اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

مشکلات کنار هم نصب بودن xfceوgnome

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

مشکلات کنار هم نصب بودن xfceوgnome

سلام من گنوم و xfce رو در کنار هم نصب دارم (در xfce لاگین می کنم) وبعد از گذشت نیم تا یک ساعت به یک باره بک گراند عوض شده به دیفالت گنوم تغیر پیدا می کنه همچنین کلیک راست هم موارد دستکتاپ گنوم رو نشون می ده
    حالا من می خوام گنوم رو حذف کنم ایا مشکلی برای xfce پیش می اید
    با دستور sudo apt autoremove gnome حذفش کنم مشکلی پیش نمی اید میشه یک ذره در این باره توضیح بدین

با سلام و احترام،
    متاسفانه پست شما رو دوستان ندیدن و بابت تاخیر عذر میخوایم.
    توضیح ابتدایی : از اونجا که GNOME و XFCE یک Meta Package هستن (بدین معنا که dependency یا وابستگی به دیگر بسته ها دارن برای اجرا شدن، لذا در مواقعی ممکن هست بعد از نصب، شما تغییراتی رو توی سیستمتون اعمال کنید که باعث قطع وابستگی ها بشه و desktop environment دیگه یا کار نکنه و یا به مشکل بخوره. پیشنهاد من به شما این هست یک محیط دیگه مثل LXDE نصب بکنیدکه تا حدودی وابستگی ها و کتابخانه های کمتری داره. به هر حال تصمیم با شماست.
    پاک کردن GNOME :
    کد PHP:
    aptitude purge `dpkg --get-selections | grep gnome | cut -f 1`
    aptitude -f install 
    نصب XFCE :
    کد PHP:
    sudo apt-get install xfce4
    sudo apt
    -get install xfce4-goodies 
    نصب LXDE :
    کد PHP:
    sudo apt-get install lxde 
    موفق باشید.
    آخرین ویرایش توسط constantine; در تاریخ/ساعت 10-24-2016, 09:28 AM.

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
    در حال انجام ...
    X