اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

تاثیر رابطه های کثیف در محیط کار

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

تاثیر رابطه های کثیف در محیط کار

یه دوستی داشتم همیشه حرف خوبی میزد. میگفت: محل کار از نظر من یه جای پاک و مقدسی هست. چند سال پیش یه شرکتی به مدت کوتاهی کار کردم، همه چیز خوب پیش میرفت، من راضی و کارفرما هم راضی، حقوق و مزایا همه چی اوکی بود ولی به دلیلی که در ادامه بیان کردم به سرعت استعفا دادم و اومدم بیرون. من موقع کار کردن معمولا سرم تو کار خودم هست و خیلی اهل فضولی کردنم نیستم و خیلی متوجه اتفاقات دورو برم نمیشم اما یه سوالی گوشه ذهنم بود همیشه، که چرا از آب خوردن من و کوچکترین حرکاتم مدیرمم خبر داره؟ البته از اونجایی که موقع کار کردن روی کارم تمرکز میکنم خیلی برام اهمیتی نداشت چون چیزی برای قایم کردن نداشتم و تنها چیزی که برام اهمیت داشت تحویل کارم به بهترین نحوه احسنت بود.

یه چند وقتی گذشت با یکی از همکارا از یه واحد دیگه ای هم بود خیلی صمیمی شده بودم و فوق العاده آدم تیز و بزی هم بودش، یه سری بهم پیام داد که محمد هواست به فلان خانم هست؟ این با اون بنده خدا مدیرتون در ارتباطن و واو به واو کارهاتون رو داره آمار میده و یکسره هم دارن به هم پیام میدن و من چندسری خفت شون کردم!!! من اولش باورم نشد گفتم تو شکاکی و خیلی اهمیت ندادم. یه چند وقتی گذشت و گهگاهی عادت دارم که تو کانفیگ هام به گیر میخورم کف سالن شروع میکردم به راه رفتن و فکر کردن گاهی هم با همکارا شوخی میکنم یه کم ذهنم باز بشه که در همین حین بعضی اوقات به صورت اتفاقی چشمم به اون خانم می افتاد که گوشی دستش هست و داره یه چیزی تایپ میکنه که حرف اون همکارم اومد تو ذهنم و هر موقع میدیدم اون خانم یه چیزی داره تایپ میکنه، بعدش به مدیرم دقت میکردم میدیدم که همزمان دست اونم گوشی بود و داشت چیزی تایپ میکرد. یه روزهایی که دقت میکردم از هشت ساعت کاری که پیش هم بودیم حدود پنج ساعت اینا با همدیگه داشتن چت میکردن و آمار بچه ها رو رد و بدل میکردن. دیگه حرف اون همکارم برام اثبات شده بود و شکی نداشتم که اون مدیرمون با این همکار خانم مون در ارتباط بود و یکسره داشت ازش سوء استفاده میکرد و آمار بچه ها رو ازش میگرفت. به اونم خانم ایرادی نبود ولی اون مدیرمون خیلی آدم ناتو و کثیفی بود، فکر نکنم سازمان سیاه آمریکا هم اینقدر روی بحث آمار دادن و جاسوسی تمرکز میکرد که اینا میکردن.

برای اینکه مطمئن تر بشم یه سری مدیرمون ازم یه چیزی خواسته بود بعد من داشتم برای یکی از همکارا شرح میدادم که باید چکار کنیم ولی خلاف نظر مدیره رو از روی قصد داشتم به همکارم توضیح میدادم و یه طوری هم گفتم که اون خانم متوجه بشه. بعد دیدم نقشه ام گرفت و چند لحظه بعد مدیرمون به صورت ناگهانی اومد بالا سرمون و گفت من چی گفتم بهت و شما چی داری توضیح میدی به این بنده خدا؟ بعد با حالت تعجب بهش گفتم شما از کجا متوجه شدی من این حرف رو زدم؟؟؟ که گفت گوشام تیزه و صداتون رو شنیدم در حالیکه فاصله مون اونقدر زیاد بود که امکان نداشت صدامون رو شنیده باشه. دیگه کامل از رابطه کثیف این دو نفر مطمئن شدم و منم به شدت از این جور محیط های آلوده و زیر آب زنی متنفرم و ماه بعدش استعفا دادم و اومدم بیرون. بماند حالا کلی درگیری سر استعفای یکدفعه ای و تحویل کارها پیش اومده و مدیرعامل مجموعه هم درگیر این موضوع شد که چی شد اصلا از کجا داریم میخوریم و غیره و به بهونه های مختلف افزایش حقوق و غیره میخواستند نگهدارن ولی من هیچکدوم از اون آفرهایی که گفتند رو قبول نکردم و تنها موردی که مدنظرم بود جداسازی این دو زوج عاشق جاسوس بود که میدونستم با توجه به اینکه کلا با رابطه بازی هم اومده بودند و این درخواست منو نادیده میگرفتند، خودم رو از این محیط آلوده و کثیف نجات دادم و به راحتی اومدم بیرون. البته به همین راحتی ها هم نبود و تصیمی فوق العاده سختی گرفتم، ولی روی تصمیمم مصمم بودم. اون روز رو از سعادت آباد تا یوسف آباد رو از کنار اتوبان و خیابون و کوچه پس کوچه های تهران رو پیاده اومدم فکر کنم سه، چهار ساعتی پیاده روی کردم و کلی با خودم فکر کردم و از ته قبلم خوشحال بودم از اون محیط فاصله گرفتم.

پیش خودم گفتم این من نبودم که اونا رو از دست دادم اونا بودن با رفتارهای غیرحرفه ای و کثیف کردن محیط کار، منو از دست دادن. آدم خود بزرگ بین و مغروری نیستم ولی من بر این ایده هستم که لیاقت و شایستگی من بیشتر از این حرف هاست که توی این محیط های کثیف و آلوده بخوام کار کنم، من درخت نیستم و کلی توانایی دارم به کسی هم باج نمیدم، حق السکوت هم نمیگیرم و زیر بار حرف زور هیچکس هم نمیرم. من حتی اون تایم پیشنهاد کار دیگه ای نداشتم ولی غرورم اجازه نمیداد تو اون محیط بمونم و گفتم شده چندماه بیکار بمونم ولی زیر بار ظلم و ستم و کثافت کاری اینا نمیرم و از اونجا میام بیرون.

توجه : داستان من فرق داره، لطفا اگر توی همچین محیط هایی هستید و تصمیم به جابجایی دارید ابتدا کارتون رو اوکی کنید بعد جابجا بشید.

اونایی که با من همکار بودن همه اخلاق و رفتار منو میشناسند و برای همکارای خانم و آقای خودم ارزش و احترام خاصی قائلم و گهگاهی سرم خلوت میشه با همکارام شوخی میکنم و کلی سربه سرشون میذارم ولی خدا نکنه بفهمم یکی اونجا داره زیرآبی میره و زیر رو میکشه اون موقع اصلا یه طور دیگه میشم. لطفا اگر آقا یا خانم هستید و با جنس مخالف تون در رابطه هستید، که رابطه تون هم به ما و هیچ کس دیگه ربطی نداره ولی خواهشا اونو دیگه به محل کار نکشونید. بیرون از محیط کار هرکاری میخواید بکنید انجام بدید، سر کار جای این کثافت کاریها نیست و این کارها جز پایین اوردن بازدهی بچه ها و بردن تیم به حاشیه چیز دیگه ای نداره. وجه خوبی نداره دوست جنس مخالف تون رو میارید محل کار و مثل جاسوس باهاش رفتار میکنید. اگر خانم هستید و پست منو میبینید و با کسی از همکاراتون توی محیط کار در رابطه هستید (که این بخشش به ما و هیچکس دیگه ربطی نداره) ولی باهاتون مثل یه جاسوس داره رفتار میکنه، خواهشا به خودتون بیاید این آدم سالم نیست و داره ازتون سوء استفاده میکنه و شان و شخصیت خودتون رو با این کارها پایین نیارید و دنبال یه نفری باشید که واقعا شما رو از ته قلبش بخواد و لیاقت شما رو داشته باشه.

در کل برای خودتون و همکاران تون ارزش و احترام قائل باشید تیم ورک کار کنید و با همکاران تون روابط صمیمی ایجاد کنید و محیط تون رو طوری که دوست دارید و مورد پسند بقیه هم باشه بچینید. ممنون میشم اگر شما هم نظری یا خاطره ای در این مورد این خاطره دارید در بخش کامنت ها بیان کنید.
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 02-26-2021, 01:23 PM.

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
در حال انجام ...
X