اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

منظور از حذف اکو در VoIP چیست؟

بستن
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
Clear All
پست های جدید

  منظور از حذف اکو در VoIP چیست؟

  عبارت حذف اکو در ارتباطات تلفنی برای توضیح فرآیند برطرف نمودن اکو در جریان مخابره صدا در یک تماس تلفنی به منظور بهبود کیفیت صدا به کار می رود. به علاوه جهت بهبود کیفیت درونی، این فرآیند با ممانعت از انتقال اکو از شبکه، ظرفیتی را که در منع سکوت به دست میاید افزایش می دهد.


  دو نوع اکو در ارتباطات تلفنی ایجاد می شوند :


  اکوی اکوستیک و اکوی هایبرید. در شبکه های تلفنی، تکنیک های متراکم سازی گفتگو و تاخیر پردازش دیجیتالی اغلب این اکوها را تشدید می کند.


  حذف اکو در ابتدا با کمی تاخیر در سیگنال فرستاده شده یا دریافت شده، سیگنال آشکارسازی شده اصلی را شناسایی می نماید. وقتی اکو شناسایی شد، می توان با کاستن آن از سیگنال فرستاده یا دریافت شده حذفش نمود. این تکنیک معمولا" از طریق یک dsp (پردازشگر سیگنال دیجیتالی) اجرا می گردد البته می توان با شیوه نرم افزاری نیر آن را اجرا کرد. حذف اکو با استفاده از توقیف کننده ها یا حذف کننده های اکو و یا در برخی موارد هر دوی آنها انجام می شود.


  نویسنده : سهیل تهرانی پور
  آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 01-13-2020, 04:43 AM.

  من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
در حال انجام ...
X