اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

چگونه در terminal بین user های متفاوت switch کنم؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

چگونه در terminal بین user های متفاوت switch کنم؟

من میخوام در ترمینال بین چندتا یوزری که دارم سوییچ کنم یعنی در حقیقت بدون اینکه از یوزر logout کنم و با یوزر جدید login کنم بتونم بین یوزرهام سریعا سوییچ کنم.
    برای این کار شما باید از دستور su استفاده کنید و بدون logout و login با یوزر جدید به سرعت سوییچ کنید:
    ابتدا با دستور whoami ببینید که در حال حاضر با چه یوزری لاگین هستید و سپس با دستور su مثلا با user2 لاگین کنید.
    کد PHP:
    whoami
    user1
    su user2
    Password
    :
    whoami
    user2
    $ exit
    logout 
    نکته: اگر بخواهید با یوزر root لاگین کنید دیگر نیازی نیست که بعد از su نام root رو وارد کنید:
    کد PHP:
    whoami
    user1
    su -
    Password:
    whoami
    root
    $ exit
    logout 
    به طور کلی شما میتونید از دستور sudo برای ورود به یک shell جدید (همانطور که در مثال زیر میبینید با شل zsh لاگین میکنیم) با یوزری که مد نظرتون هست استفاده کنید و آپشن u- به شما اجازه میده که یوزر مورد نظرتون رو انتخاب کنید:
    کد PHP:
    whoami
    user1
    sudo -u user2 zsh
    whoami
    user2 
    اگر که شما دسترسی sudo نداشته باشید راه های دیگری هم هست مانند ssh username@localhost اما طبیعتا sudo ساده تر هست و شما پرمیژن استفاده از اون رو هم دارید.

موفق باشید
    محمد هابیلی
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 02-13-2015, 06:16 PM.

با اجازه استاد عزیز آقای هابیلی

با استفاده از کلیدهای alt+f1,f2,f3,... نیز میتوان ترمینالهای جدید باز کرد و بدون بستن پروسس های یک user ، با چندین user دیگر login کرد .
    او به من آموخت ، من به تو می آموزم و تو هم به او ...
    نگذار این چرخه قطع شود:279:

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
    در حال انجام ...
    X