اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

آی پی پابلیک اسلش 27 با 28 ؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

آی پی پابلیک اسلش 27 با 28 ؟

سلام چند روز پیش با isp تماس گرفته بودم راجع به قعطی اینرنتمون که بصورت poin to point میگیریمصحبت کنم و انگار ما دو نوع IPValid ازشون خریدیم که ازم پرسید /27 هستید یا /28 که من دقیقا نمی دونستیم که حالا اون مشکل حل شد و من موندم با یک سوال تو ذهنم که این یعنی چی ؟ اصلا چه رنج های آی پی پابلبک ایران محسوب میشه ؟ سابنتوشون چجوری هستش چه فرق هایی با هم دارن ؟ اسلش 27 و 28 چه سابنتی میشه ؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید و کمی هم توضیح بدید ؟

سلام
    سوال شما مربوط به سابنتینگه..
    مختـﺻر واستون توضیح میدم اگه دوست داشتید میتونید با یه سرچ داکیومنت ها و مقالات زیادی رو راجبِ آپی سابنتینگ ( IP Subnetting) پیدا کنید.

وظیفه ی
    اصلی IP Subneting تغییر تعداد بیتهای host id و net id بر حسب نیاز شبکه هست.

سابنتینگ از ۲ بخش آیپی آدرس و سابنت مَسک(Subnet Mask) تشکیل میشه
    آیپی شامل ۵کلاس A B C D E میشه که من فرض بر این میگیرم که شما میدونید هر کلاس شامل چه آیپی هایی هست و چه رنجی*( اگر هم نه کافیه یه سرچ کنید)
    و بخش دیگش مربوط به سابنت مَسک میشه
    (/۲۷ و /۲۸ که ispتون اشاره کردن مربوط به سابنت ماسک میشه )

سابنت مسک به تعداد بیت های شبکه اشاره میکنه

Prefix size

Network mask

Availablesubnets

Usable hostsper subnet

Totalusable hosts
    /24 255.255.255.0 1 254 254
    /25 255.255.255.128 2 126 252
    /26 255.255.255.192 4 62 248
    /27 255.255.255.224 8 30 240
    /28 255.255.255.240 16 14 224
    /29 255.255.255.248 32 6 192
    /30 255.255.255.252 64 2 128
    /31 255.255.255.254 128 2 * 256

و سوال دیگتون، رنج آیپی پابلیک ایران رو من نمیدونم اما میتونم بگم که شرکت
    IANA مسولیت فروش آپی ولید هارو به تعدادی شرکت تقسیم کرده که هرکدوم تو قاره ی خودشون آپی میفروشن

باز اگه سوالی داشتین میتونید بپرسید،،،
    دوستان هم اگه اشتباهی داشتم یا مطلبی دارن مطرح کنن
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 07-18-2021, 07:16 PM.

کامنت

خیلی تشکر میکنم از blackhat عزیز بابت توضیحات خوبشون . فقط میخواستم بگم که همونطور که در پست بالا هم میبینید اگه رنج ip تون 27/ باشه یعنی isp 30تا آی پی پابلیک به شما داده و اگه 28/ باشه یعنی 14 تا آی پی پابلیک به شما تعلق داده . برای اینکه متوجه بشین به طور کامل که این سابنت مسک ها چطور محاسبه میشه بهتون پیشنهاد میدم کتاب ccna مهندس شوان صفحه بیست به بعد رو مطالعه کنید که کامل اینا رو توش توضیح داده .
      لینک دانلود کتاب :

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

از لینک زیر می تونی Ip های که به کشور ها assign شده رو ببنیی

list of all major IP address blocks allocated for each country
        rmalekghasemi.ir
        MTCNA MTCRE CCNA CCNP
        CISCO-Mikrotik-VOIP-HP servers
        09131407063 تماس فقط امور تجاری -انجام امور تخصصی شرکت ISP-ISDP و ارگان های دولتی -مشاوره

کامنت

تشکر و پوزش بابت سوالات بی سرو ته

از همتون ممنونم تقریبا دوزاریم افتاد اما این رو نفهمیدم که یعنی ما الان 30 تا آی پی ولید داریم ؟ این آی پی ولید ما رو با آی اس پی شبکه میکنه در اصل یه جورایی ؟ یعنی این آی پی تو رنج آی پی های آی اس پی هستش ؟ یعنی وقتی داره یه آی پی و یه سابنتی به ما میده یک شبکه بین ما و خودش ایجاد میشه ؟ شرمنده من گیج میزنماا اما نمیفهمم که آی اس پی چرا مثلا این سابنتو تعریف کرده برای ما ؟ همین بحث شبکه ما با اوناست ؟

کامنت

شما ۳۰تا آی پی ندارید،، شما به ۱آیپی برای اتـﺻال به آی اس پی و اینترنت نیاز دارید،،، بله ،،،سابنت زمانی لازم است که ISP نیاز داره که یک محدوده آدرس دهی را در میان چندین شبکه محلی یا سگمت شبکه به اشتراک بگذاره و به ISPا انعطاف پذیری و قدرت مانور بیشتری در تعیین و انتساب آدرس ها و محدوده های آدرس دهی IP در شبکه می دهد، اندازه ی روتینگ تیبل را کاهش*میدهد به دلیل اینکه دیگر نیازی نیست برای هر یک از شبکه ها محدوده آدرس دهی جداگانه ای تعریف کنن و درنتیجه فضای کمتری از فلش روتر اشغال شده و همچنین پروسه ی Routing و NAT رو ساده تر میکنه،،

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
            در حال انجام ...
            X