اطلاعیه

بستن
هنوز اعلام نشده است.

یک Bash Script برای ایجاد یک USB Bootable از روی ISO در Linux

بستن
X
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

 • یک Bash Script برای ایجاد یک USB Bootable از روی ISO در Linux

  ‌Bootiso یک bash script قدرتمند برای ایجاد آسان و امن یک دیوایس USB بوتیبل از یک فایل ISO در لینوکس میباشد. این ابزار به شما کمک میکند که یک USB Bootable از یک ایزو و با استفاده از یک کامند از طریق ترمینال ایجاد کنید. این اسکریپت با دقت با استفاده از shellcheck سازماندهی و تصحیح شده است.

  این دستور را باید با کاربر root اجرا کرد و اگر برنامه های خارجی مورد نیاز برای این ابزار روی سیستم تان در دسترس نباشد از شما میخواهد که آنها را نصب کنید و سپس بسته میشود. Bootiso بررسی میکند که آیا ISO انتخاب شده mime-type درستی داشته باشد و در غیر اینصورت بسته میشود. برای جلوگیری از اینکه سیستم آسیب ببیند این ابزار اطمینان حاصل میکند که دیوایس انتخاب شده تنها از طریق USB متصل باشد.


  همچنین توصیه میشود مطالعه کنید :

  3 راه برای Extract و Copy فایل ها از یک ISO Image در Linux (به زودی)


  قبل از فرمت کردن و پارتیشن کردن دیوایس USB خود این ابزار از شما درخواست میکند که اجرای عملیات را به منظور جلوگیری از هرگونه از دست رفتن دیتا تایید و قبول کند. این ابزار به هنگام بسته شدن با استفاده از ابزار trap هرگونه فایل temporary را پاک میکند.  نصب اسکریپت Bootiso در Linux

  شیوه آسان برای نصب Bootiso از سورس کلون گرفتن از ریپازیتوری GIT و تعریف پرمیژن اجرایی همانند زیر میباشد.
  کد PHP:
  git clone https://github.com/jsamr/bootiso.git
  cd bootiso/
  chmod +x bootiso 
  سپس،‌ اسکریپت را به مسیر bin به منظور اجرا کردن آن شبیه به هر گونه دستورات لینوکسی دیگر در سیستم تان، انتقال دهید (به طور مثال ~/bin/ یا /usr/local/bin/).
  کد PHP:
  mv bootiso ~/bin
  به محض اینکه نصب شد syntax مورد استفاده برای اجرای کردن bootiso به این نحو است که ایزو را به عنوان اولین پارامتر به دستور پاس دهید.
  کد PHP:
  bootiso myfile.iso 
  برای ایجاد یک دیوایس USB بوتیبل از فایل ISO ابتدا شما نیاز دارید که همه درایورهای USB موجود که به سیستم شما وصل شده اند را با استفاده از آپشن -l همانند زیر لیست کنید.
  کد PHP:
  # bootiso -l
  bootisoListing drives available in your system:
           
  NAME   MODEL            VENDOR     SIZE TRAN   HOTPLUG SERIAL
           sdb    v210w            hp         7.5G usb          1 
  0413170000013395 
  سپس،‌ برای اینکه دیوایس /dev/sdb/ را همانند یک دیوایس بوتیبل بسازید،‌ به آسانی فایل ISO را به عنوان اولین argument استفاده کنید. دقت کنید که اگر تنها یک دیوایس USB متصل به سیستم تان باشد (همانند مورد بالا)،‌ اسکریپت به صورت اتوماتیک آنرا انتخاب میکند در غیر اینصورت از شما میپرسد که از لیست به صورت اتوماتیک ایجاد شده از همه USB درایو های متصل یکی را انتخاب کنید.
  کد PHP:
  sudo bootiso /home/mohammad/Downloads/ubuntu-18.04-live-server-amd64.iso 
  برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید نام: bootiso.png مشاهده: 2 حجم: 72.4 کیلو بایت  شما همچنین ممکن است از آپشن -a برای فعال کردن انتخاب اتوماتیک درایو USB در configuration با ترکیب آپشن -y (غیر فعال کردن سوال از کاربر قبل از فرمت کردن USB) استفاده کنید.
  کد PHP:
  sudo bootiso --/home/mohammad/Downloads/ubuntu-18.04-live-server-amd64.iso 
  اگر شما چندین دیوایس USB متصل به سیستم داشتید شما میتوانید از آپشن -d برای مشخص کردن دیوایس USB که میخواهید بوتیبل کنید همانند زیر استفاده کنید.
  کد PHP:
  sudo bootiso -/dev/sdb /home/mohammad/Downloads/ubuntu-18.04-live-server-amd64.iso 
  به صورت پیش فرض bootiso از mount + rsync برای به کار گرفتن از دستور dd استفاده میکند همانند زیر آپشن --dd را به دستور اضافه کنید.
  کد PHP:
  sudo bootiso --dd -/home/mohammad/Downloads/ubuntu-18.04-live-server-amd64.iso 
  علاوه بر این برای ایزو های non-hybrid شما میتوانید یک bootloader به همراه syslinux با استفاده از آپشن -b نصب کنید. این گزینه به هر حال دستور dd را پشتیبانی نمیکند.
  کد PHP:
  sudo bootiso -/ptah/to/non-hybrid/file.iso
  OR
  sudo bootiso -bd /usb/device /ptah/to/non-hybrid/file.iso 
  برای کسب اطلاعات بیشتر روی ظرفیت های bootiso و گزینه های آن پیغام help را مشاهده کنید.
  کد PHP:
  bootiso -
  Bootiso Github repository : https://github.com/jsamr/bootiso

  Bootiso یک شل اسکریپت قوی برای ایجاد امن و آسان دیوایس bootable usb از یک فایل iso و با تنها یک دستور روی ترمینال میباشد. سوال ها و نظرات خود را درباره این اسکریپت با ما در میان بگذارید.
  فایل های پیوست شده
  ویرایش توسط Habili : http://linux-zone.org/forums/member/5-habili در ساعت 09-25-2018, 07:37 PM
پردازش ...
X
کانال تلگرام منطقه لینوکسی ها