اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

مشکل در پیدا کردن یا جستجوی پکیج ها در لینوکس

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

مشکل در پیدا کردن یا جستجوی پکیج ها در لینوکس

سلام ببخشید اگه سوالم کمی مبتدی هست. من میخوام توی لینوکس دنبال یه پکیج خاصی بگردم ببینم نصب هست توی اون distribution که دارم. چطور میتونم بفهمم ؟ ممنون

نوشته شده توسط heliyaa مشاهده پست
    سلام ببخشید اگه سوالم کمی مبتدی هست. من میخوام توی لینوکس دنبال یه پکیج خاصی بگردم ببینم نصب هست توی اون distribution که دارم. چطور میتونم بفهمم ؟ ممنون
    درود دوست من ///

برای اینکه تمامی پکیج های نصب شده روی لینوکست رو ببینی از دستور زیر استفاده کن:

کد PHP:
    dpkg --get-selections 
    خب حالا اگه دنبال پکیج خاصی هستی باید جست و جو رو فیلتر کنی با استفاده از دستور Grep

کد PHP:
    dpkg --get-selections grep package name 
    در قسمت package name شما میایی اسم اون پک مورد نظر رو وارد میکنی/

م.و.ف.ق باشید///

کامنت

من این دستور رو میزنم توی centos پیغام command not found میزنه
      اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

کامنت

نوشته شده توسط behrooz مشاهده پست
        من این دستور رو میزنم توی centos پیغام command not found میزنه
        درود مجدد///

این پستی که در بالاتر ارسال کردم برای شما در توزیع های دبیان بیس کاربرد داره؛
        برای توضیح های ردهتی از دستورات زیر استفاده میکنیم:

کد PHP:
        rpm -qa
        or
        yum list installed 

کامنت

دمت گرم داداش خیلی حال دادی . جفت دستور اوکی بودن . اینم برای اینکه پکیج خاصی رو پیدا کنم از همون دستور grep میشه استفاده کرد؟:100::279:
          اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

کامنت

نوشته شده توسط behrooz مشاهده پست
            دمت گرم داداش خیلی حال دادی . جفت دستور اوکی بودن . اینم برای اینکه پکیج خاصی رو پیدا کنم از همون دستور grep میشه استفاده کرد؟:100::279:

بله میشه/

م.و.ف.ق باشید///

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
            در حال انجام ...
            X