اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

صحیح کردن اشتباهات و غلطهای املایی در کامند لاین لینوکس

بستن
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
Clear All
پست های جدید

  صحیح کردن اشتباهات و غلطهای املایی در کامند لاین لینوکس

  تایپ کردن در کامند لاین ساده نمی باشد . در ابتدا زمان زیادی وقت می برد تا یاد بگیرید چطور کامندهای گوناگون کار می کنند ولی حتی بعد از آن نیز شما باید در مورد اسامی فایلها و دایرکتوری ها بسیار دقیق باشید در غیر این صورت و دقیق نبودن شما باید کامندها را تکرار و تکرار کنید .

  ولی !! همیشه در لینوکس راهی وجود دارد !! Bash دارای یک کامند داخلی به نام shop می باشد که به ما اجازه می دهد که option های گوناگونی برای command line ست کنید . برای مثال با زدن دستور

  Shopt –s cdspell

  ما به bash قابلیت تصحیح غلط های املایی هنگام تایپ نام دایرکتوری های را می دهیم به عنوان مثال اگر شما به جای اینکه برای رفتن به دایرکتوری یوزر vahid دستور cd /home/vahid را بزنید به صورت خودکار bash اشتباه شما را تصحیح کرده و شما را به نزدیک ترین دایرکتوری از نظر اسمی که در اینجا /home/vahid است منتقل می کند .

  همچنین شما می توانید با استفاده از دستور

  Shopt –s nocaseglob

  در هنگامی که اسم یک فایل را می زنیم و tab را فشار می دهیم برای autocomplete ، bash برای ما search و جست جوی فایل را به صورت case-insensitive انجام می دهد . توجه کنید که در این مورد bash عملیات autocomplete را به صورت case insensitive انجام نمی دهد بلکه عملیات search را به این صورت انجام می دهد .

  برای نمونه فرض کنید که شما می خواهید به دایرکتوری Desktop مراجعه کنید برای این منظور اگر قابلیت nocaseglob را فعال کرده باشید اگر ما عبارت cd desk* را استفاده کنیم ، به عبارتی از wild card ها استفاده کنیم بعد از زدن دستورات به طور خودکار ما به دایکتوری Desktop انتقال پیدا خواهیم کرد.

  برای غیر فعال سازی قابلیتهای معرفی شده در بالا نیز کافیست به جای استفاده از سوییچ -s از سوییچ –u استفاده کنیم .

  برای دیدن تمامی option های قابل ست کردن برای shell و همینطور فعال بودن و نبودن آنها نیز زدن دستور shop کافیست .

  On به معنای فعال و off به معنای غیر فعال می باشد .
  Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

  Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

  Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
  Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
  Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
  LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

  Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
در حال انجام ...
X