اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

نصب گنو/لینوکس برای سیستم شخصی!

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

نصب گنو/لینوکس برای سیستم شخصی!

با درود

دوستان و مدیران عزیز.... بعد از مدت ها انجمن نسبطا کاملی برای لینوکس پیدا کردم و آرزوی موفقیت دارم برای شما.

بنده تو این مدت استفاده از ویندوز واقعا خسته شدم!!! نداشتن امنیت از نظر سیکوریتی و اینترنتی و موارد دیگر که لینوکس باز های حرفه ای میدونن...

بنده چندی پیش تصمیم گرفتم که گنو لینوکس 64 بیت را برای سیستم خودم نصب کنم! حال میخواهم نظر شما را دارا باشم، که آیا در لینوکس انتی ویروس و... مورد نیاز برای امنیت بشتر و بیشتر هست که معرفی کنید؟
    و همچنین لینک دانلود گنو/لینوکس 64 بیت را از شما درخواست دارم...

سپاس :x

سلام دوست عزیز خوش آمد میگیم ورود شما رو به جمع منطقه لینوکسی ها. امیدوارم بتونیم از تجارب شما هم در زمینه های مختلف استفاده کنیم. برای بحث آنتی ویروس باید بگم که خیر نیازی به نصب آنتی ویروس ندارین ولی معمولا اونایی که هاستینگ دارند برای سرورهاشون یه سری آنتی ویروس های لینوکسی هست برای امنیت فایل سایت های سرور نصب میکنند. ولی در کل من چندین سال هست دارم از لینوکس استفاده میکنم به مشکلی بر نخوردم از لحاظ ویروس و غیره. حتی بعضی موقع ها بیکار هستم ویروس های ویندوزی رو دانلود میکردم و بازشون میکردم که کدهای داخلش رو ببینم هیچ تاثیری هم روی لینوکسم نمیذاشت. یه مقاله یکی از دوستان عزیز زحمت کشیدن درباره آنتی ویروس های لینوکسی هست از این لینک بخونید اگر سوالی بود دوباره در خدمت هستیم :
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 02-09-2021, 12:11 AM.

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

نوشته شده توسط amir مشاهده پست
      سلام دوست عزیز خوش آمد میگیم ورود شما رو به جمع منطقه لینوکسی ها. امیدوارم بتونیم از تجارب شما هم در زمینه های مختلف استفاده کنیم. برای بحث آنتی ویروس باید بگم که خیر نیازی به نصب آنتی ویروس ندارین ولی معمولا اونایی که هاستینگ دارند برای سرورهاشون یه سری آنتی ویروس های لینوکسی هست برای امنیت فایل سایت های سرور نصب میکنند. ولی در کل من چندین سال هست دارم از لینوکس استفاده میکنم به مشکلی بر نخوردم از لحاظ ویروس و غیره. حتی بعضی موقع ها بیکار هستم ویروس های ویندوزی رو دانلود میکردم و بازشون میکردم که کدهای داخلش رو ببینم هیچ تاثیری هم روی لینوکسم نمیذاشت. یه مقاله یکی از دوستان عزیز زحمت کشیدن درباره آنتی ویروس های لینوکسی هست از این لینک بخونید اگر سوالی بود دوباره در خدمت هستیم :
      سپاس جهت پاسخگوی شما، دوست من بنده پارسال مقاله ای خوندم که متوجه شدم در لینوکس هر اتفاقی بیافته شما میتونید آن را مشاهده و تهت کنترل خودتون قرار بدید!
      بنده ی جورای وب منجر آماتور هستم، و با هاست و سرور سر کار دارم!و خودمم هم چند سایت دارم، فقط فقط میخوام امنیت سیستم خودم اوکی باشه که با انتقال اطلاعات اتفاقی برای سرور های کاربران ب وجود نیاد...
      حالا میخوام نظر شما را آگاه بشم که بنده چه مدت طول خواهد کشید که با محیط لینوکس عادت کنم و کاملا بر آن تسلط داشته باشم! همانطور که به ویندوز تسلط دارم!؟
      آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 02-09-2021, 12:12 AM.

کامنت

بله همانطور که گفتین هر اتفاقی که توی سرور لینوکسی تون بیوفته میتونید مشاهده کنید. تمام این اتفاقات توی فایل log در مسیر var/log ذخیره میشه. حالا اگر شما یه اپلیکیشنی رو نصب کرده باشین مثلا apachi یه فولدر هم از آپاچی توی مسیر لاگ درست میشه که شما میتونید لاگ های نرم افزار آپاچی تون رو ببینید به این صورت var/log/appachi و ....
        برای بحث امنیت هم شما باید با توجه به اپلیکیشن هایی که روی سرورتون هست امنیت رو برقرار کنید مثلا روی سرورتون cms جوملا رو نصب کردین شما باید روی امنیت جوملا و خود سرورتون کار کنید.میتونید از آموزش هایی که در بخش امنیت سرورهای لینوکسی گذاشتیم استفاده کنید :
        بحث تسلط بر محیط لینوکس هم بستگی به خودتو داره که چقدر وقت بزارین شاید چند ماه یا یکی دو سال طول بکشه.
        آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 02-09-2021, 12:12 AM.

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
        در حال انجام ...
        X