اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

ارتباط دو میکروتیک از طریق vpn

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

ارتباط دو میکروتیک از طریق vpn

برای ارسال ویپ بین دو شرکت که یک سرور دارن و تمامی داخلی ها باید روی همین سرور رجیستر بشن و باید از روتربورد میکروتیک استفاده کنم ، دو دستگاه روتربورد خریدم و میخوام بینشون vpn بزنم یعنی یکی vpn server و دیگری vpn client و فقط یکی ip public دارم . حالا چند تا سوال پیش اومده .
    1 - آیا همین یک عدد ip public کافیه ؟ در ضمن اجازه بیشتر از یک ip public را ندارم که استفاده کنم .
    2 - برای vpn از چه پروتکلی استفاده کنم بهتره ؟ یعنی امنیتش بالاتره ؟
    3 - آیا راه حل بهتری وجود داده یا نه ؟
    او به من آموخت ، من به تو می آموزم و تو هم به او ...
    نگذار این چرخه قطع شود:279:

سلام
    ای پی مورد نیاز بستگی به نوع وی پی ان که میزنید داره
    ولی معمولا یک ای پی ولید در یک سمتکافی هست
    l2tp از نظر امنیت بد نیست
    sstp هم مناسب است

کامنت

ممنون از توجه شما دوست عزیز
      انجام دادم وصل شدن اما چه روتی باید بنویسم که هم اینترنت و هم ارتباط میکروتیک رو داشته باشم ؟ چون با قطع شدن اینترنت ارتباط vpn نیز قطع میشه .

کامنت

ارتباط وی پی ان شما از طریق اینترنت است
        اگر اینترنت شما قطع بشود عملا وی پی ان شما نیز قطع خواهد شد

کامنت

مرسی مهندس
          اینو میدونستم که اگه اینترنتم قطع بشه vpn هم قطع میشه .

کامنت

مشکلم حل و تونستم صدا رو انتقال بدم .
            بدین صورت که از دو دستگاه میکروتیک یکی به عنوان l2tp server که ip public روش ست کردم و دیگری به عنوان l2pt client و این دو در بستر اینترنت به هم connect شدند .
            یک روت در میکروتیک client نوشتم که هرکسی با رنج ip شبکه سرور کار داشت از اینترفیس l2tp out بسته هایش را ارسال کند و در میکروتیک سمت سرور در تب ppp زیر تب secret قسمت route رنج ip سمت client رو دادم . بدین صورت دو شبکه با دو رنج ip مختلف به هم connect شدند و ip phone ها نیز روی یک سرور الستیکس رجیستر شدند .

کامنت

خیلی خوشحالم مشکلتون حل شد و خیلی تشکر میکنم که تجربیات تون رو به اشتراک میذارین. براتون آرزوی موفقیت دارم.
              بسته شد.///:280:

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
              در حال انجام ...
              X