اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

راه اندازی سبک ترین لینوکس بر روی کامپیوتر خیلی قدیمی چگونه است؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

راه اندازی سبک ترین لینوکس بر روی کامپیوتر خیلی قدیمی چگونه است؟

سلام خدمت دوستان
    یک کامپیوتر خیلی قدیمی دارم که فکر میکنم ویروسی شدید هست
    تا جایی که میدونم مثلا هاردش هشتاد گیگه
    روی کامپیوتر سیستم عامل ایکس پی هست
    ولی به قدری وضعیت کامپیوتر خراب هست که وقتی کامپیوتر روشن میشود فقط یک دقیقه کار میکند و بعد هنگ میکند و همه چیز ثابت میماند
    الان میخوام بدونم اولا میشه کلا این کامپیوتر رو فلش کرد؟ یعنی همه چیز پاک شود مثلا ویندوز محتوا درون هارد و ویروس هاش
    و در کل عین کامپیوتر نو ان زمان شود؟؟؟
    و بعد از ان هم یک لینوکس سبک روش نصب کنم؟؟؟ مثلا لینوکسی که کار راه انداز باشد؟
    مثلا رابط کاربری داشته باشد/ترمینال داشته باشد/و ویدیو و موزیک پخش کرد/ و در نهایت به صورت وایرلس به اینترنت وصل شود و بتوان وبگردی کرد؟؟
    از دوستانی که میتوانند به سوالات پاسخ دهند خواهش عاجزانه دارم که کمک بکنند
    خودم لپتاپ با اوبونتو هم دارم ولی اون کامپیوتر برام خیلی عزیزه چون مال یکی از رفتگانم هست

سلام. روز تون بخیر. ابتدا باید وضعیت هاردتون مشخص بشه که سالم هست یا مشکل داره. و اگر مشکل داره، مثلا فرض کنیم بدسکتور داره باید بررسی بشه بدسکتورش قابل رفع هست یا خیر؟ که برای این کار ابزارهای زیادی مثل HDD Regenrator یا MHDD استفاده کنید. بعد از مشخص شدن وضعیت هارد باید منابع سیستم تون بررسی بشه که ببینیم میشه روش لینوکس نصب کرد یا نه. در کل پیشنهاد میکنم با توجه به ویروسی بودن هاردتون یکبار اونو Low Level Format کنید هم تمام اطلاعات حذف میشه و هم اگر مشکلی باشه تقریبا توی لولول فرمت برطرف میشه بعد میتونید دوباره وضعیت هاردتون رو با ابزارهای بالا بررسی کنید.

کامنت

نوشته شده توسط Habili مشاهده پست
      سلام. روز تون بخیر. ابتدا باید وضعیت هاردتون مشخص بشه که سالم هست یا مشکل داره. و اگر مشکل داره، مثلا فرض کنیم بدسکتور داره باید بررسی بشه بدسکتورش قابل رفع هست یا خیر؟ که برای این کار ابزارهای زیادی مثل HDD Regenrator یا MHDD استفاده کنید. بعد از مشخص شدن وضعیت هارد باید منابع سیستم تون بررسی بشه که ببینیم میشه روش لینوکس نصب کرد یا نه. در کل پیشنهاد میکنم با توجه به ویروسی بودن هاردتون یکبار اونو Low Level Format کنید هم تمام اطلاعات حذف میشه و هم اگر مشکلی باشه تقریبا توی لولول فرمت برطرف میشه بعد میتونید دوباره وضعیت هاردتون رو با ابزارهای بالا بررسی کنید.
      سلام خیلی ممنون
      حتما کار هایی که گفتید رو انجام میدم
      و فکر کنم نسخه های سبک لینوکس رو بتونم نصب کنم با توجه به تحقیقاتی که کردم
      ​​​​​​مجدادا بعد از انجام این کار ها مزاحمتمون میشم

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
      در حال انجام ...
      X