اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

مشکل ورود به میکروتیک (پسورد)

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

مشکل ورود به میکروتیک (پسورد)

سلام یه میکروتیک داریم که پسورد نداره اما موقع لوگین میگه پسورد اشتباهه عکس زیر رو ببینید
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 01-12-2020, 01:20 AM.

سلام - با winbox هم تست کردی ؟
    اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

کامنت

بله تست کردم
      من الان پسورد گم کردم و به این کنسول دسترسی دارم ایا میتونم از طریق این کنسول پسورد وین باکس رو ببینم یا عوض کنم؟

کامنت

نوشته شده توسط saeeddeeas مشاهده پست
        سلام یه میکروتیک داریم که پسورد نداره اما موقع لوگین میگه پسورد اشتباهه عکس زیر رو ببینید
        سلام.
        شما به این روتر به صورت فیزیکی هم دسترسی دارید؟ یا اینکه روتر یک شبکه ی خاصی در out side هست؟
        بله تست کردم
        من الان پسورد گم کردم و به این کنسول دسترسی دارم ایا میتونم از طریق این کنسول پسورد وین باکس رو ببینم یا عوض کنم؟
        شما اگر به عنوان ادمین وارد شدید مسلماْ میتونید رمز عبور رو تعویض یا حتی یک کاربر با دسترسی ادمین بسازید.
        آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 01-12-2020, 01:21 AM.

کامنت

نوشته شده توسط H4Z4RD مشاهده پست
          سلام.
          شما به این روتر به صورت فیزیکی هم دسترسی دارید؟ یا اینکه روتر یک شبکه ی خاصی در out side هست؟

شما اگر به عنوان ادمین وارد شدید مسلماْ میتونید رمز عبور رو تعویض یا حتی یک کاربر با دسترسی ادمین بسازید.
          روتر در یک شبکه هست
          قبلا که پسورد نداشت با همون ادمین وارد کنسول شدم و مونده الان چطوری میتونم پسورد وی باکس ببینم یا عوض کنمش

کامنت

هیچ بک آپی ازش نداری ؟
            اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

کامنت

مشکل رو حل کردم به طریق زیر
              برای تغییر پسورد هم از دستور زیر استفاده کنید

[admin@PersianAdmins] > /user print
              Flags: X - disabled
              # NAME GROUP ADDRESS LAST-LOGGED-IN
              0 admin full jan/02/2002 01:13:41
              [admin@PersianAdmins] > /user set admin password=passwjadid

کامنت

من فکر میکنم که دسترسی به وین باکس به یک IPخاص محدود شده باشه. چون در میکروتیک تنظیماتی وجود داره که با اعمال اون میتونیم فرایند لاگین رو به یک IPخاص محدود کنیم و با یک حرکت دیگه طوری نشون بدیم که پیامی که نمایش داده میشه از پسورد باشه تا کسی که قصد ورود داره نتونه وارد بشه و در این فکر باشه که پسورد اشتباه هست!

روتر در یک شبکه هست
                قبلا که پسورد نداشت با همون ادمین وارد کنسول شدم و مونده الان چطوری میتونم پسورد وی باکس ببینم یا عوض کنمش
                شاید شما فقط به عنوان یک کاربر عادی بتونید وارد و اجازه هیچ کاری نداشته باشید!!!

-------------------

نکته ای هم که بنده فراموش کردم ذکر کنم:

همونطور که میدونید Winbox از طریق MNDP (The MikroTik Neighbor Discovery Protocol) ۵۶۷۸کار میکنه!!

با یه نگاه ساده به این پروتکل ما متوجه میشیم که WINBOX تنها قادر به شناسایی روترهایی که در همسایگی اون باشند! یعنی در Broadcast دامینش باشند!! در غیر این صورت استفاده از Winbox میسر نمی باشد.

برای عوض کردن پسورد هم دستور زیر رو تست کنید ببینید آیا جواب میگیرید یا خیر:

کد PHP:
                [admin@MikroTik] > / password  new password: ****** retype new password: ****** 
                آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 01-12-2020, 01:21 AM.

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                در حال انجام ...
                X