اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

ست کردن Cron Jobs به کمک Crontab

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

ست کردن Cron Jobs به کمک Crontab

سلام

در این اموزش نحوه ی ست کردن cronjabs به کمک دستور crontab را یاد میگیریم ...

توضیح مبتدیانه : کرون جابز یه ابزار هست برای اجرای برنامه ها در زمان معین
    برای مثال ، هر 10 دقیقه وب سرور ریستارت شود یا هر روز یک اسکریپت اجرا شود.

جهت ساختن cron jabs - در ssh یا ترمینال دستور زیر را وارد نمایید :
    کد PHP:
    crontab -
    با این دستور کرون جابز روت باز میشود - اگر برای یوزر خاصی مد نظر دارید ،*باید از دستور زیر استفاده کنید :
    کد PHP:
    crontab --u user 
    محیطی که بعد از اجرا کردن دستور crontab باز میشود - محیط ویرایشگر nano ویا vim هست.
    در ویرایشگر متن زیر را وارد نمایید :
    کد PHP:
    * * * * * php /home/user/public_html/test.php 
    با کمک کرونجابز بالا ،*فایل test.php در دایرکتوری /home/user/public_html/ توسط php هر دقیقه اجرا میشود.
    دقت کنید به جای دستور بالا میتوانید از کامند هم استفاده کنید.

زمان :
    کرون جابز زیر هر دقیقه فرمان را اجرا میکنید : ( بعد از کد ها باید دستور را وارد نمایید)
    کد PHP:
    * * * * * 
    کرون جابز زیر هر ساعت فرمان را اجرا میکنید : ( بعد از کد ها باید دستور را وارد نمایید)
    کد PHP:
    * * * * 
    کرون جابز زیر هر روز فرمان را اجرا میکنید : ( بعد از کد ها باید دستور را وارد نمایید)
    کد PHP:
    0 0 * * * 
    کرون جابز زیر هر هفته فرمان را اجرا میکنید : ( بعد از کد ها باید دستور را وارد نمایید)
    کد PHP:
    0 0 0 * * 
    کرون جابز زیر هر ماه فرمان را اجرا میکنید : ( بعد از کد ها باید دستور را وارد نمایید)
    کد PHP:
    0 0 0 0 
    دقت کنید به جای علامت * میتونید عدد بزارید - برای مثلا کرونجابز زیر هر 15 دقیقه اجرا میشود :
    کد PHP:
    15 * * * * 
    آخرین ویرایش توسط Server-Sec; در تاریخ/ساعت 08-23-2014, 09:29 PM.

من تو Cron Job یه دستور که در ترمینال وارد میکنم رو میزنم اما اجرا نمیکنه .. راه حلی هست ؟
    دستور زیر رو اجرا میکنم اجرا میشه :
    * * * * * echo "Hello" >> /root/file.txt
    اما یه دستور دارم که مربوط به اجرا یه نرم افزار است به شکل
    * * * * * appname command
    حتی درون فایل Sh میذارم و با sh / root/ filename.sh اجرا میکنم بازم اجرا نمیشه
    باید چیکار کنم ؟

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
    در حال انجام ...
    X