اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

مشکل در اینترنت دار کردن شبکه توسط میکروتیک

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

مشکل در اینترنت دار کردن شبکه توسط میکروتیک

سلام و خسته نباشید خدمت اعضای محترم انجمن کامند سورس
    یه میکروتیک مدل 493 AH دارم که با مودم ADSL از طریق پورت یک میکروتیک (Eth1/POE) بریجش کردم . بعد از قسمت ip>>address مثل عکس یه ip دادم بش :
    برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	Selection_208.png
نمایش ها:	1
اندازه:	4.4 KB
شناسه:	17632

بعد از قسمت ip>>route این روت رو براش نوشتم :
    برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	Selection_210.png
نمایش ها:	1
اندازه:	6.9 KB
شناسه:	17633

اون خط اول رو اگه نگاه کنید که آبی رنگ هست گفتم اینترنت رو از پورت یک میکروتیک بگیره . ولی هر کار میکنم اینترنت رو نمیگیره به شبکه بده ؟؟؟:69:

سلام
    nat تعریف کردین ؟

کامنت

بیشتر توضیح میدین ؟

کامنت

از تب NAT در قسمت ip>>firewall رول تعریف کنید که بتونن اینترنت استفاده کنند .
        به زودی یه آموزش مقدماتی از تنظیمات اولیه میکروتیک روی فروم قرار میدم .

کامنت

همچنین به جز بحث NAT قسمت Route
          شمت 2 تا Route دارید
          چون توی زمان ساختن کانشکن add default route تیک خورده و خودش Route نوشته
          route ابی رو هم پاک کنید
          باید ping 4.2.2.4 روی خود میکروتیک باشه
          از اینجا به بعدش مربوط به firewall nat میشه

کامنت

ممنون از همه دوستان
            یه سوال داشتم من وقتی از منوی ip و بعدش Routes رو که میزنم کنار بعضی از روت هام زده AS یا DS یا DA . میخواستم بدونم اینا معنیشون چی هست ؟

کامنت

شما وقتی کانکشن PPPOEرو روی مودم زدید دیگه نیازی به تعریف route ندارید
              مگر اینکه نیاز داشته باشید که یک رنج رو به سمت یک gw خاص بفرستید که نیاز به نوشتن Rule دارید در قسمت route

کامنت

در جواب به سوال شما
                در هر جای Mikrotik سوالی داشتید که این خلاصه ها رو نمیدونید
                موس رو روش نگه دارید براتون میگه
                AS میشه Static - Active یعنی خوتون دستی تعریف کردید این روت رو
                DAC : یعنی Dynamic - Active - Connected ِ به این معنی که شما این رو تعریف نکردید و خود میکروتیک تعریف کرده .. مثلا وقتی ip اضافه میکنید میکروتیک خودش براتون روت تعریف میکنه این فلان رنج ره به سمت همون اینترفیس شما ببره

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                در حال انجام ...
                X