اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

راهنمایی برای راه اندازی سرور استریسک VoIP برای Cisco IP Phone ؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

راهنمایی برای راه اندازی سرور استریسک VoIP برای Cisco IP Phone ؟

با سلام خدمت همه دوستان
    من می خواستم یه سرور استریسک راه اندازی برای IP Phone های سیسکو که در حال حاضر با CME راه اندازی شدن و می خواستم با استریسک هم راه اندازی کنم که بتوانم تماس ها رکورد شوند و کارکنان بتوانند با موبایل خود داخل شبکه ویپ باشد
    لطفا اگر امکانش هست برای این موضوع منو راهنمایی کنید
    با تشکر
    آخرین ویرایش توسط hossein.emami; در تاریخ/ساعت 05-19-2015, 02:24 AM.

دوست عزیز همانطور که میدونید تلفنهای سیسکو در حالت پیشفرض روی پروتکل SCCP کار میکنند و پروتکل پیشفرض الستیکس و استریسک SIP می باشد برای اینکه تلفنهای سیسکو بتونند روی استریسک رجیستر شوند باید firmware تعویض شوند تا SIP ساپورت شوند ، برای تعویض firmware که قبلن تو همین فروم بحث شده سری بزنید اگه مشکلی بود باز هم در خدمتتون هستیم .
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 07-18-2021, 08:47 PM.
    او به من آموخت ، من به تو می آموزم و تو هم به او ...
    نگذار این چرخه قطع شود:279:

کامنت

سلام
      می خواستم سوال کنم برای راه اندازی یه شبکه ویپ برای لابراتور شخصی که با 2 خط خارجی و 4 تا خط داخلی به چه چیز های نیاز دارم برای 2 حالت زیر:
      1. فقط ابزار و دیواس سیسکو باشه
      2.سرور استریسک و فقط IP Phone های سیسکو
      ممنون میشم راهنمایی کنید

کامنت

اولین چیزی که نیاز دارید بستر شبکه یا همون ip هست و برای اینکه خطوط شهریتون رو داخل سرور استریسک بیارید نیاز به گیتوی یا کارت دارید .
        فرض میکنیم که شما یک شبکه داخلی دارید ابتدا باید تلفنهای سیسکو که دارید رو توی استریسکتون رجیستر کنید و همچنین باید بین گیتوی یا کارتی که دارید با استریسک ترانک بزنید حالا همه چیز درسته فقط میمونه تنظیمات خود استریسک از جمله outbound route و inboud route و ivr و ...

کامنت

بسیار ممنون
          هزینه گیت وی چقدر هست ؟
          و کارت یا ماژولی که برای روتر سیسکو باید استفاده بشه چی هست و قیمت اون چقدر هست؟

با تشکر

کامنت

برای سیسکو هم گیتوی وجود داره و هم ماژول
            واسه قیمت هم از خود شرکت ها و نمایندگی ها سوال بگیری بهتره که بیشتر به تعداد خطوط شهری و اگه داخلی آنالوگ داشته باشین بستگی داره .

کامنت

در جواب سوال اول :

به نظر من بزارید سیسکوها کار خودشونو کنن و حیفه بیای sip بکنیشون
              یک استریسک راه اندازی کنید و بین CME و استریسک ترانک بزنید و موبایل هارو بندازید رو استریسک
              آخرین ویرایش توسط sepehr912; در تاریخ/ساعت 05-27-2015, 09:45 AM.

کامنت

خب این درست ، اما تلفنهای سیسکو اگه بخوان پیشفرض کار کنند و فریم ویرشون تغییر نکنه نیاز به تجهیزات سیسکو دارند یعنی حتمن باید cme خریداری کنند و همچنین لایسنس . هر دستگاه سیسکو میتونه چندتا لایسنس نیاز داشته باشه مثلن 7940 دو تا لایسنس نیاز داره .

کامنت

با توجه به این جمله برداشت بنده این بوده که شما الان سیستم سیسکو رو کامل دارید و فقط بخاطر اتصال موبایل ها میخاید کل سیستم رو بیارید رو استریسک !!
                  من می خواستم یه سرور استریسک راه اندازی برای IP Phone های سیسکو که در حال حاضر با CME راه اندازی شدن

کامنت

به نظرمن برای پروژه راه اندازی یه سیستم واحد و یک پارچه خیلی بهتر از وجود دوتا سیستم و برقراری ارتباط بین اینهاست مگر اینکه ضرورتی باشه
                    کلا اگه قراره سیسکو باشه که خوب صفر تا صد سیسکو و اگه استریسک باشه که خوب ضرورتی به cme یا cucm و ترانک با استریسک نداره.آی پی فونها هم که با یه تغییر فریم ویر sip ساپورت میشن و به خوبی کار میکنن.
                    البته برا تست و آموزش باشه که خوب قضیه فرق میکنه و باید برقراری ارتباط بین هر دو سروری رو تست کرد.

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                    در حال انجام ...
                    X