اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

آموزش دستور ipconfig

بستن
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
Clear All
پست های جدید

  آموزش دستور ipconfig

  آموزش دستور ipconfig

  کسانی که در حوزه شبکه فعالیت می کنند حتما با فرمان ipconfig آشنایی دارند. با استفاده از فرمان ipconfig می توانید تنظیمات IP مربوط به کارت های شبکه خود را مشاهده کنید و در آن ها تغییراتی ایجاد کنید. به عنوان مثال می توانید:
  IP و شناسه MAC کارت های شبکه خود را ببینید.
  از DHCP در خواست IP جدید کنید.
  خود را از قید DHCP رها کنید و به صورت دستی یا اتوماتیک به کارت شبکه هایتان IP بدهید.
  DNS Cache خود را خالی یا Refresh کنید.
  و...
  برای شروع ابتدا فرمان ipconfig را بدون هیچ گزینه ای در CMD تایپ کنید.
  همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید اطلاعاتی از قبیل IP ، Subnet Mask ، و Default Gateway هر کارت شبکه را جداگانه نشان می دهد. مثلا لپ تاپ های کنونی اغلب دارای دو کارت شبکه اند (Wireless & Ethernet) در تصویر زیر می بینید که کارت شبکه Wireless دارای IP است ولی کارت شبکه Ethernet هیچ IP ای ندارد. این بدین معنی است که کارت شبکه Ethernet اکنون در حال استفاده نیست ( با کابل به شبکه متصل نیست و IP استاتیک نیز ندارد)
  برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	Ipconfig-0.gif
نمایش ها:	1
اندازه:	33.0 KB
شناسه:	20977


  دستور Ipconfig /All
  فرمان ipconfig همراه با سوئیچ All اطلاعات کامل تری از کارت های شبکه سیستم نسبت به ipconfig در اختیار شما قرارمی دهد مثل DNS .
  برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	Ipconfig-1.gif
نمایش ها:	1
اندازه:	43.5 KB
شناسه:	20978
  Ipconfig /Allcompartments و Ipconfig /Allcompartments /All تقریبا اطلاعاتی مانند Ipconfig /All را در اختیار شما قرار می دهند.
  دستور Ipconfig /renewو دستور Ipconfig /renew6
  با استفاده از دستورات فوق از DHCP درخواست IP جدید می کند. اگر از دستور Ipconfig /renewدرخواست IPv4 و اگر از دستور Ipconfig /renew6 استفاده کنید درخواست IPv6 خواهد کرد.
  توجه داشته باشید که برای تمام کارت های شبکه درخواست IP فرستاده می شود در صورتی که بخواهید درخواست برای یکی از کارت های شبکه فرستاده شود باید در انتهای فرمان ، نام آن کارت شبکه را وارد کنید.  برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	Ipconfig-2.gif
نمایش ها:	1
اندازه:	33.9 KB
شناسه:	20979
  دستور Ipconfig /release و دستور Ipconfig /release6
  با وارد کردن این دستورات از شبکه جدا می شوید و IP را که DHCP به شما اختصاص داده رها می کنید و در این زمان سیستم IP دهنده اتوماتیک یا APIPA به شما IP خواهد داد.
  در تصویر زیر می بینید که APIPA یک IP در رِنج 169.254.x.x به کارت شبکه Wireless اختصاص داده است.


  برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	Ipconfig-3.gif
نمایش ها:	1
اندازه:	34.6 KB
شناسه:	20980
  نکته: اگر پس از این سوئیچ، نام کارت شبکه خاصی را وارد نکنید تغییرات روی همه کارت های شبکه اعمال می شود.
  منبع :
  آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 03-22-2016, 06:51 PM.

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
در حال انجام ...
X