اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

تنظیم کردن cisco phone برای رجیستر شدن با پروتکل sip

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

تنظیم کردن cisco phone برای رجیستر شدن با پروتکل sip

سلام به همه دوستان
    در حال آماده سازی جزوه تلفنهای سیسکو میباشم که بتونند با الستیکس کار کنند بهتر بگم بتونن با پروتکل sip رجیستر بشن ، به محض آماده شدن روی سایت قرار میدم .
    او به من آموخت ، من به تو می آموزم و تو هم به او ...
    نگذار این چرخه قطع شود:279:

بسیار عالی لطف میکنید :280:

کامنت

رجیستر کردن ip phone 7940 سیسکو با الستیکس
      برای رجیستر کردن گوشی های سیسکو با الستیکس باید firmware که پروتکل sip رو sopport میکند را از طریق tftp server روی گوشی نصب کنیم روش کار به صورت زیر است :

1- دانلود firmware که sip رو sopport کنه .
      2- tftp server برای تعویض یا نصب کردن firmware جدید روی گوشی . که این سرویس به صورت پیش فرض روی الستیکس به نام vsftpd نصب شده است .
      3- dhcp server که این سرویس به صورت پیش فرض روی الستیکس نصب شده و فقط کافیست راه اندازی شود . و در فایل dhcpd.conf باید ip-tftp را برابر ip الستیکس قرار دهیم که قرار است firmware جدید در آنجا قرار دهیم .
      4- نرم افزار winscp برای کپی کردن firmware جدید در tftpboot

ابتدا firmware جدید را از

دانلود و فایلهای مربوط به گوشی مورد نظر توسط winscp در فولدر tftpboot کپی و سرویس vsftpd را ریستارت میکنیم .
      حال باید گوشی را factory reset کرده و کابل شبکه به گوشی متصل نماییم تا گوشی firmware جدید را upload نماید که حدودا 4 دقیقه طول میکشد .بعد از لود شدن در منو setting گوشی تنظیمات مربوط به sip قابل مشاهده است که می توانیم تغییر دهیم .

فایلهای مربوط به کانفیگ و firmware جدید در قمست پیوست قرار داده ام .
      فایل های پیوست شده
      او به من آموخت ، من به تو می آموزم و تو هم به او ...
      نگذار این چرخه قطع شود:279:

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
      در حال انجام ...
      X