اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

ترانک کردن cucm با pbx

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

ترانک کردن cucm با pbx

با عرض سلام خدمت دوستان

این اولین سوال من است :)

من واسم سواله که چطور میتونم CUCM را با تلفن های PBX ارتباط بدم ، به صورتی که تلفنهای رویه PBX بتونن با تلفن های CUCM در ارتباط باشند ؟

به نظر خودم باید از Voice Gateway استفاده بشه....ولی شندیم که برخی مدلهای سانترال دارای یک شکاف مخصوص برای قرار گیری کارت IP هستند و بایستی آن کارت را خریداری کرد و با توجه به پروتکلهای قابل پشتیبانی توسط آن کارت (SIP , H.323) یک Trunk تعریف نمود

حالا اگه دوستان کمک کنن و این مطلب رو روشن و واضح کنن ممنون میشم

اگه سانترال شکاف مربوط به IP نداشته باشه چی؟ اگه داشته باشه چی؟

:)

مرسی

سلام
    اگه سانترال شما مدل بالا باشه که خودش lan داره و پروتکل های مختلف رو هم که ساپورت میکنه همونه مستقیما میتونی ترانک کنی با cucm ولی اگه مدل پایین باشه باید از گیت وی استفاده بشه که بین سانترال و cucm قرار میگیره که خط های شهری رو از سانترال به گیت وی وصل میکنی و گیت وی رو به cucm ترانک میزنی

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

سلام
      به نظر من بهتره از کارت e&m روی روتر سیسکو استفاده کنی که بتونی با کیفیت بالا تماس هات رو منتقل کنی
      معمولا pbx ها قابلیت این ارتباط رو دارند از طریق پورت سریالشون

موفق باشید
      آخرین ویرایش توسط AmirShervin; در تاریخ/ساعت 12-05-2013, 07:30 PM.

کامنت

نوشته شده توسط amir مشاهده پست
        سلام
        اگه سانترال شما مدل بالا باشه که خودش lan داره و پروتکل های مختلف رو هم که ساپورت میکنه همونه مستقیما میتونی ترانک کنی با cucm ولی اگه مدل پایین باشه باید از گیت وی استفاده بشه که بین سانترال و cucm قرار میگیره که خط های شهری رو از سانترال به گیت وی وصل میکنی و گیت وی رو به cucm ترانک میزنی

ممنونم از راهنمایتون

اگه سانترال مدل بالا باشه و پورت شبکه داشته باشه ، باید از چه نوع ترانکی استفاده بین اونها استفاده کرد ؟ً ( آیا بستگی به پروتکل مورد پشتیبانی توسط سانترال داره ؟)

در مورد Voice Gateway هم به نظرتون خود سیسکو محصولی برای این کار نداره ؟ ( روتر سیسکو با کارتهای FXS/FXO چی؟ )

کامنت

نوشته شده توسط amirshervin مشاهده پست
          سلام
          به نظر من بهتره از کارت e&m روی روتر سیسکو استفاده کنی که بتونی با کیفیت بالا تماس هات رو منتقل کنی
          معمولا pbx ها قابلیت این ارتباط رو دارند از طریق پورت سریالشون

موفق باشید
          مرسی که جواب دادین

در مورد ماژول e&m t این کارت دارای پورت rg48 هستش....

آیا آموزش تصویری یا یه مقالعه ای در مورد نحوه برقراری ترانک سانترال با شبکه voip هست ؟!؟

من هر چی گشتم فقط در حد تئوری پیدا کردم

کامنت

سلام
            دوست عزیز e&m رو من باهاش حدود 1 سال پیش کار کردم طرز کارشم خواستی در خدمتم اما مشکل این هستش که من حدود 3ماه پیش هرچی گشتم نبود تو ایران متاسفانه گیر نمیاد _ اگر اسلات pri رو گیر بیاری راحت تری من خودم تا 27 تا تماس همزمان را باهاش تست کردم جواب داد اسلاتش هم گیر میاد به مرکز تماس های کارین هم میتونه سرویس بده _ در مورد e&m هم برات document هاشو تو اولین فرصت up میکنم_ از fxo ,fxs هم میتونی استفاده کنی از vic که رو nm2v مینشینه اما حواست باشه 2811 از nm2v پشتیبانی نمیکنه انجا باید از اسلات hivic استفاده کنی و باید vic2 بگیری .. در مورد ترانکی که گفتی هم میتونی از sip استفاده کنی.... اگر مدل روترت رو بگی بیشتر میتونم کمکت کنم دوست من

موفق باشید
            آخرین ویرایش توسط AmirShervin; در تاریخ/ساعت 12-09-2013, 05:47 PM.

کامنت

نوشته شده توسط AmirShervin مشاهده پست
              سلام
              دوست عزیز e&m رو من باهاش حدود 1 سال پیش کار کردم طرز کارشم خواستی در خدمتم اما مشکل این هستش که من حدود 3ماه پیش هرچی گشتم نبود تو ایران متاسفانه گیر نمیاد _ اگر اسلات pri رو گیر بیاری راحت تری من خودم تا 27 تا تماس همزمان را باهاش تست کردم جواب داد اسلاتش هم گیر میاد به مرکز تماس های کارین هم میتونه سرویس بده _ در مورد e&m هم برات document هاشو تو اولین فرصت up میکنم_ از fxo ,fxs هم میتونی استفاده کنی از vic که رو nm2v مینشینه اما حواست باشه 2811 از nm2v پشتیبانی نمیکنه انجا باید از اسلات hivic استفاده کنی و باید vic2 بگیری .. در مورد ترانکی که گفتی هم میتونی از sip استفاده کنی.... اگر مدل روترت رو بگی بیشتر میتونم کمکت کنم دوست من

موفق باشید
              واقعآ ممنونم که اینقد خوب جواب دادین

حقیقتش من الان سناریویی ندارم که بخوام این کارا رو انجام بدم ، اما خیلی وقت بود که واسم سوال شده بود

حالا اگه شما زحمت بکشید و یک مثال عمومی بزنید که ممنون میشم ( مثلآ با سانترال پاناسونیک)

همچنین من واسه این مبحث Documnet زیادی ندیدم

راستی برای تنظیمات سمت PBX باید چیکار کرد ؟!؟!

یه سوال دیگه : آیا برای انجام چنین کاری لازمه که سانترال بلد باشم!؟

مرسی

کامنت

با سلام

دوست عزیز اول باید تصمیم بگیری با چه پلت فرمی می خواهی کار کنی . من خودم شخصا سیسکو رو ترجیح میدم
                مرحله بعد باید شرایط را تعریف کنی که اصلا کارفرما چی می خواد و چقدر می تونی هزینه کنی . چه قر availability برات مهمه . آیا بعدا ممکنه این سانترال به جاهای دیگه وصل شه یا خیر؟ device هایی که در حال حاضر روی آن شبکه هستند چی هستند؟ آیا 2تا سانترال روی یک شبکه هستند؟ آیا دوتاشون روی wan هستند؟ آیا سرورهای دیگه هم بین این 2تا مرکز با هم ارتباط دارند؟ وضعیت لینک ارتباطی چه جوریه؟ باید همه اینارو document کنی . در چه حدی با سیسکو کار کردین؟

کامنت

حقیقتش من مطالب سیسکو رو زیاد خوندم ، ولی چون امکانات سخت افزاری نداشتم چیزایی رو که یاد گرفتم رو کمتر تونستم رویه کار بیارم

سطح مطالعاتی من هم در حد : Ccna - ccnp - ccsp - ccvp هستش

ولی به دلیل نداشتن امکانات سخت افزاری و گرون بودن تجهیزات ، بیشتر از مجازی سازی و.. استفاده کردم

حالا اگه امکانش هست ، میتونید زحمت بکشید و یه مثال خیلی ساده رو بزنید و اینجا حلش کنید !؟ ( اگه به صورت تصویری باشه که خوب میشه )

بازم مرسی
                  آخرین ویرایش توسط saman; در تاریخ/ساعت 12-10-2013, 03:22 PM.

کامنت

سلام
                    سانترال های tde پاناسونیک قابلیت sip رو دارند
                    در ضمن روی tda ها می تونی ماژول h323 نصب کنی
                    یک راه دیگه هم اینه که یک e1 روی سانترال و یک e1 روی سرور بزاری و ارتباط اینها رو از این طریق برقرار کنی
                    البته این طریق مدیا اشتراک داره نه داخلی ها

کامنت

اگه امکانش هست داکیومنت یا چیزی دارین به اشتراک بزارین ممنون میشم

کامنت

با سلام
                        کارت e1 بخوای کار کنی که قیمتش فضایی در میاد حدود 10 برابر کار ایی هم خیلی کاهش داره

به نظرم اگر میخوای فقط تمرین کنی و امکان سخت افزاری نداری میتونی با GNS3 کار کنی
                        یه cme هم روش بیاری بالا میتونی ip phone sip نرم افزاری روش reg کنی
                        اما اگر می خوای یه lab جمع و جور سخت افزاری کار کنی یک 1721 بگیر با vic-2fxs و vic-2fxo بزار روی nm2v یک سانترال used هم پیدا کن. روی vmware هم یک cucm نصب کن به نظر من این کم هزینه ترین راهیه که بخوای تمرین کنی به مرور زمان این lab رو گسترش بده
                        حواست باشه حتی توی تمرین هات به 3تا پارامتر توجه کن اول هزینه اون solution دوم redundent سوم چقدر دستت برای تغییرات باز هستش _ البته cucm واقعا دستت رو باز میزاره و به راحتی توی cluster ها join میشه هم برای failover هم برای loadbalancer ولی کار باهاش یکم قلق داره . برای کم هزینه تر کردنش هم اگر تونستی روی یه 2811 حتی شده با GNS3 یک cme راه بنداز خیلی جاها به دردت میخوره.. با سیسکو هم نوشتی کار کردی پس q کردن packet هات یادت نره تو پروژه های عملیت به کارت زیاد میاد

موفق باشید

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                        در حال انجام ...
                        X