اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

700 هزار پاداش پروژه ای در سطح ملی!

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

700 هزار پاداش پروژه ای در سطح ملی!

شاید باورتون نشه، شیش ماه روی یه پروژه ملی وقت گذاشتم، 700 هزار پاداش با کلی منت گرفتم ازشون. یه سناریویی خاصی بود، به طرز وحشتناکی توش گیر کرده بودن، اون اواخر جلسه میذاشتن، کم مونده بود سر فحش هایی که از بالا میخوردن گریه کنند. یادم هست موقع قرارداد گفتند علاوه بر مبلغ قرارداد اگر کار خفن ما رو انجام بدی پاداش خوبی میدیم! خدارو گواه میگیرم تو طول اون چند ماه هیچ مرجعی تو اینترنت پیدا نکردم سناریو اینا رو پیاده سازی کرده باشه ولی با کمی خلاقیت مشکل و برطرف کردم.

اون یکی دو هفته آخر که فکر کنم کامل از من قطع امید کرده بودند با وقاهت تمام به خودش این جرات رو میدادن برای حل مشکلی که اصلا توش تخصص ندارن نظر کارشناسی بدند از Help Desk گرفته بود تا کدنویس های درب و داغون اونجا میخواستن سولوشن بدن که مشکل منو که هیچ تخصصی توش نداشتند رو حل کنند. من اولش یه چند وقتی عکس العمل نشون ندادم و کارهایی بی خودی و بی ربطی که به ذهن شون میرسید و هیچ ربطی به ترابل شوت مشکل نداشت به من گفتند انجام دادم ولی اون آخرا دیگه داشتند خیلی میرفتند رو مخم، با یکی از مدیرای مربوطه جلسه گذاشتم، خیلی روک و جدی بهش گفتم اگر قرار من ترابل شوت کنم بچه هاتون بگید با سولوشن های بی منطق و بی سر و ته شون وقت منو نگیرن، اگر خودتون میخواید ترابل شوت کنید و از من قطع امید کردید که من برم، حوصله این مسخره بازی ها رو هم ندارم.

خلاصه ده روز دیگه ازشون زمان گرفتم به شرطی که مزاحمم نشند مشکل رو حل کنم. من که از رفتارهای غیر حرفه ای شون و عدم درک شون از بزرگی پروژه نارحت بودم شروع کردم از اول کدها رو زیر رو کردن، نحوه سرچ کردنم رو هم کمی تغییر دادم، یک نفر رو تو آمریکا پیدا کردم تو وبلاگش یه اشاره ریزی به مشکل من کرده بود بهش ایمیل زدم ببینم راهکاری داره بگه مشکلم حل بشه، که جواب داد میتونم کمکت کنم ولی پول زیادی درخواست کرد که منم بیخیالش شدم، شروع کردم مجدد خودم روش کار کردن. اون شبای آخر تا نیمه شب رو مشکل کار میکردم، همسرمم وضعیت منو دیده بود و با توجه به اینکه خودشم مهندس IT هست منو درک کرده بود و پا به پای من سرچ میکرد. بلاخره شب آخر حدود ساعت 4 صبح با کمی خلاقیت و تغییر در کدها مشکل رو پیدا و برطرف کردیم.

صبح رفتم شرکت برای اینکه تغییراتم روی همه سرورهاشون اعمال بشه سرویس هاشون رو یه ریست دادم، Help Desk داغون شون اومد دلیل رو پرسید من گفتم یه تغییراتی دادم برای حل مشکل از قصد ریست دادم، یه خنده مضحکی کرد که کلی حرف پشتش بود و با خودش میگفت عمرا مشکل و حل کنی و داری دست و پای الکی میزنی و رفت. بعدش رو بقیه سرورها تست گرفتم دیدم اوکی هست و مشکل کاملا رفع شده رفتم به مدیران مربوطه گفتم مشکل حل شد، موقعی که گفتم بهشون باورش نمیشد دو سه ساعت داشت تست میگرفت ببینه راست میگم یا نه، قیافه اون Help Desk هم خیلی دیدنی بود برام، کلا موش شده بود، مدیرشون اتفاقا به اونم گفت تست بگیره که کامل خیال شون راحت بشه، جلو مدیره دستمو گذاشتم رو شونه طرف و گفتم ایشونم خیلی کمک کرد برای ترابل شوت مشکل، نمیدونست چی بگه، فهمید از رفتاری زشتی که کرده بود ناراحت بودم تو چهره اش کمی احساس شرمندگی داشت، عصرش هم اومد خودش ازم غیر مستقیم عذر خواهی کرد منم دیگه به روش نیوردم. خلاصه بعد از چند ماه پاداش گرفتم ولی 700 تومن، ناراحت شدم بهشون گفتم نمیدادید کمتر ناراحت میشدم که گفتند سقف پاداش مون یک تومن هست خیلی خوب دادیم. گفتم انتظار چند صد میلیون پاداش و نداشتم ولی اینقدر هم توقع نداشم بگیرم ازتون بابت پروژه به این مهمی. گفتم اگر میدونستم آخرش قرار بود اینطور بشه که من یه طور دیگه کار میکردم.
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 02-27-2021, 04:49 PM.

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی

ایمیل مدیریت

Habili@linux-zone.org

در حال انجام ...
X