اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

OSPF Routing

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

OSPF Routing

برا روت نویسی با استفاده از پروتکل osfp :
    router(config)#router ospf 1
    router(config)#network 1.0.0.0 0.255.255.255 area 1
    router(config)#network 2.0.0.0 0.255.255.255 area 2

عدد 1 در کامند اول process id هستش که عددی است از 1 تا 65535
    area و عدد بعدی که همان area id هستش برا مشخص کردن اینه که شبکه ی اضافه شده در این محدوده هستش
    Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
    Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
    Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
    LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

be chedardi mikhore ospf ?

کامنت

دوست من منظورت از این سوال چی بود واضح بگید تا بتوانیم کمکی بکنیم ؟

کامنت

سلام
        من هدف این دستورات رو متوجه نشدم
        اینجا دارین نت ها رو براش معرفی می کنین این اگر روت هستش بیشتر توضیح بدید اگر ممکنه

کامنت

خوب ospf یکی از پروتوکل های روتینگه
          شما با اون کامند ها از طریق این پروتوکل روت تعریف میکنین
          ابن دستورات دو رنج شبکه معرفی شده بالا با ساب نت و area ی یکسان را به هم روت میکنند
          آخرین ویرایش توسط masome vahid; در تاریخ/ساعت 12-10-2013, 12:36 AM.
          Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
          Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
          Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
          LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

سلام
            دوست عزیز یعنی می فرمایید دستورات بالا که نوشتید روت هستند؟

کامنت

ospf یک پروتکل مسیریابی هستش که کاربردهای مختلفی داره . من در اینجا یه سناریوی ساده کشیدم فرض کنید یه دفتر مرکزی دارین با چهار تا شعبه مثل عکس برای مناطق مختلف aria های مختلف تعریف کردیم . وقتی ospt راه اندازی شد میتونی کلی کارهای روتینگ انجام بدی مثلا توی این سناریو که کشیدم قبل از راه اندازی ospf تمام مناطق شبکه های همدیگر رو پینگ داشتن و مثلا از منطقه یک دوستان عزیز محبت میکردند فیلم جومونگ رو شیر میکردند و منطقه صفر و یک هم شروع میکردند به برداشتن فایل شیر از روی شبکه و توی یه زمان خاص کل پهنای باند میخوابید در حالی که مثل عکس اگه ما در یکی از مناطق ایمیل سرور و یه نرم افزاری داشته باشیم که تحت وب بالا میادش و روی وب سرور نصب کرده باشیم دیگه بالا نمیومد و باعث کلی اختلال میشد . ما در اینجا ospf راه اندازی کردیم و توش تعریف کردیم که منطقه یک فقط منطقه صفر رو ببینه و منطقه دو هم فقط منطقه صفر رو ببینه و منطقه صفر هر دوتای اینا رو ببینه . با همین کار باعث شد یه ترافیک خیلی خیلی سنگین از روی شبکه برداشته بشه و جلوی عبور ترافیک های اضافه رو هم گرفتیم .
              این مثال یه مثال خیلی کوچیکی بود از کارهایی که ospf میتونه انجام بده اگه بخوایم دربارش بحث کنیم چیزی نیست که توی چند تا پست بشه خلاصش کرد.

برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	Selection_302.png
نمایش ها:	1
اندازه:	151.8 KB
شناسه:	16970

امیدوارم مطالب به دردتون خورده باشه .
              آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 12-10-2013, 01:04 PM.

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

با سلام
                این خیلی کلی بود دوست عزیز ospf دنگ و فنگش خیلی بیشتر از این حرفاست برای چند تا area باید خیلی پارامتر ها رو تنظیم کنید فقط area نیست که DR , ASBR ,ABR, Internal router , از همه مهمتر LSA ها که فقط 7 type مختلفند یک پلن کامل می خواد که همه چیز توش تعریف شه هرچند برای شبکه های medium هم بهتره از IS IS کرد ospf هزینه رو خیلی بالا می بره bw رو برای lsa database هاش می خوره . اگر چندتا AS هم داشته باشین که load زیادی رو cpu میزاره
                در ضمن backtrack عزیز به نظر من ospf از wildcard mask استفاده می کنه نه subnet
                موفق باشید

کامنت

بله کاملا حق با شماست . منم که گفتم این گوشه ای از کارهایی که ospf انجام میده هست و به قول شما کلی گفتم که ospf چکار میکنه و بازم به قول شما راه اندازیش هم بماند که چقدر دردسر و دنگ وفنگ داره .

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                  در حال انجام ...
                  X