اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

مشکل توزیع عادلانه تماس ها

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

مشکل توزیع عادلانه تماس ها

دوستان سلام
    یک مشکلی دارم که اگر راهنمایی کنید خیلی ممنونتون می شم.
    من یک سرور الستیکس راه اندازی کردم که ورودیش یک خط 5 رقمی ای وان هست و خروجیش 4 خط شهریه
    کسانی که با این خط 5 رقمی تماس می گیرند رو از طریق خطوط شهری به شماره موبایل هایی که بصورت misc destination
    تعریف کردم وصل می کنم
    مشتریان با شماره 5 رقمی تماس می گیرند و باید به موبایل یکی از 30 کارشناس وصل شوند
    تمام مسیر درست ایجاد شده و کار می کنه فقط مشکل اینه که چیکار کنیم که همه تماس ها به یک نفر نرسه و وقتی تماس اول به کارشناس اول وصل شد تماس بعدی به کارشناس دوم وصل بشه و اگه چند ساعت بعد کسی تماس گرفت به کارشناس سوم وصل بشه. حالا نمی دونم بصورت رندوم یا ترتیبی میشه این کارو انجام داد؟ در واقع می خواهیم تماس ها بصورت عادلانه بین 30 کارشناس توزیع بشه

متاسفانه من برنامه نویسی دایال پلن رو زیاد بلد نیستم و نمی دونم فانکشن رندوم داره یا نه و آیا میشه شماره هارو در یک آرایه ریخت و فراخونی کرد و اگه میشه چه جوری باید نوشت .اگه میشه محبت کنید بنویسید چه کامندهایی و در کدام فایل باید اضافه کنم.
    بازم ممنون از حسن توجه شما
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 02-21-2021, 04:54 PM.

سلام
    با queue ها کار کنید و Ring strategy

کامنت

سلام
      شما نیاز به misc distination ندارید
      به ازای هر کارشناس میتونین یه داخلی تعریف کنین و بعد در follow me شماره موبایلشونرو بدین
      بعد خط ورودیتون رو بفرستین به queue
      داخل صف هم داخلی هاشونو بذارین و ring strategy رو هم بذارین روی rrmemory
      Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
      Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
      Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
      LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

دوستان سلام
        با راهنمایی شما عزیزان مشکل حل شد
        از کمک و راهنمایی شما خیلی خیلی ممنونم
        پایدار باشید

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
        در حال انجام ...
        X