اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

جلوگیری از به روزشدن یک برنامه در لینوکس

بستن
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
Clear All
پست های جدید

  جلوگیری از به روزشدن یک برنامه در لینوکس

  شاید شما هم تا کنون خواسته باشید، به هر دلیلی، از به روزشدن یک برنامه برای همیشه جلوگیری کنید؛ مثلاً ممکن است نسخه ی قدیمی ترِ یک برنامه با رایانه ی شما سازگاریِ بیش تری داشته باشد. برای این کار، می توانید بسته ی (package) دلخواه را قفل کنید.

  برای قفل کردن یک بسته کافی ست فرمان زیر را در ترمینال اجرا کنید :

  کد PHP:
  echo "package hold" sudo dpkg --set-selections 
  و به جای package نام بسته ی نرم افزاری دلخواه را بنویسید.

  برای بازبینی وضعیت قفل بسته ها می توانید فرمان زیر را اجرا کنید :

  کد PHP:
  dpkg --get-selections grep package 
  این فرمان، وضعیت همه ی بسته های دارای کلمه ی package را فهرست می کند، که hold به معنای وجود قفل و جلوگیری از به روزشدن بسته و install به معنای نبودِ قفل است. در این صورت، اگر بخواهید همه ی بسته های مربوط به یک برنامه را قفل کنید، باید نام بسته ها را در فرمان های جداگانه وارد کنید.

  برای برداشتن قفل از روی بسته، در همان فرمان اول به جای hold،‏ install می نویسیم؛ یعنی :

  کد PHP:
  echo "package install" sudo dpkg --set-selections 
  دقت داشته باشید، این فرمان بسته را همان لحظه به روز نمی کند؛ بلکه تنها به آن اجازه می دهد، که هنگام بارگیری فایل های بروزرسانی در آینده، نسخه ی به روزِ آن بارگیری و نصب شود.
  آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 01-13-2020, 05:45 AM.

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
در حال انجام ...
X