اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

یافتن مخزن یک بسته لینوکسی

بستن
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
Clear All
پست های جدید

  یافتن مخزن یک بسته لینوکسی

  علت های زیادی وجود دارد که شما نیاز داشته باشید که به هر دلیلی به مخزنی که مربوط به یک بسته است را پیدا کنید برای مثال ممکن است بسته موجود در یک مخزن به سیستم شما آسیب برساند یا اینکه می خواهید یک بسته را که روی دیگر سیستم هایتان نصب کرده اید را روی کامپیوترتان نصب کنید اما مخزن آن را از یاد برده اید و …

  در هر صورت این یک راه سریع برای پیدا کردن مخزنی است که به بسته مورد نظر مربوط می شود.

  برای پیدا کردن مخزن باید این دستور را در سیستمی که بسته روی آن نصب است اجرا نمایید. (این روش فقط هنگامی جواب می دهد که بسته روی سیستم نصب باشد و اگر بسته نصب نباشد خروجی خاصی ندارد.)

  کد PHP:
  apt-cach policy Package-Name 
  فقط کافیست به جای PACKAGE_NAME نام بسته ی مورد نظر خود را بگذارید.
  برای مثال

  کد PHP:
  apt-cach policy oracle-java-installer 
  خروجی دستور باید مثل این باشد :

  برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید نام:	apt-cache-policy-ppa.png نمایش ها:	1 اندازه:	41.6 KB شناسه:	17951

  همانطور که مشاهده می کنید خروجی دستور آدرس اینترنتی مخزن را به ما نشان می دهد که دقیقا بعد از “ppa.launchpad.net” در بر دارنده بسته ای است که شما نصب کرده اید (در این مثال “webupd8team/java”)

  این دستور برای بسته هایی که از منابع غیر رسمی اوبونتو نصب شده اند هم به خوبی کار می کند. برای مثال ما دستور “apt-cache policy opera” را امتحان می کنیم (برای پیدا کردن مخزن opera)

  اگر مخزن گم شده است به این معنی است که بسته شما یا به طور دستی از طریق یک فایل deb نصب شده است (و بسته در هیچ کدام یک از مخازن سیستم شما نیست) و یا اینکه مخزن پس از نصب بسته غیر فعال یا پاک شده است.
  آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 01-13-2020, 06:29 AM.

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
در حال انجام ...
X