اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

ایجاد subdomain بدون کنترل پنل

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

ایجاد subdomain بدون کنترل پنل

سلام
    پیشاپیش ممنون از وقتی که میذارید، ممکنه سوالم خیلی آسون باشه. من همیشه با ویندوز سرور کار میکردم، مجبور شدم بیام رو لینوکس.
    یه کار ساده میخوام بکنم ولی چند روز هستش که گیر کردم:
    یه سرور لینوکسی دارم که با آدرس Test. ir در دسترس هستش.
    حالا میخوام زیر دامنه به صورت account.Test.ir و یا dev.Test.ir روی این سرور ایجاد کنم.

روی سرور هیج UI ای ندارم، با استفاده از Putty به سرور وصل میشم، بنابراین فقط command میتونم اجرا کنم.
    ممنون میشم مرحلخ به مرحله راهنمایی کنید منو.
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 11-01-2021, 01:37 PM.

سلام و درود. اول از همه باید بررسی کنید که وب سرورتون چی هست؟ مثلا آپاچی هست یا انجین ایکس؟ سپس بنابر نوع وب سرورتون باید برای ساب دامنه ای که مد نظرتون هست ویرچوال هاست تعریف کنید. من آموزش تنظیمات ویرچوال هاست در Apache رو در انجمن پیدا نکردم ولی اگر وب سرورتون NginX هست میتونید از آموزش زیر استفاده کنید :

آموزش ایجاد ویرچوال هاست در وب سرور انجین ایکس

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

مرسی از پاسخ.
      روی سرور nginx نصب هستش. البته به این صورت که روی docker نصب هستش، اینکه روی docker نصب هستش مشکلی به وجود نمیاره؟

کامنت

نه مشکل خاصی نداره. شما فقط تنظیمات وب سرور انجین ایکس رو تغییر میدید. البته قبل از هر تغییری پیشنهاد میدم اگر سولوشن بک آپ گیری دارید حتما یک بک آپ تهیه کنید یا هر فایلی رو خواستید تغییر بدید قبلش یه کپی از اون فایل بگیرید که در صورتیکه مشکلی پیش اومد سریع برگردید به وضعیت قبلی و درست.

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

این کاری که توی این پست گفته رو انجام دادم. فکر میکنم اشتباهه، چون وقتی nginx پایین باشه، این آدرس ها دیگه در دسترس نیستند.! درسته ؟

برای تعریف Subdomain که به این هاست وصل باشه، نباید کار دیگه ای انجام داد ؟؟
          همون طور که www. Test .ir بدون nginx در دسترس هستش، این Subdomian ها هم باید در دسترس باشند.
          آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 11-01-2021, 01:38 PM.

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
          در حال انجام ...
          X