اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

مشکل در برداشتن پرمیژن یک فایل

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

مشکل در برداشتن پرمیژن یک فایل

سلام دوستان عزیز. من یه فایل دارم که owner اون روی یوزر admin هستش. چطور میتونم تعریف کنم که یوزر apache به این فایله دسترسی نداشته باشه ؟
    اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

شما باید چندتا گروه یوزر در سیستمتون داشته باشید ... مثلا گروه اول شامل روت و یوزر هایی که پرمیشن روت دارن و گروه دوم یوز های معمولی که یوزر apache هم شاملش میشه ... سپس میاد به گروه اپاچی پرمیشن میدید

فرض میکنیم یوزر apache در گروه دو قرار دارد ... در یوزر منیجر میتونید ببینید ...

کد PHP:
    chown apache:g1 file1 
    یا

کد PHP:
    chmod 700 file1 
    با پرمیشن 700 فقط یوزر روت میتونه فایل رو بخونه یا بنویسه یا اجرا کنه ما بقی یوزر ها نمیتونند

کامنت

من بخش اول رو اصلا متوجه نشدم من چطور بدونم چه یوزرهایی توی سرورم هست و چطور بدونم که چ گروه هایی هست و چه یوزری به چه گروهی لینک شده. دوم اینکه g1 چی هست؟
      مثلا فرض کنید من یه دایرکتوری توی var/www/html به نام behrooz.txt هرکی توی مرورگرش میزنه :
      کد PHP:
      192.168.2.100/behrooz.txt 
      فایل متنی behrooz.txt رو همه میتونن ببینن. من میخوام هیچ کس به جز یوزر root نتونه این فایل رو باز کنه
      با تشکر

کامنت

کد PHP:
        chmod 700 var/www/html/behrooz.txt 
        این پرمیشن خوندن نوشتن و اجرا کردن فقط برای یوزر روت هست

کامنت

خیلی ممنون که وقت میذارید و با حوصله جواب میدید ولی اینم نشد. من این کامند رو با یوزر root زدم ولی همچنان هرکسی توی مرورگرش آدرس اون فایل رو تایپ میکنه شروع میکنه behrroz.txt رو دانلود کردن. من میخوام کسی نتونه دانلودش کنه. با تشکر

کامنت

عزیز این مقدور نیست که فقط یوزر روت بتونه.
            وقتی روی یک فایل ACL قرار میدید و میفرمائید فقط root بتونه بخونه ، apache دیگه نمیتونه بخونه ، وقتی apache بخونه ، همه کاربرایی که روی www (وب سرور) فایل رو فراخونی کنن میبینن ، یا باید بر اساس نشست کاربر (session) محدودیت بگذارید یا رمز (htpasswd)

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
            در حال انجام ...
            X