اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

چه موقعی باید از دستور kill -9 باید استفاده کرد؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

چه موقعی باید از دستور kill -9 باید استفاده کرد؟

من همیشه میترسم دستور kill -9 رو استفاده کنم در حالی که اکثر ادمین ها به صورت خیلی روتین از این دستور استفاده میکنند.
    1 - میخواستم بدونم چه موقعی و چرا باید از این دستور استفاده کرد و چه مواقعی نباید از این دستور استفاده کرد؟
    2 - قبل از این دستور کار خاصی باید انجام بدیم ؟

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

دستور kill -9 در حقیقت بلافاصله process را خاتمه میدهد و به پروسس میگوید که خودت سریع به کار خود خاتمه بده و هیچ گونه شانسی و زمانی به software نمیدهد تا بعد از انجام کارهای باقیمانده خودش را ببندد در نتیجه در یکسری از برنامه ها استفاده از این دستور باعث میشود شما فایل یا پروژه یا ... را از دست بدهید و این برنامه ها قادر به ذخیره آنی نیستند لذا توصیه میشود حتما قبل از دستور kill -9 از دستور kill -15 استفاده کنید دستور kill -15 به process میگوید بسته شود و فرصت میدهد که نرم افزار خودش بسته شود و کارهای باقیمانده را انجام دهد و فایل یا پروژه های نیمه کاره را ذخیره کند سپس خود را ببندد. در حقیقت این دستور به software میگوید که باید بسته شود و به آن زمان میدهد تا کارش را تمام کند.
    به هر حال این کامند دستور قدرتمندی برای خاموش کردن سریع یک software میباشد و همانند کلید پاور روی کیس عمل میکند گاهی اوقات افراد هیچ برنامه مهمی ندارند که نگران از دست دادن اطلاعات حاصل از آن باشند در نتیجه استفاده از این دستور قدرتمند یک مزیت است در حالی که افراد دیگر شاید بخواهند به نرم افزار در حال کار اجازه اتمام کار را بدهند که خوب طبیعتا پیشنهاد میشود از دستور kill -15 استفاده کنند.

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی

ایمیل مدیریت

Habili@linux-zone.org

در حال انجام ...
    X