TM) Client VM (build 25.5-b02, mixed mode, sharing)
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 02-08-2021, 05:02 PM.

این نسخه اوراکل جاوا با نسخه دیفالتی که روی خود سیستم هست چه تفاوت هایی داره ؟ منظورم این دونسخه هستش :
    openjdk v oracle jdk
    با تشکر
    اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

کامنت

نوشته شده توسط behrooz مشاهده پست
      این نسخه اوراکل جاوا با نسخه دیفالتی که روی خود سیستم هست چه تفاوت هایی داره ؟ منظورم این دونسخه هستش :
      openjdk v oracle jdk
      با تشکر
      درود دوست من ///

تفاوتی آنچنانی ندارند باهم openjdk بر پایه سورس کد های hotspot هست و توسط SUN حمایت مالی میشه/

و اوراکل توسط مهندسین شرکت اوراکل پشتیبانی و منتشر میشه :

جزئیات بیشتر:

Q: What is the difference between the source code found in the OpenJDK repository, and the code you use to build the Oracle JDK?
      A: It is very close - our build process for Oracle JDK releases builds on OpenJDK 7 by adding just a couple of pieces, like the deployment code, which includes Oracle's implementation of the Java Plugin and Java WebStart, as well as some closed source third party components like a graphics rasterizer, some open source third party components, like Rhino, and a few bits and pieces here and there, like additional documentation or third party fonts. Moving forward, our intent is to open source all pieces of the Oracle JDK except those that we consider commercial features such as JRockit Mission Control (not yet available in Oracle JDK), and replace encumbered third party components with open source alternatives to achieve closer parity between the code bases.
      م.و.ف.ق باشید///

کامنت

ممنون از شما پس در اصل هر دو شون یکی هستند و کارایی هاشون مثل همه. منظورتون رو از سورس کدهای hotsopt متوجه نشدم.
        من در مورد متغییرهایی محیطی هم کمی مطالعه داشتم یکی دوتا پست هم توی همین انجمن بود ولی اصلا درکش نمیکنم که جاوا و این متغییر محیطی چه ربطی به هم دارند. ممنون میشم یه راهنمایی هم در این مورد بفرمایید :263::69:

کامنت

من طبق همین آموزش میخوام java oracle رو نصب کنم وقتی به مرحله دوم میرسم طبق فرمایش شما با این کامند
          کد PHP:
          میخوام بررسی کنم که ورژنهای قدیمی تر جاوا نصب هست روی سیستم عامل که این پیغام رو میده :
          کد PHP:
          [root@myelastix jdk1.7.0_67]# rpm-qa|grep-E‘^open[jre|jdk]|j[re|dk]‘
          -bashj[re|dk]command not found
          -bashjdk]: command not found
          -bashgrep-E‘^open[jrecommand not found
          -bashrpm-qacommand not found
          [root@myelastix jdk1.7.0_67]
          من دیگه نمیدونم چکار کنم هرچی آموزش هم سایت های دیگه دیدم همینطور و به همین روش هستند.

کامنت

نوشته شده توسط behrooz مشاهده پست
            من طبق همین آموزش میخوام java oracle رو نصب کنم وقتی به مرحله دوم میرسم طبق فرمایش شما با این کامند
            کد PHP:
            میخوام بررسی کنم که ورژنهای قدیمی تر جاوا نصب هست روی سیستم عامل که این پیغام رو میده :
            کد PHP:
            [root@myelastix jdk1.7.0_67]# rpm-qa|grep-e‘^open[jre|jdk]|j[re|dk]‘
            -bashJ[re|dk]Command not found
            -bashJdk]: Command not found
            -bashGrep-e‘^open[jreCommand not found
            -bashRpm-qaCommand not found
            [root@myelastix jdk1.7.0_67]
            من دیگه نمیدونم چکار کنم هرچی آموزش هم سایت های دیگه دیدم همینطور و به همین روش هستند.
            دوست من وقتی شما با این پیام مواجه میشید معنی اون اینه که jdk بر روی سیستم شما نصب نیست/

برای همین شما با این پیام مواجه میشید /

م.و.ف.ق باشید///

کامنت

درست شد دستور رو اشتباهی وارد میکردم بازم ممنون از همه دوستان عزیز :279:

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
              در حال انجام ...
              X