اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

آموزش فیلتر کردن سایت ها در میکروتیک

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

آموزش فیلتر کردن سایت ها در میکروتیک

سلام خدمت دوستان عزیز
    تو این آموزش قصد دارم روش فیلتر کردن یک سایت رو در میکروتیک آموزش بدم .
    اولین کاری که باید انجام بدیم باید web proxy رو فعال کنیم ابتدا از منوی ip و زیر منوی web proxy تیک گزینه Enable رو میزنیم و Src.Address رو روی ip گیت وی میزاریم پورت رو هم که به صورت دیفالت روی 8080 هستش میزاریم مطابق شکل :
    برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	Capture15.PNG
نمایش ها:	1
اندازه:	22.9 KB
شناسه:	17650

حالا باید NAT براش تعریف کنیم از منوی ip و زیر منوی firewall و از پنجره باز شده روی تب NAT کلیک کرده و یک Rul جدید اضافه میکنیم . گزینه های زیر را به ترتیب برابر مقدارهای تعریف شده قرار بدین :
    از تب General :
    chain=dstnat
    Protocol=tcp
    Dst.Port=80

و از تب Action :
    Action=Redirect
    To.Port=8080

توجه داشته باشین که این رول باید در بالاترین رول در تب NAT قرار داشته باشه .
    سپس دوباره به منوی Web Proxy باز گشته و از پنجره باز شده روی دکمه Access کلیک کرده تا پنجره Web Proxy Access باز شود از این پنجره یک رول جدید اضافه میکنیم که در قسمت Dst.Host اسم سایتی رو که میخوام فیلتر کنیم رو بین دو تا ستاره مینویسیم که من در اینجا سایت میکروتیک رو میخوام فیلتر کنم و سپس منوی Action رو برابر deny قرار میدیم که اجازه نده به آدرس هایی که میکروتیک توشون هست باز بشه به دین صورت :

نام:	Capture17.PNG
نمایش ها:	1
اندازه:	19.6 KB
شناسه:	17651
    و سپس ok کرده و برای اینکه مطئن بشیم کانفیگ هامون ok هست یه مرورگر باز میکنیم و توی آدرس بار تایپ میکنیم mikrotik.com همانطور که میبینید سایت میکروتیک باز نمیشه :

نام:	Capture18.PNG
نمایش ها:	2
اندازه:	25.3 KB
شناسه:	17652

سلام ممنون عالی بود . من اگه بخوام یه فرمت خاصی رو فیلتر کنم باید چکار کنم . مثلا میخوام یه کاری کنم از روی میکروتیک که هیچکی نتونه هیچ فایلی با پسوند mpg4 یا iso دانلود کنه ؟

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

فیلتر پسوند

سلام اقا این کار رو میتونی در تب firewall بدی.
      بدین صورت که در تب filter rules یک add بزنید
      بعد chain رو forward قرار بدین
      و در تب advance فیلد content رو هرچی که میخواین فیلتر شه قرار بدین
      و در آخر بخش action رو از تب action رو drop بزارین

حتی میتونید یک رول دیگه به همین روال ایجاد کنید که هرکی که خواست اون فرمت فیلتر شده رو ذخیره کنه میکروتیک نازنین واستون log بزنه
      برا این کار همه مراحل بالا رو برید و فقط در آخر بجای drop گزینه log رو بزنید.
      کار تمامه.

کامنت

ممنون امین جان
        اینم یه روشش هست که شما گفتین یه روش دیگه هم اینه که از قسمت Web Proxy از بخش Access در قسمت Path میتونید فرمت فایلی که میخواهیم فیلتر بشه رو مینویسیم مثل من اگه بخوام فایل هایی با پسوند iso رو فیلتر کنم
        به این صورت مینویسم : Path = *.iso
        بعدش ذخیره میکنیم و هر کاربری بخواد هر فایلی از هر سایتی با پسوند iso دانلود کنه صفحه فیلتر میکروتیک میاد و اجازه دانلود به کاربر نمیده .
        موفق باشید .

کامنت

باز بودن فقط چند سایت در میکروتیک برای یک کاربر

با سلام
          ایا امکان این هست که برای یک کاربر فقط چند سایت را بتونیم مجوز بدیم و بقیه سایت ها بسته باشه
          با تشکر

کامنت

سلام دوستان ببخشید امکان این هست که من به جای اینکه این صفحه باز بشه یه صفحه html خودم طراحی کنم و جایگزینش کنم

کامنت

نوشته شده توسط farzadezadi مشاهده پست
              سلام دوستان ببخشید امکان این هست که من به جای اینکه این صفحه باز بشه یه صفحه html خودم طراحی کنم و جایگزینش کنم
              سلام دوست عزیز . بله شما میتونید یه صفحه طراحی کنید و روی سرور لوکال یا روی یه هاست و دامنه بیاریش بالا و بعدش توی میکروتیک تعریف کن که اگر کسی خواست به یه آیی پی خاص یا سایتی که مد نظرتون هست وصل شه فوروارد بشه روی آدرس سایت مورد نظر شما یا آی پی اون سایت مورد نظرتون .

کامنت

نوشته شده توسط hadi47 مشاهده پست
                با سلام
                ایا امکان این هست که برای یک کاربر فقط چند سایت را بتونیم مجوز بدیم و بقیه سایت ها بسته باشه
                با تشکر
                سلام

من هم همين سوال رو دارم
                ممنون ميشم راهنمايي كنيد

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                در حال انجام ...
                X