اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

چگونگی داشتن کاربر voip بر روی اینترنت

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

چگونگی داشتن کاربر voip بر روی اینترنت

با عرض سلام

من میخواستم برخی از کاربرها از طریق اینترنت بتونند به CUCM متصل بشند و با استفاده از Soft-phone با تلفن های داخلی در تماس باشند

به همین دلیل IP Valid را برای سرور CUCM قرار دادم و من ping سرور CUCM را از طریق اینترنت دارم

اما وقتی میخوام با Soft-Phone به سرور وصل بشم ، تلفن در حالت هنگ باقی می ماند

( من هم از پروتکل SCCP و هم از SIP استفاده کردم )

چیزی که به نظر خودم میرسه اینه که در فایل Configuration که Soft-phone از TFTP دانلود میکنه ، آدرس سرور CUCM برابر آدرس CUCM در شبکه داخلی است و به همین دلیل تلفن نمیتونه بهش وصل بشه

آیا درست حدس میزنم؟

راه حل برای اینطور شرایطی چیه ؟
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 01-13-2020, 02:41 AM.

البته خودم یه راه حل به ذهنم میرسه ، ولی متاسفانه هزینه داره

به نظر خودم اگه بشه 2 عدد سرور CUCM تهیه کرد ، یکی برای شبکه داخلی و دیگری برای اینترنت و بین آنها Trunk زد ، میتواند جوابگو باشد

اما باز هم منتظر پیشنهادهای شما هستم
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 01-13-2020, 02:41 AM.

کامنت

سلام
      میتونم بپرسم چرا سرور cucm که داخل شبکه داخلی هست رو نمیزاریش پشت NAT که کاربرایی که از بیرون میخوان به سرور داخلی وصل شن روی همین سرور ریجیستر بشن ؟ با این کار دیگه احتیاجی به سرور دوم و ترانک و دردسرهای دیگه نداره

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

سرور CUCM داخل شبکه LAN گذاشته شده ، چون در داخل شبکه کاربر VOIP وجود دارد

منظورتون از اینکه سرور پشت NAT باشه چیه ؟

منظورتون Port Forward کردن ( یا تعریف سرور به صورت DMZ ) می باشد ؟

یا اینکه منظورت اینه سرور به یک اینترفییس جدا از روتر وصل بشه و IP Valid به صورت Static بهش داده بشه ؟!؟

کامنت

خطرناکترین کار اینه که روی سرورتون یا روتر و ... ip پابلیکتون رو به صورت مستقیم ست کنید . لطفا این کار رو انجام ندهید .
          منظورم از nat این بود که از روی روتر یا میکروتیکتون ip پابلیک رو فوروارد کنی روی سرور CUCM . این طوری اگه کسی بخواد خارج از شرکت حالا میخواد خونش باشه یا تو شهر دیگه یا کشور دیگه میتونه از طریق ip public تون به سرور وصل بشه و داخلیش رو ریجیستر کنه .
          یه راه دیگه که میخوام پیشنهاد بدم اینه که یه سرور الستیکس بزارین تو شرکت و سرور رو بزارین پشت nat که کاربرا بر روی سرور الستیکس ریجیستر بشن بعد الستیکس رو هم میتونی با سرور CUCM تون هم ترانک بزنی . فکر کنم این سناریو خفن تر باشه :)

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

در مورد اینکه سرور CUCM دارای IP Address در رنج LAN باشه و برای اینکه در اینترنت بتونه سرویس بده از Port Forward استفاده بشه ... بایستی اینو از یاد نبرد که در فایل Configuration که سرور CUCM میسازه آدرس کارت شبکه خودش رو به عنوان Call Manager مشخص میکنه و این آدرس مربوط به LAN است

حالا تلفنهای بستر اینترنت میتونن به سرور CUCM وصل بشن و فایل Configuration را دریافت کنن ، ولی وقتی فایل رو میخونن و میبینن آدرس Call Manager آدرسی اشتباه است و نمیتونن خودشون رو Register کنن

مشکل اینه

کامنت

آیا دوستان متوجه صورت مسله شدن یا واضح تر بیان کنم؟

کامنت

با vpn تست گرفتین ببینم جواب میده یا نه ؟

کامنت

متاسفانه نمیتونم از VPN استفاده کنم ، چون برخی از کاربران با تلفن موبایل میخوان وصل بشن و احتمال میدم که قابلیت اینکه موبایلشون به عنوان VPN-Client عمل کنند نباشه

راه حل دیگه ای نیست؟!؟

کامنت

مشکل اینجاست که برخی از کاربران اینترنتی با نرم افزار Soft phone که رویه گوشیشون نصب کردن قصد دارن Register بشن ولی قابلیت VPN Client رو شاید نداشته باشن

آیا راه حل دیگه ای نیست؟!؟

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                    در حال انجام ...
                    X