اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

سوالات مربوط به زبیکس

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

ممنون آقای زبیهی. دستور بالایی که فرمودید زدم هیچ خروجی نداد. من هاست رو چند دقیقه disable کردم بعد دوباره enable کردم دیدم ok شدش. (خط دوم زده)
    کد PHP:
     11657:20161213:093116.038 resuming SNMP agent checks on host "Mikroti-10.1"connection restored
     11653
    :20161213:093144.963 enabling Zabbix agent checks on host "host-1"host became available
     11664
    :20161213:093323.225 Timeout was reachedOperation timed out after 0 milliseconds with 0 out of 0 bytes received
     11664
    :20161213:093403.836 Timeout was reachedOperation timed out after 0 milliseconds with 0 out of 0 bytes received
     11664
    :20161213:093504.126 Couldn't connect to server: Failed to connect to mail.xxx.ir port 25: No route to host 
    خیلی وقت گذاشتید برای حل این مشکل نمیدونم چطور تشکر کنم.
    اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

کامنت

نوشته شده توسط behrooz مشاهده پست
      ممنون آقای زبیهی. دستور بالایی که فرمودید زدم هیچ خروجی نداد. من هاست رو چند دقیقه disable کردم بعد دوباره enable کردم دیدم ok شدش. (خط دوم زده)
      کد PHP:
       11657:20161213:093116.038 resuming SNMP agent checks on host "Mikroti-10.1"connection restored
       11653
      :20161213:093144.963 enabling Zabbix agent checks on host "host-1"host became available
       11664
      :20161213:093323.225 Timeout was reachedOperation timed out after 0 milliseconds with 0 out of 0 bytes received
       11664
      :20161213:093403.836 Timeout was reachedOperation timed out after 0 milliseconds with 0 out of 0 bytes received
       11664
      :20161213:093504.126 Couldn't connect to server: Failed to connect to mail.xxx.ir port 25: No route to host 
      خیلی وقت گذاشتید برای حل این مشکل نمیدونم چطور تشکر کنم.
      خواهش میکنم، کاری نکردم.
      احتمالا یه آیتم داره که هاست رو از کار میندازه
      با تشکر

کامنت

سلام آقای زبیهی تشکر میکنم بابت آموزشی که گذاشتید. اگر لطف کنید در مورد مانیتور کردن "performance monitor" ویندوز در زبیکس هم مطالبی قرار بدید ممنون میشم. :278:

کامنت

نوشته شده توسط linuxtrack مشاهده پست
          سلام آقای زبیهی تشکر میکنم بابت آموزشی که گذاشتید. اگر لطف کنید در مورد مانیتور کردن "performance monitor" ویندوز در زبیکس هم مطالبی قرار بدید ممنون میشم. :278:
          با سلام
          عرض معذرت بابت تاخیر

این لینک آموزش perf_counter که مخصوص ویندوزه هستش
          با تشکر

کامنت

نوشته شده توسط a.zabihi مشاهده پست
            با سلام
            عرض معذرت بابت تاخیر
            https://www.zabbix.com/documentation...s/perfcounters

این لینک آموزش perf_counter که مخصوص ویندوزه هستش
            با تشکر
            خواهش میکنم. این لینک رو دیدم. من روی ویندوزم agent زبیکس رو نصب کردم بعدش میخوام سرویس دیتابیس رو که شکلش هم در زیر پیوست کردم رو مانیتور کنم.
            برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	performance monitor2.PNG
نمایش ها:	690
اندازه:	84.5 KB
شناسه:	17420

من دنبال پارامتری هستم که باید برای اون thread های شکل بالا توی فایل agent زبیکس بزنم. ممنون میشم توی نوشتن پارامترهاش کمکم کنید.
            آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 02-10-2021, 11:31 AM.

کامنت

سلام. سرویس ایجینت زبیکس من به یکباره از کار افتاده. وقتی status سرویس رو بررسی میکنم خطای زیر رو میده :
              کد PHP:
              # service zabbix-agent status
              ● zabbix-agent.service Zabbix Agent
              Loaded
              loaded (/lib/systemd/system/zabbix-agent.serviceenabledvendor presetenabled)
              Activefailed (Result: exit-codesince Sun 2020-10-04 12:51:00 +033020min ago
              Docs
              man:zabbix_agentd
              Process
              17453 ExecStart=/usr/sbin/zabbix_agentd --foreground (code=exitedstatus=127)
              Main PID17453 (code=exitedstatus=127)

Oct 04 12:51:00 Sip systemd[1]: Started Zabbix Agent.
              Oct 04 12:51:00 Sip systemd[1]: zabbix-agent.serviceMain process exitedcode=exitedstatus=127/n/a
              Oct 04 12
              :51:00 Sip systemd[1]: zabbix-agent.serviceUnit entered failed state.
              Oct 04 12:51:00 Sip systemd[1]: zabbix-agent.serviceFailed with result 'exit-code'
              ممنون میشم کمک کنید مشکل رو پیدا کنم. a.zabihi Habili

کامنت

با سلام.
                میخواستم بپرسم با zabbix چجوری میشه استریسک رو مانیتور کرد. مثلا وضعیت خطوط pri یا بعضی موارد دیگه.
                آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 11-12-2020, 04:51 AM.

کامنت

نوشته شده توسط drmj مشاهده پست
                  با سلام.
                  میخواستم بپرسم با zabbix چجوری میشه استریسک رو مانیتور کرد. مثلا وضعیت خطوط pri یا بعضی موارد دیگه.
                  سلام و احترام. برای مانیتور کردن سرور Asterisk یا سرورهای ویپ دیگر در مانیتورینگ زبیکس من چند سال پیش یک اسکریپت نوشتم که از لینک زیر میتونید استفاده کنید. البته توی ورژن های جدید زبیکس برای سرورهای ویپ تمپلیت گذاشته بود که با اضافه کردن اون تمپلیت یکسری خروجی و گراف ها به شما میده. ولی اگر دنبال مانیتور کردن موارد خاص هستید میتونید از اسکریپت زیر استفاده کنید.

نحوه مانیتور کردن سرور های Voip (استریسک، الستیکس، ایزابل و ...) در مانیتورینگ زبیکس

در آخر، از اینکه قوانین انجمن رو رعایت میکنید و لینک سازی و تبلیغات نمیکنید تشکر میکنم.
                  آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 02-09-2021, 06:19 PM.

کامنت

سلام دوستان، من در زبیکسی که دارم هنوز هاست Esxi اضافه نکردم و تا آنجایی که اطلاع کسب کردم زمانی که یک هاست Esxi اضافه می شود تمامی سرور های که در اون Esxi هست نیز به صورت اتوماتیک به هاست های زبیکس اضافه می شود اما سوال من الان این هست اگر سرورهای که در Esxi حرکت(Move) کند و به یک هاست Esxi دیگر برود چه اتفاقی در زبیکس رخ می دهد ؟

کامنت

سلام مجدد، در خصوص Relation در زبیکس کسی اطلاعی داره ؟ مثلا من Core switch دارم که یک پورت آن به چندین پورت منیج سوئیچ های دیگر وصل شده و قصد دارم زمانی که آن تک پورت Core switch قطع میشه در زبیکس فقط آن پورت اصلی را نشون بده و روابطش با سوئیچ های دیگر، در واقع نمیخوام تعداد قطعی های زیادی نمایش داده شود که کارشناس ناک گیج شود و تشخیص سخت شود برای اینکه چه اتفاقی افتاده که چندین سوئیچ قطع شده . یک مثال دیگر : من یک ارتباط PTP وایرلس دارم با یک ساختمان دیگر در آن ساختمان چندین دستگاه دارم از جمله سرور، روتر و سوئیچ که هر کدام در زبیکس به عنوان یک هاست اضافع شده است حالا زمانی که ارتباط وایرلس قطع شود کل دستگاهای که در اون ساختمان هست را زبیکس قطع نشان می دهد این به نظر من در بحث مانیتورینگ یک ایراد هست و باید رابطه ی این وایرلس با اون دستگاه ها مشخص شود .

کامنت

سلام روز بخیر
                        یک سوالی داشتم اینکه چطور میتونم داشبرد مجزا برای host group های مجزا داشته باشم و problem هر کدوم متفاوت نمایش داده بشه تو داشبرد خودشون ؟

کامنت

سلام وقت بخیر
                          من یه سروری دارم که با استفاده از sender یه مقدار int رو داخلش هر نیم ساعت مانیتور میکنم و ارسالش به سرور زبیکس
                          اون طرف یه ایتم از نوع trapper تعریف کردم و مقادیرش رو ذخیره میکنم.
                          میخوام یه تریگر تعریف کنم که اگر ( آخرین مقدار دریافتی کمتر باشه از 30 درصد میانگین مقادیر دریافتی در 24 ساعت گذشته) اتفاق افتاد پیام بده.
                          ممنون میشم trigger expression رو راهنمایی کنید.
                          امنیت و پشتیبانی سرور های لینوکسی

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                          در حال انجام ...
                          X