اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

[سوال] روش برای تهیه گراف و اندازی گیری ترافیک مصرفی هر ip

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

[سوال] روش برای تهیه گراف و اندازی گیری ترافیک مصرفی هر ip

سلام

چند ماهی هست دنبال یک روش برای Meter کردن و تهیه Graph ترافیک مصرفی هر IP داخل میکروتیک هستم.

برای مثال ما یک سرور داریم .. داخل چند VM قرار داره .. Mikrotik به عنوان Gateway یا ازطریق SNMP وصل به سرورها باشه.

امکان محاسبه ترافیک مصرفی ماهیانه هست؟

سلام
    از خود میکروتیک هم اگه صف تعریف کنید پهنای مصرفی هر ip رو بهتون میده ولی به شرط اینکه میکروتیک ریست یا خاموش و روشن نشه چون همش میپره.
    یه روش دیگه هم هست که من خودم این کار رو انجام ندادم ولی میتونید لاگ سرور راه اندازی کنید یعنی اینکه لاگ های میکروتیک رو بدین به یه سرور دیگه و اونجا از طریق لاگ ها میشه در آورد که کی چقدر پهنای باند مصرف کرده .

کامنت

نوشته شده توسط mahsa مشاهده پست
      سلام
      از خود میکروتیک هم اگه صف تعریف کنید پهنای مصرفی هر ip رو بهتون میده ولی به شرط اینکه میکروتیک ریست یا خاموش و روشن نشه چون همش میپره.
      یه روش دیگه هم هست که من خودم این کار رو انجام ندادم ولی میتونید لاگ سرور راه اندازی کنید یعنی اینکه لاگ های میکروتیک رو بدین به یه سرور دیگه و اونجا از طریق لاگ ها میشه در آورد که کی چقدر پهنای باند مصرف کرده .
      ممنون

پس با این شرایط بهتر هست از همون prtg استفاده کنیم.

کامنت

نوشته شده توسط danitfk مشاهده پست
        ممنون

پس با این شرایط بهتر هست از همون prtg استفاده کنیم.

منم تایید میکنم prtg اما باید لایسنس بخرید منم لازم دارم prtg که تعداد سنسورام بشه 80 تا کسی سراغ داره ؟> کرک شده ؟
        من الان از cacti استفاده میکنم اما prtg بهتره

کامنت

از kerio هم میشه استفاده کرد که آمار همه چیز رو میده فقط یه بدی که داره اینه که کاربرا برای اتصال به اینترنت باید به کریو vpn بزنن بعد اینترنتشون وصل بشه. که من شخصا خوشم نمیاد از این کار به نظر من کار باید بی سر وصدا و تر و تمیز انجام بشه بدون اینکه کسی متوجه بشه .
          من خودم همین کاری که خانم مهسا گفتند انجام دادم یه لینوکس ریختم و squid رو روش نصب کردم و با یه فایروال دستی لینوکس رو گیت وی کردم . بعد همه گیت وی شون رو آی پی لینوکس رو میزنن و از اونجا به صورت روزانه آمار میگیرم که چه آی پی های چقدر پهنای باند مصرف کردند .

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

PRTG Network Monitor نرم افزاری قدرتمند در زمینه مدیریت ، مانیتورینگ و نظارت بر شبکه های کامپیوتری پیشرفته با ابزارهای متنوع می باشد. این نرم افزار برای شبکه های بزرگ طراحی شده و امکانات متعددی را برای مدیر شبکه فراهم می کند. از این نرم افزار می توان بر روی شبکه هایی همچون شبکه های موجود در یک ISP و روتر ها و سوئیچ های مورد استفاده در آن ها استفاده نمود. بهینه سازی سیستم ها دستگاه های مورد استفاده ... ادامه مطلب ...
            rmalekghasemi.ir
            MTCNA MTCRE CCNA CCNP
            CISCO-Mikrotik-VOIP-HP servers
            09131407063 تماس فقط امور تجاری -انجام امور تخصصی شرکت ISP-ISDP و ارگان های دولتی -مشاوره

کامنت

کلا بیخیال سیستم مانیتورینگ با Mikrotik شدم ،
              Observium گزینه فوق العاده خوبی هست و از Application های خیلی زیادی پشتیبانی می کنه !
              رایگان و متن باز هم هست :)

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
              در حال انجام ...
              X