اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

معادل دستورهای ipconfig /displaydns و ipconfig /flushdns ویندوزی در لینوکس

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

معادل دستورهای ipconfig /displaydns و ipconfig /flushdns ویندوزی در لینوکس

معادل دستورهای ipconfig /displaydns و ipconfig /flushdns ویندوز در Ubuntu و centos چی میشه؟؟؟

از دستور ifconfig استفاده کنید.
    اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

کامنت

این ifconfig که کشdns را نشون نمیده.

کامنت

از لینک زیر استفاده کنید.

کامنت

برای displaydns کامندی وجود نداره؟ چون من مطمین نیستم دستور nscd کش dns پاک کنه. آین nscd هم که پیشفرض تو ابونتو نصب نیست. دستور dnsmasq هم هیچ کش dns ای رو حذف نمیکنه. تو centos برای پاک کردن کش dns باید سرویس bind نصب باشه که با systemctl restart named.service کش dns رو حذف کرد. اما برای نمایش کش dns چیزی پیدا نکردم. تو ابونتو هم نه برای نمایش کش dns کامند پیدا کردم نه برای حذفش. دستور nscd هم افاقه نمیکنه.

کامنت

من هنوز جوابمو نگرفتم چطوری میشه کش dns رو تو redhad و debian بیس ها دید؟؟؟ معادل دستور ipconfig /display dns ویندوز تو لینوکس چیه؟

کامنت

ساختار اون متفاوت هست // در یونیکس بیس ها // یا bind نصب باید کنید و پارامتر های آن یا از nscd استفاده کنین //
              DESCRIPTION
              Nscd is a daemon that provides a cache for the most com-
              mon name service requests. The default configuration
              file, /etc/nscd.conf, determines the behavior of the
              cache daemon. See nscd.conf(5).

Nscd provides cacheing for accesses of the passwd(5),
              group(5), and hosts(5) databases through standard libc
              interfaces, such as getpwnam(3), getpwuid(3), getgr-
              nam(3), getgrgid(3), gethostbyname(3), and others.

There are two caches for each database: a positive one
              for items found, and a negative one for items not found.
              Each cache has a separate TTL (time-to-live) period for
              its data. Note that the shadow file is specifically not
              cached. getspnam(3) calls remain uncached as a result.
              As a result of this behavior there is not possible to
              change non-nscd user to another non-nscd user via su ser-
              vice when nscd is running.
              —------------------------
              nscd -g

اگر بگین میخواین چیکار کنین // بهتر میشه راهنمایی کر د // هدفتان چیست ؟

از کجا به این نتیجه رسیدین ؟ شما در ارتباطتون مشکل هست

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

فقط میخام کش dns رو ببینم که چه IP هایی سیستم کش کرده.

کامنت

در فایل کانفیگ دی ان اس ، نوشته کجا و چه مسیر داده های شما کش شده هستند

کامنت

نوشته شده توسط behrooz مشاهده پست
                    در فایل کانفیگ دی ان اس ، نوشته کجا و چه مسیر داده های شما کش شده هستند

کامنت

اخه چرا کلاینت باید برای دیدن کش dns باید سرویس dns یا همون bind رو نصب بشه؟ که حالا یه پورت 53 هم روی سیستم باز بشه. اگه اینجوری بود ماکروسافت هم میومد میگفت برای کلاینت های ویندوزی سرویس dns server نصب باید بشه که کش dns رو همه بتونن ببینن.

کامنت

عمل dns caching در bind و dnsmasq هست // البته با nscd که گفتم میتونید

کامنت

nscd نشون نمیده کش ها رو

کامنت

نوشته شده توسط BotFather مشاهده پست
                            اخه چرا کلاینت باید برای دیدن کش dns باید سرویس dns یا همون bind رو نصب بشه؟ که حالا یه پورت 53 هم روی سیستم باز بشه. اگه اینجوری بود ماکروسافت هم میومد میگفت برای کلاینت های ویندوزی سرویس dns server نصب باید بشه که کش dns رو همه بتونن ببینن.
                            این دستور باسه فعال کردن و ساختار هست // nscd -g
                            برای نمونه در network manager گنوم ساحتار پیش فرضش اینه :
                            /etc/NetworkManager/NetworkManager.conf
                            dns=dnsmasq

کامنت

نوشته شده توسط BotFather مشاهده پست
                              nscd نشون نمیده کش ها رو
                              On Linux (and probably most Unix), there is no OS-level DNS caching unless nscd is installed and running. Even then, the DNS caching feature of nscd is disabled by default at least in Debian

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                              در حال انجام ...
                              X