اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

خطای blk_update_request i/o error dev sda sector در esxi centos

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

خطای blk_update_request i/o error dev sda sector در esxi centos

من یک ماشین centos در esxi داشتم که یکدفعه از کار افتاد و حتی نمی شد به اون ssh کرد. وقتی کنسول ماشین رو در esxi باز کردم با خطای blk_update_request i/o error dev sda sector 8563489 مواجه شدم. بعد از بررسی های به وجود آمده متوجه شدم که این ماشین لینوکسی من توسط veeam backup ریستور شده، اما به جای اینکه روی دیتااستور های سرور vmware اون رو ریکاوری کنه، روی NFsDatastore دایرکتوری خودش که با سرور esxi شیر بود ریکاوری کرده بود و سرور esxi به جای اینکه اطلاعات ماشین رو از هارد خودش بخونه از طریق شبکه به سرور veeam backup من وصل میشد و ماشین رو از اونجا mount میکرد روی خودش و اونو اجرا میکرد. با توجه به read و write بالایی که ماشین داشت و محدود بودن پهنای باند بین ماشین ها، دیگر سرعت شبکه پاسخگوی درخواست ماشن نبود و با خطای I/O Error مواجه میشد.

همچنین توصیه میشود مطالعه کنید.

سری آموزش های نصب و راه اندازی veeam backup

ماشین را از سرور veeam backup به دیتااستور های خود سرور esxi انتقال دادم و مشکل برطرف گردید.
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 01-25-2020, 06:04 PM.

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
در حال انجام ...
X