اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

حل خطای docker: Error storage-opt is supported only for overlay

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

حل خطای docker: Error storage-opt is supported only for overlay

من سرویس Docker را تحت استوریج overlay2 و با فایل سیستم XFS راه اندازی کردم، زمانیکه قصد دارم یک کانتینر با حجم دلخواه ایجاد کنم با خطای docker: Error response from daemon: --storage-opt is supported only for overlay over xfs with 'pquota' mount option مواجه شدم.
    کد PHP:
    root@docker:~# docker run -it --storage-opt size=250G debian /bin/bash
    dockerError response from daemon: --storage-opt is supported only for overlay over xfs with 'pquota' mount option.
    See 'docker run --help'

docker Error storage-opt is supported only for overlay over xfs with pquota

خطای بالا میگه storage-opt فقط روی حالت overlay در سیستم فایل xfs ساپورت میشه. برای حل مشکل باید دایرکتوری / سرور را با گزینه ی pqouta مانت کنیم تا استوریج quota را به ازای container فعال کنیم. ابتدا با دستور docker info چک کنید که Storage Driver برابر با overlay2 هست یا نه؟ و اینکه Backing Filesystem تون هم باید روی xfs باشه.
    کد PHP:
    Storage Driveroverlay2
    Backing Filesystem
    xfs 

در صورتیکه Filesystem برابر با ext4 هستش که اینجا داستان داره و باید فایل سیستم تون رو به xfs فرمت کنید حتما. اما اگر همه چیز اوکی هست دستور mount رو بزنید و xfs رو grep کنید :
    کد PHP:
    # mount | grep xfs
    /dev/sda1 on type xfs (rw,relatime,attr2,inode64,logbufs=8,logbsize=32knoquota

در خطی که مربوط به دایرکتوری / هست اگر در انتهای خروجی noquota زده بود یعنی quota روی این سیستم فعال نیست و اگر این quota فعال نباشه من نمیتونم بخشی از هارد دیسک را در اختیار کانتینری که میخوام ایجاد کنم بذارم.

ابتدا یک بک آپ قبل از هر گونه تغییرات از سرور بگیرید. سپس برای فعال کردن quota فایل grub را از مسیر زیر باز کنید :
    کد PHP:
    # vim /etc/default/grub 

خطی که نوشته GRUB_CMDLINE_LINUX="" را به صورت زیر تغییر بدید و rootflags=uquota,pquota رو بین دو تا کوتیشن قرار بدید :
    کد PHP:
    GRUB_CMDLINE_LINUX="rootflags=uquota,pquota" 

برای اعمال تغییرات بنا بر نوع توزیع لینوکسی که دارید یکی از دستورات زیر را وارد کنید :

روی Debian :
    کد PHP:
    # grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg 

روی CentOS/Rocky Linux
    کد PHP:
    # grub2-mkconfig -o /boot/grub2/grub.cfg 

در آخر سرور را جهت اعمال تغییرات reboot میکنیم. بعد از بالا آمدن سرور اگر مجددا دستور mount رو بزنید مشاهده میکنید که qouta روی دایرکتوری / شما فعال شده :
    کد PHP:
    # mount | grep xfs
    /dev/sda1 on type xfs (rw,relatime,attr2,inode64,logbufs=8,logbsize=32kusrquota,prjquota

مجددا اگر دستور docker run جهت ایجاد کانتینر را وارد کنید، container شما با موفقیت ایجاد خواهد شد.

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
در حال انجام ...
X