اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

حل خطای /usr/bin/python: not found در انسیبل

بستن
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
Clear All
پست های جدید

  حل خطای /usr/bin/python: not found در انسیبل

  زمانیکه قصد استفاده از ماژول های Ansible روی سرورهای ریموت را داریم ممکن است با خطای /usr/bin/python: not found مواجه شوید.
  کد PHP:
  # ansible -m ping test-server
  192.168.10.10 FAILED! => {
  "changed"false,
  "module_stderr""Shared connection to 192.168.10.10 closed.\r\n",
  "module_stdout""/bin/sh: 1: /usr/bin/python: not found\r\n",
  "msg""MODULE FAILURE\nSee stdout/stderr for the exact error",
  "rc"127


  این خطا به این دلیل هست که اکثر ماژول های انسیبل با پایتون کار میکنند و اگر روی هاست ریموت Phython نباشه برخی ماژول ها کار نمیکنند، هر چند یکسری ماژول های دیگه هستند که بدون نیاز به پایتون هم کار میکنند ولی اکثر ماژول های کاربردی انسیبل رو در صورتیکه پایتون روی هاست ریموت نباشه نمیشه اجرا کرد.  برای حل مشکل نیاز هست روی هاست های ریموت که Ansible قرار هست بهشون وصل بشه پایتون نصب باشه. برای نصب پایتون در دبیان 10 میتونید از دستورات زیر استفاده کنید.
  کد PHP:
  sudo apt install python3
  sudo apt install python
  sudo apt install python
  -minimal   بعد از نصب Python روی هاست های ریموت، مجددا زمانیکه پلی بوک یا ماژولی که استفاده میکنید را اگر در سرور انسیبل اجرا کنید دیگر با خطای بالا مواجه نمیشوید.
  کد PHP:
  # ansible -m ping test-server
  192.168.10.10 SUCCESS => {
  "changed"false,
  "ping""pong"

  آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 11-27-2021, 11:09 AM.

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
در حال انجام ...
X