اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

مشکل در پخش IVR روی یکی از خطوط VOIP

بستن
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
Clear All
پست های جدید

  مشکل در پخش IVR روی یکی از خطوط VOIP

  سلام
  ما یک سرور elastix داریم و یک hx4e voip gateway که در واقع برند newrock هست. 3تا خط به این gw متصله روی دو تا از این خط ها هیچ مشکلی نیست ولی وقتی به سومین خط تماس میگیرند IVR پخش نمی شود در حالی که برای هر 3 خط فقط یک inbound route تعریف شده و یک IVR تنظیم شده است. تنظیماتی که برای هر سه FXO روی voip gateway انجام شده نیز یکسان است. لطفاراهنمایی کنید.

  #2
  ترانک زدین یا هرپورت رو جداگانه رو الستیکس رجیستر کردین؟ تنظیمات کدک رو بررسی کنید و اینکه کنسول استریسک رو بررسی کنید ببینید تماس میاد سمت سرور
  Telegram : https://telegram.me/linuxzone

  voip trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

  Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
  Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
  Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
  LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

  Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

  کامنت


   #3
   در ابتدا برای هر سه خط فقط یک ترانک گذاشته بودم که چون نیاز به تماس های همزمان داشتیم مجبور شدم برای هر پورت یک ترانک تعریف کنم و در هر دو حالت فقط این یک خط مشکل پخش نشدن IVR داشت. من تازه voip رو شروع کردم لطفا توضیح میدید که چطور بررسی کنم تماس به سمت سرور میاد یا نه؟ و این کدک ها روی gw تعریف شده :G.711U/20, G.711A/20, G.729A/20 لطفا در مورد بررسی کدک در الستیکس هم توضیح بدید که باید چی باشد؟؟

   کامنت


    #4
    در ترانکی که برای پورت آخر زدید، کدک رو چی تعریف کردید؟
    چه ضرورتی داشته که یک ترانک کلی نزدید، ترانک کلی تداخلی با تماس همزمان نداره. در همین انجمن آموزش ترانک الستیکس با گیت وی نیوراک را سرچ کنید و طبق همون پیش برید و هیچ مشکلی نداره.

    برای وارد شدن به کنسول استریسک هم ابتدا به شل لینوکس سرور تون لاگین کنید، سپس دستور asterisk -rvvvvvv رو بزنید.

    کامنت


     #5
     من آموزشی که در انجمن بود رو خوندم تنظیمات به همین صورت انجام شده بود ولی نمیتونستیم دو تا تماس خروجی همزمان بگیریم. وقتی برای هر پورت یک ترانک جداگونه تعریف کردیم این مشکل حل شد البته تنظیمات ترانک ها هیچ تفاوتی با هم نداره فقط اسم و پسوردشون متفاوته.
     من به سرور لینوکس دسترسی ندارم فقط از طریق وب میتونم تنظیمات الستیکس رو باز کنم و در صفحه تنظیمات ترانک قسمتی با عنوان کدک ندیدم. لطفا راهنمایی کنید که کدک رو چه جوری تنظیم کنم؟؟

     کامنت

     درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

     انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

     شبکه های اجتماعی

     ایمیل مدیریت

     Habili@linux-zone.org

     در حال انجام ...
     X