اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

قوانین کلی انجمن منطقه لینوکسی ها

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
این موضوع "مهم" میباشد.
X
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
Clear All
پست های جدید

  قوانین کلی انجمن منطقه لینوکسی ها

  معرفی کوتاه :

  منطقه لینوکسی ها یک انجمن تخصصی با محور موضوعات : سیسکو، لینوکس، ویپ، استریسک، الستیکس، میکروتیک، هاستینگ، امنیت، شبکه، اینترنت، تکنولوژی و سایر موضوعات علمی مرتبط است که هدف اصلی آن ایجاد فضای علمی، تخصصی و افزایش علم و آگاهی کاربران ایرانی میباشد. عضویت در این انجمن از سال 2013 برای همه افراد بصورت رایگان امکان پذیر است.

  کلیه موضوعات بصورت طبقه بندی شده ارایه شده و همه کاربران میتوانند با توجه به قوانین به بحث و تبادل نظر درباره موضوعات مطرح شده بپردازند.


  قوانین عمومی :

  1. تمامی کاربران می بایست در هنگام ثبت نام، از کلمات مناسب جهت نام کاربری خود استفاده نمایند. در صورت مشاهده کلمات زشت و نامناسب، اشتراک آن کاربر در اولین فرصت حذف خواهد شد و دسترسی وی به انجمن ها قطع خواهد گشت.

  2. حتی المقدور نام كاربری را با حروف انگیسی ایجاد نمایید. تغییر نام کاربران به فارسی انجام نخواهد شد.

  3. زبان اصلی این انجمن فارسی است، جهت ارسال پست و تاپیک و نیز هر گونه مطلب و پیام حتما از زبان شیرین پارسی استفاده نمائید. ارسال به صورت فینگلیش، انگلیسی و سایر زبان ها و کاراکتر های بیگانه مجاز نمی باشد.

  4. در هنگام مطرح کردن مطالب خود، انجمن مناسب را انتخاب نمایید و از ارسال آنها در انجمن های نامتناسب با مطلبتان خودداری نمایید.

  5. عنوان تاپیک باید به خودی خود نشانگر محتوا و گفتگوی های تاپیک باشد. کاربران می بایست در هنگام ارسال مطالب از یک عنوان مناسب استفاده نمایند. این عنوان باید در رابطه با سؤال، مشکل و یا پیغام ایشان باشد. از انتخاب عناوینی از جمله "کمک" ، "تورو خدا کمکم کنید" ، "خیلی مهم" ، "هر کی میتونه جواب بده" ، "نیاز به پاسخ فوری" ، "یک برنامه" ، "چطوری میتونم" ، "هک سایت" , "كرك برنامه" و جملاتی شبیه به این پیغام ها جدا خودداری نمایید که طبق قوانین با شما برخورد خواهد شد. برای انتخاب موضوع میتوانید از کلمات کلیدی سؤال خود استفاده کنید.

  6. لطفا از ارسال تاپيکهاي تکراري جدا خودداري فرماييد. قبل از ايجاد تاپيک جدید و يا طرح سوال با استفاده از منوی جستجوی انجمن از عدم وجود مطلب مورد نظر در انجمن ها مطمئن شويد. ایجاد یک تاپیک در بخش های مختلف به صورت تکراری اکیدا ممنوع می باشد.

  7. فضای کافی جهت آپلود فایل ها در سایت در نظر گرفته شده است، تمامی تصاویر باید در انجمن پیوست شده و یا در آپلودسنتر منطقه لینوکسی ها آپلود شوند. پست های حاوی تصویر از سایت های دیگر و سایت های اشتراک فایل مانند هات فایل ، فایل سونیک و ... ممنوع می باشد و حذف خواهند شد.

  8. در پست ها از فونت بزرگ و رنگ های زننده استفاده نکنید.

  9. در صورتي که مايل به ارسال مطلبي از يک سايت ديگر مي باشيد، حتماً منبع آن را ذکر نماييد. در صورتي که مطلب يا موضوع مذکور نوشته شده توسط شخص خاصي بود، حتماً نام وي را ذکر نماييد.

  10. در صورتی که جواب سؤالی را نمی دانید از ارسال مطالبی که باعث شلوغ کردن آن تاپیک (یا سؤال) شود خودداری فرمایید. از جواب های نامربوط پرهیز کنید و در صورتی که بحث خاصی دارید برای خودتان یک تاپیک عمومی باز کنید.

  11. برای تشکر فقط از دکمه تشکر استفاده کنيد. و در نهایت اگر آن تاپیک براتون خیلی مفید و ارزشمند و بود جهت تشکر و قدردانی از نویسنده یا پاسخگو آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. نظراتي مانند "مرسی" ، "خوب بود" ، "ممنون" ، "متشکرم" ، "دمت گرم" ، "عالی بود" و... شامل اسپم هستند و باعث کاهش کيفيت پست ها ميشوند، که در اولین فرصت این پست ها حذف خواهند شد.

  12. کاربران گرانقدری که قصد پاسخگویی به مشکلات دیگران را دارند باید قبل از ارسال پست از راه حل خود اطمینان داشته باشند، چنانچه مشاهده شود کاربری به قصد افزایش پست پاسخگویی اشتباه میکند پست های وی حذف شده و اخطار دریافت خواهد کرد و در صورت تکرار دسترسی ایشان از انجمن قطع خواهد شد.

  13. لطفا در هنگام جواب دادن به سوالات از به کار گيري الفاظ و جملاتي که باعث دلسردي کاربر سوال کننده شود خودداري فرماييد. اين را بدانيد که اين سايت محل آموزش است و کساني هستند که سوالهايشان بسيار ابتدايي مي باشد، لذا از به کارگيري کلماتي که باعث شود کاربر به جاي گرفتن جواب سوال خود دلسرد شود اکيداً خودداري فرماييد.

  14. مسئوليت مطالب ارسال شده توسط کاربران و حتی مدیران به عهده خود ايشان مي باشد و به هيچ وجه نظر و يا مطلب صاحبان سايت نمي باشد. این یک امر بدیهی بوده و ماهیت سایت های گفتگو این طور اقتضا میکند.

  15. مسئولیت تمامی فایل ها و یا تصاویر و ... که از طریق سایت رد و بدل میشوند بر عهده کاربر فرستنده می باشد و سایت در قبال این گونه مسائل هیچ تعهدی در زمینه سالم بودن آنها، ویروسی نبودن آنها و ... ندارد. از پیوست کردن فایل های مخرب و ویروسی در انجمن جدا خودداری فرمایید. ما به شما پیشنهاد میکنیم حتما پس از دریافت فایل ها آنها را قبل از استفاده توسط نرم افزارهایی که کار ویروس یابی و اسکن فایل ها را بر عهده دارند، چک نمایید.

  16. تاپیک ها به ترتیب جواب داده خواهند شد، از ارسال لینک تاپیک خود به مدیران در پیام خصوصی و کاربری برای سریعتر پاسخ گرفتن جدا خودداری کنید.

  17. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سؤال از انجمن ها استفاده نمایید در صورتی که مستقیما با یک کاربر از طریق ایمیل، چت و یا هر طریقه دیگری ارتباط داشته باشید سایت هیچ گونه تعهدی در مقابل بوجود آمدن مشکالات احتمالی نخواهد داشت.

  18. یوزرهایی که در تاپیکی رسمی در فروم اقدام به خداحافظی با کاربران دیگه میکنن (به هر دلیل ...) اکانتشون بعد از گذشت یک روز برای همیشه در فروم مسدود خواهد شد.

  19. افرادی که پیشنهاد و یا انتقادی از انجمن دارند باید در تاپیک هایی که مخصوص این موضوع در سایت گشوده شده مطرح کنند در صورتی که مشاهده بشه مشکلات و یا انتقادات از این انجمن در سایت دیگه ای توسط یوزری مطرح شده دسترسی یوزر سریعا و بدون قبول هیچ عذری مسدود خواهد شد.

  20. تبلیغات فقط و فقط در قسمت بازارچه و محصولات کاربران مجاز میباشد. تاپیک های بخش بازارچه و محصولات کاربران بعد از بررسی مدیران، در صورتی که خلاف قوانین انجمن نباشد تایید میشود.

  21. در صورت ملاحظه هرگونه مسايل خلاف قوانين انجمن از يک کاربر در صورت تمايل آدرس تاپيک را براي مديران انجمن ارسال نمائيد تا سريعا به موضوع رسيدگي شود!

  22. ارتقاء درجات کاربری نسبت به فعالیت مفید، مستمر و اختصاصی شما توسط مدیران و مدیریت کل در بخش مدیران تصمیم گیری میشود و هرگونه درخواست ارتقاء درجه از طرف کاربر بدون پاسخ میماند، لذا کاربران نباید درخواست ارتقاء داشته باشند و اینکار توسط مدیران تصمیم گیری خواهد شد.

  23. منطقه لینوکسی ها در قبال دسترسی که شما به دیگر کاربران جهت رفع مشکلات میدهید هیچگونه مسئولیتی ندارد و مسئولیت اینکار بر عهده خودتان است، با توجه به اینکه هیچ رزومه و سابقه کاری از مدیران دریافت نشده و مدیران بر اساس فعالیت مفید و مستمر انتخاب میشوند، تنها دسترسی دادن به معاونین و مدیران کل از نظر منطقه لینوکسی ها تایید شده و مسئولیت دسترسی دادن به دیگر تگ های مدیریتی و کاربری بر عهده کاربر خاطیست.

  24. در صورت مشاهده تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا بر خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق لینگ گزارش اطلاع دهید.

  25. در صورت مشاهده هر گونه بي احترامي به كاربران، مديران و مسئولان سايت و یا عقاید هر قشر یا فرد، با كاربر متخلف برخورد جدی خواهد شد و در صورت لزوم دسترسي وي به انجمنها قطع خواهد شد.

  26. مديران دسترسي هاي لازم براي ويرايش و پاك كردن تاپيك ها و پست ها و محدود كردن كاربران خاطي را دارند و براي فعاليت هاي مديريتي ملزم به جواب پس دادن به كاربران نيستد!

  27. چناچه اعمال مدیریتی بر روی تاپیک ها، پست ها و ... شامل ( حذف ، ویرایش ، انتقال ، قفل ، ادغام ) توسط مدیران اعمال شد در صورت نیاز جهت اطلاع از علل این امر و یا وجود سوال در این زمینه به صورت خصوصی با مدیر مربوطه در ارتباط باشید (در صورت مطرح کردن موضوع به صورت عمومی در قالب تاپیک، پست و ... موارد سریعا حذف خواهد شد و پیگیری های بعدی شما حتی به صورت خصوصی پاسخ داده نخواهد شد.)

  28. در صورت داشتن انتقاد از يک مدير لطفا در صورت تمايل به وسيله پيغام خصوصي آنرا براي ديگر مديران ارشد ارسال نمائيد، چنانچه انتقاد و يا اعتراض نسبت به عمل يا رفتار مديري در انجمن داريد لطفا آنرا تنها از طريق پيغام خصوصي براي مديريت سايت ارسال نمائيد تا به موضوع رسيدگي و در صورت لزوم مشورت هاي لازم انجام شود، همچنين ميتوانيد از قسمت تماس با ما با مدیریت سایت در ارتباط باشید.

  29. بحث ها و منازعات و مشکلات شخصی خود را در بیرون از انجمن حل کنید. مدیران سایت به هیچ وجه در مسائل و دعوا های کاربران دخالت نخواهند کرد و اختلافات کاربران به خودشان مربوط است و باید بیرون از محیط انجمن به دعوای خودشان رسیدگی کنند و از آوردن دعوا به تاپیک ها و پست ها به شدت پرهیز کنند در غیر این صورت به آنها اخطار داده خواهد شد و در تکرار این کار با آنها برخورد خواهد شد.

  30. فونت های انجمن بابت آنها هزینه شده و دارای لایسنس معتبر میباشد. در صورت استفاده از فونت های انجمن در سایت ها یا وبلاگ های خود تمام مسئولیت شکایت شرکت سازنده فونت برعهده خود شخص میباشد.  فعالیت های ممنوعه :

  30. لطفا در زمان مطرح كردن مطلبي در انجمنها، به مسايل و قوانين جمهوري اسلامي ایران احترام بگذاريد و از قرار دادن مطالب و تصاوير مخالف با آن جداْ خودداري فرماييد. (هر گونه فعالیت سیاسی بر خلاف قوانین بوده و با کاربر خاطی سریعا برخورد خواهد شد.)
  در صورت تکرار قانون شکنی، فحاشی و زیر پا گذاشتن قوانین سایت در جهت تخریب جو انجمن و توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی؛ حق شکایت از شخص یا گروه خاطی و پیگیری قضایی، برای این سایت محفوظ است.

  31. ما با افراد متخلف و spammer برخورد خواهیم کرد و خواهان حضور این قبیل افراد در بین خود نیستیم!! تیم منطقه لینوکسی ها خوشحال خواهد شد تا هر روز بر عضو های دائمی و فعالش افزوده شود و برای کاربرانی که با هدف اشتراک گذاری علم و دانش در سطح وب فعالیت می کنند، ارزش و اعتبار قائل می شود.

  32. تا اطلاع ثانوی بحث در مورد ف ی ل ت ر ی ن گ ، ف ی ل ت ر ش ک ن ـ پ ر و ک س ی و V P N در كليه انجمن ها ممنوع ميباشد.

  33. هر گونه پست و تاپيك تبليغاتي غير مجاز بوده و نويسنده براي هميشه محروم خواهد شد! (تبصره : ماده شماره 14)

  34. ارجاع دادن کاربران به سایر انجمن ها، وبلاگ های و دیگر سایت ها برای جواب دادن به سوالات آنها بر خلاف قوانین بوده و بنا به تشخیص مدیریت برخورد خواهد شد.

  35. استفاده از آدرس سایت، یا نام سایت منطقه لینوکسی ها، سایت های دیگر و اسامی شبیه به اسامی مدیران در نام کاربری ممنوع میباشد و در صورت مشاهده یوزر کاربری مسدود خواهد شد.

  36. ایجاد نام کاربری مشابه نام های کاربری مدیران سایت، کاربران ویژه و عضو ها قدیمی سایت و سوءاستفاده از این قبیل نام ها مجاز نمی باشد و در صورت شکایت دیگر کاربران به تشخیص تیم مدیریت برخورد لازم انجام خواهد شد.

  37. فعالیت در انجمن تنها با یک نام کاربری مجاز می باشد. در صورت مشاهده کاربر با چند نام کاربری دسترسی کلیه نام های کاربری به انجمن مسدود خواهد شد.

  38. تبادل لینک ، بنر و ... در انجمن ممنوع است تاپیک های مربوط به تبادل لینک ، بنر و ... حذف خواهند شد.

  39. پست ها یا تاپیک های شامل Yahoo ID و شماره تماس، بدون اطلاع قبلی حذف میشوند، در صورت تکرار کاربر خاطی یک هفته بن خواهد شد.

  40. ارسال هرز نامه ها و پیام های تبلیغاتی به هر شکل ممنوع می باشد.

  41. قرار دادن ID - شماره تماس و ... در امضا ممنوع می باشد. قرار دادن نوشته با فونت بزرگ در امضاء ممنوع می باشد. عکس های با حجم و سایز بالا صفحات را سنگین و حقوق کاربران را ضایع میکند. استفاده از این موارد ممنوع می باشد. قرار دادن بنر در امضا ممنوع بوده و با کاربر خاطی (بین 1 تا 7 روز محرومیت) و در صورت تکرار بن دائمی، برخورد خواهد شد. (به استثتاء مدیران ارشد) امکان قرار دادن بیش از یک لینک یا بیش از یک عکس در امضا وجود ندارد. هرگونه اقدام به تبلیغات در قبال دریافت هزینه در امضای کاربران ممنوع بوده، اینگونه امضا ها بار اول توسط مدیران ویرایش شده و در صورت تکرار با کاربر متخلف برخورد خواهد شد.
  قرار دادن تنها 2 لینک در این قسمت مجاز می باشد.

  42.
  هر گونه تبلیغات برای جذب مدیر، کاربر، جذب مشتری در تمام قسمت ها ممنوع می باشد، و بدون تذکر حذف خواهند شد.

  43. معرفی سایت های سودجو و کلاه بردار در انجمن ممنوع می باشد و تاپیک هایی که در رابطه با اینگونه مسائل باشد حذف خواهند شد!

  44. در تاپیک های آموزشی لینک کردن کلمات به دیگر سایت ها ممنوع بوده و فقط میبایست انتهای مقاله آموزشی لینک سایت منبع را ذکر کنید در غیر این صورت مقاله شما در وحله اول ویرایش و در صورت تکرار حذف خواهد شد.

  45.
  فروش محصولات غیر مجاز از قبیل : فیلم ، سریال ، ابزار عبور از فیلترینگ ، C-C-Cam و ... ممنوع میباشد.

  46. ایجاد هر گونه بحث مغایر با موضوع اصلی سایت همانند دين، مذهب ، سياست ، مقدسات ، موضوعات تفریحی و سرگرمی و نیز مسایل مربوطه به هر شکل و روش اکیدا ممنوع می باشد و در صورت مشاهده دسترسی کاربر خاطی مسدود خواهد شد.

  47.
  سوء استفاده از امکانات سایت مانند پیغام خصوصی، پیغام بازدیدکننده، ارسال پست و تاپیک در انجمن ها، پروفایل کاربران و .... جهت ارسال اسپم های تبلیغاتی، دعوت برای پیوستن به گروهها، سایتها و انجمنهای متفرقه، دعوت برای خرید / فروش هر گونه کالا و محصول، سرویس، خدمات و ...... اکیدا ممنوع می باشد. ( فعالیتهای تجاری تنها در بخش متفرقه و آزاد و با رعایت قوانین بخش فوق مجاز می باشد.)

  48.
  هر گونه ارسال های اسپم و پی در پی در جهت افزایش تعداد پست ها در انجمن اکیدا ممنوع می باشد و در صورت مشاهده علاوه در حذف تمامی پست های ارسال شده، اکانت کاربر خاطی مسدود خواهد شد.

  49. تمامی سوالات و درخواست های راهنمایی کاربران در تمام بخش های انجمن باید در تاپیک ایجاد شده پاسخ داده شود. در هر گونه ارجاع کاربر به پیغام خصوصی، مسنجرها، ارتباط از طریق ایمیل و موارد مشابه اکیدا ممنوع می باشد.

  50. قرار دادن پسورد سایت های دیگر برای فایل های پیوست ممنوع است، تنها پسورد مجاز linux-zone.org می باشد.

  51. چنانچه کاربری از هر کدام از قوانین بالا سرپیچی کرد و این قوانین را زیر پا گذاشت هیچ کدام از کاربران دیگر حق ندارند به آن کاربر تذکر دهند و اشتباه آنها رو به آنها اطلاع دهند و تذکر فقط مخصوص مدیران و همکاران سایت است. کاربران میتوانند توسط پیغام خصوصی اشکالات و ... را با مدیریت در میان بگذارند.

  52. انجمن منطقه لینوکسی ها یک انجمن تخصصی است، رفتار توهین و تحقیر آمیز، رفتار های کودکانه، کل کل و بحث و جدل های بی منطق، دعوا های شخصی و ... در آن جایی ندارد!  سایر توضیحات :

  اخطارها
  در صورتی کاربری به هر یک از موارد فوق بی توجهی نشان داده و رفتار وی موجب ناراحتی کاربران یا بر هم زدن نظم انجمن ها شود، مدیران میتوانند به منظور یاد آوری قوانین و رفتار نامناسب کاربر به وی اخطار دهند. اخطار ها میتوانند بصورت کارت زرد یا کارت قرمز داده شوند .

  اخراج ها
  در صورتی که کاربران بدون توجه به اخطار ها و تذکرات صادره به رفتار غیر قانونی خود ادامه دهند، مدیران میتوانند کاربر را بر اساس نوع رفتار بصورت مدت دار یا برای همیشه از سایت اخراج کنند. در صورت اخراج کاربر از انجمن برای همیشه، امکان بازگشت مقدور نمیباشد.

  این قوانین به مرور زمان بروزرسانی شده و در صورت لزوم افزایش پیدا میکنند بنابر این سعی کنید هر بار که تاپیک در اخرین ارسال ها بالا آمد به تاپیک سری بزنید چرا که آپدیت قوانین طی پستی در همین تاپیک اعلام میشود.

  ممکن است هر انجمن برای خود قوانین و مقررات خاص خود را داشته باشد. در هنگام فعالیت قوانین و مقررات خاص آن انجمن را در نظر داشته باشید.

  و در اخر دوستان عزیز توجه داشته باشند این قوانین تنها برای داشتن محیطی پربارتر و دلنشین تر برای شما دوستان عزیز در نظر گرفته شده رعایت این قوانین به شما کمک خواهد کرد تا انجمنی قوی و سالم و در عین حال شادابو دلنشین داشته باشید پس رعایت این قوانین اول از همه به نفع خود شماست.
  __________________
  امير المؤمنين عليٌّ عليه‏السلام : به قصد ياد گرفتن بپرس ، نه براى آزردن و خطا گرفتن ؛
  نهج البلاغة : حکمت 320
  آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 11-03-2017, 06:18 PM.

  #2
  قوانین آپدیت شدند! از کاربران عزیز انتظار داریم با دقت آنها را مطالعه کنند. :280::78:

  کامنت

  درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

  انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

  شبکه های اجتماعی

  ایمیل مدیریت

  Habili@linux-zone.org

  در حال انجام ...
  X