اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

مشکل در نصب sudo در debian

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

مشکل در نصب sudo در debian

سلام دوستان توی دبیان 7 چطور میتونم sudo رو نصب کنم. موقع نصب اپلیکیشن ها دستور sudo رو که میزارم میگه یوزر behrooz توی گروه sudoer ها نیست:
    کد PHP:
    behrooz is not in the sudoers file.  This incident will be reported
    برای حل این مشکل من sudo را با دستور apt-get install sudo میخوام نصب کنم چیزی پیدا نمیکنه و میگه همچین پکیجی نداریم . ممنون میشم کمک کنید. با تشکر
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 03-10-2015, 11:18 AM.
    اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

فک نکنم نیازی به نصب داشته باشه دستور <sudo apt-get install <package name
    بزنید میتونید پکیجهای مورد نظر رو نصب کنید .
    او به من آموخت ، من به تو می آموزم و تو هم به او ...
    نگذار این چرخه قطع شود:279:

کامنت

نوشته شده توسط ksh9 مشاهده پست
      فک نکنم نیازی به نصب داشته باشه دستور <sudo apt-get install <package name
      بزنید میتونید پکیجهای مورد نظر رو نصب کنید .
      همون طور که دوستمون گفتند با استفاده از دستور apt-get پکیج های مورد نظرتون رو نصب کنید. برای رفع این مشکل هم چون دبیان سیستمش فرق میکنه باید یوزری که میخواد از دستور sudo استفاده کنه به فایل visudo اضافه کنید برای همین ابتدا به یوزر root سوییچ کنید سپس دستور visudo رو وارد کنید خودش با ویرایشگر متن nano فایل visudo باز میکنه بعد از باز شدن فایل به خطی برید که توش نوشته root ALL=(ALL:ALL) ALL یه اینتر بزنید و در زیرش اسم یوزری که میخواهید بتونه از دستور sudo استفاده کنه را وارد کنید. به این صورت :
      کد PHP:
      # User privilege specification
      root    ALL=(ALL:ALLALL
      amir ALL
      =(ALL:ALLALL 
      بعد فایل تون رو ذخیره کنید و بعدش میتونید از دستور sudo استفاده کنید.
      آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 03-10-2015, 11:28 AM.

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
      در حال انجام ...
      X