اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

غیر فعال کردن قابلیت case sensitive بودن در هنگام استفاده از tab completion

بستن
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
Clear All
پست های جدید

  غیر فعال کردن قابلیت case sensitive بودن در هنگام استفاده از tab completion

  بعضی مواقع در لینوکس case sensitive بودن در هنگام استفاده از Tab و یا به عبارتی auto completion آزار دهنده می شود . به طور نمونه فایلی داریم با نام Vahid و یا دایرکتوری به نام Abanegan که می خواهیم در ابتدا فایل Vahid را بخوانیم و سپس به دایکتوری Abanegan مراجعه کنیم .

  اگر برای خواندن محتوای فایل Vahid ما دستور cat vah را تایپ کنیم و Tab را بزنیم هر چقدر که این عملیات را انجام دهیم دستور برای ما کامل نخواهد شد و به همین منوال برای رفتن به دایرکتوزی Abanegan اگر ما دستور cd aba را بزنیم با زدن Tab برای ما دستور کامل نخواهد شد . در بعضی مواقع قابلیت case sensitive بودن در هنگام استفاده از Tab در لینوکس آزار دهنده است ولی از آنجایی که در لینوکس همه چیز قبل تغییر است میتوانید این قا بلیت را نیز off کنید .!!!

  برای اینکار کافی است دستور زیر را در .bashrc یوزر مربوطه ای که میخواهید قابلیت case sensitive بودن در هنگام bash completion برای او غیر فعال شود را قرار دهید .

  bind 'set completion-ignore-case on'  و یا عبارت

  set completion-ignore-case on

  را در فایل /etc/inputrc اضافه کنید

  حال یک shell جدید باز کنید این بار با زدن دستور cat vah و زدن کلید Tab دستور فوق کامل گردیده و cat Vahid برای ما کامل می گردد و همین اتفاق نیز برای دستور cd aba و زدن کلید Tab را رخ می دهد که با این کار عبارت cd Abanegan برا ی ما کامل می شود !  جالب است نه !! هیچ چیز در لینوکس غیر قابل تغییر نیست !
  Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

  Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

  Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
  Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
  Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
  LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

  Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
در حال انجام ...
X