اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

سوالات مربوط به زبیکس

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

سوالات مربوط به زبیکس

سلام
    ''Zabbix Monitoring Questions''
    قصد دارم در این تاپیک سوالات مربوط به زبیکس رو پاسخ بدم ( در حد توان و زمان)
    سعی بر این دارم هر شب یا صبح نیم ساعت وقتم رو برای آموزش و پاسخگویی در مورد سیستم مانیتورینگ زبیکس بزارم.
    لطفا افراد دیگه پاسخ ندن و همچنین سعی کنین قبل از سوال کردن سرچ کنین که سوالات تکراری نباشند و همچنین سوالتون رو واضح بپرسین و اگه نیاز به توضیح داره ، لطفا توضیح بدین تا راحت تر بشه جواب داد.
    در ضمن سوال در مورد نصب نپرسین لطفا، چون یه تاپیک جداگانه هست.

حضرت علی (ع) : هر چیز زکاتی دارد و زکات علم نشر آن است.

با تشکر

با سلام.
    میخواستم بپرسم با zabbix چجوری میشه استریسک رو مانیتور کرد. مثلا وضعیت خطوط pri یا بعضی موارد دیگه.

کامنت

سلام
      این دوتا لینک تست شده در رابطه با مانیتورینگ استریسک:
      شماهم یه سری بزنین هرجا مشکل داشتین بپرسین،
      اگه در رابطه با import کردن template ها مشکل داشتین راه حل داره، نگران نباشین.
      لینک دوم
      با تشکر

کامنت

zabbix agent رو روی سرور استریسک نصب کنید بعد مواردی رو که مثل تعداد تماس های همزمان، تعداد داخلی های ریجیستر شده یا نشده، وضعیت ترانک ها و غیره رو اسکریپتش رو بذارید توی فایل agent زبیکس بعد طبق آموزشی که توی انجمن گذاشتم هاست تون رو ایجاد کنید و این agent هایی که درست کردید رو توی هاست تون add کنید.

کامنت

من میخوام یه هاست ویندوزی add کنم. agent zabbix رو هم روی windows 8 نصب کردم. بعد در قسمت Host name اسم هاست رو مینویسم و در قسمت Groups هم discovered hosts و templates رو انتخاب میکنم و توی قسمت agent interface هم که باید ip آدرس ویندوز 8 رو بدم. بعدش میرم به تب Templates و در اونجا Template App Zabbix Agent و Template ICMP Ping و Template OS Windows را به قسمت Linked templates اضافه میکنم و وقتی روی دکمه Add کلیک میکنم با پیغام Template cannot be linked to another template more than once even through other templates. مواجه میشم. مشکل من چیه؟ دقیقا هم طبق آموزش اضافه کردن هاست ویندوزی رفتم جلو.

کامنت

از چه نسخه ای استفاده میکنید. این یه باگ توی نسخه های قدیمی زبیکس هستش. برای اطلاعات بیشتر این لینک رو بخونید : https://support.zabbix.com/browse/ZBX-5470

کامنت

نوشته شده توسط linuxtrack مشاهده پست
              من میخوام یه هاست ویندوزی add کنم. agent zabbix رو هم روی windows 8 نصب کردم. بعد در قسمت Host name اسم هاست رو مینویسم و در قسمت Groups هم discovered hosts و templates رو انتخاب میکنم و توی قسمت agent interface هم که باید ip آدرس ویندوز 8 رو بدم. بعدش میرم به تب Templates و در اونجا Template App Zabbix Agent و Template ICMP Ping و Template OS Windows را به قسمت Linked templates اضافه میکنم و وقتی روی دکمه Add کلیک میکنم با پیغام Template cannot be linked to another template more than once even through other templates. مواجه میشم. مشکل من چیه؟ دقیقا هم طبق آموزش اضافه کردن هاست ویندوزی رفتم جلو.
              سلام
              این یعنی اینکه template app zabbix agent خودش لینک شده به یه template دیگه که شما میخواین add کنین. نیازی نیست هم os windows و هم app zabbix agent رو با هم add کنین.
              خود template os windows لینک شده به template app zabbix agent.
              یعنی وقتی template os windows رو اضافه کنین به هاست خودش خودکار template app zabbix agent رو هم اضافه میکنه.
              با تشکر

کامنت

سلام
                از سایت اصلی zabbix appliance را دانلود کردم و config طبق document تغییر دادم ولی متاسفانه بعد از restat سرور کلا config از بین می رود

کامنت

نوشته شده توسط behnazna مشاهده پست
                  سلام
                  از سایت اصلی zabbix appliance را دانلود کردم و config طبق document تغییر دادم ولی متاسفانه بعد از restat سرور کلا config از بین می رود
                  میشه آدرس فایل تنظیمات رو بگین ؟
                  usr/local/etc/zabbix-server.conf
                  یا
                  /etc/zabbix/zabbix-server.conf
                  ؟

کامنت

etc/zabbix/zabbix-server.conf

کامنت

درسته، منتها شما باید پارامترهای DBName و DBUser و DBPassword رو ست کنین و ذخیره کنین فایل رو و سرویس زبیکس رو ریستارت کنین.
                      vi /etc/zabbix/zabbix-server.conf

DBName=zabbix
                      DBUser=zabbix
                      DBPassword=zabbix

wq:

sudo service zabbix-server restart
                      با تشکر

کامنت

دستور زیر هم که می زنم می گه volume group پیدا نمی کنم

lvextend -l +100%FREE /dev/mapper/zabbix--vg-root

- - - Updated - - -

نوشته شده توسط a.zabihi مشاهده پست
                        درسته، منتها شما باید پارامترهای DBName و DBUser و DBPassword رو ست کنین و ذخیره کنین فایل رو و سرویس زبیکس رو ریستارت کنین.
                        vi /etc/zabbix/zabbix-server.conf

DBName=zabbix
                        DBUser=zabbix
                        DBPassword=zabbix

wq:

sudo service zabbix-server restart
                        با تشکر
                        دقیقا این کار و می کنم همه چی و انجام می دم ولی بعد restart کلا config میره

کامنت

اگر از روی آموزش خود زبیکس نصب کرده باشین نباید مشکل داشته باشه. در هر صورت باید به تاپیک نصب زبیکس مراجعه کنین.

کامنت

سلام
                            در سروری که دسترسی به اینترنت نداردچطوری repository را نصب کنم

کامنت

سلام
                              در سروری که دسترسی به اینترنت نداردچطوری repository را نصب کنم
                              سرورتون چیه؟

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                              در حال انجام ...
                              X