اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

آموزش پاک کردن و حذف فایل و فولدر در لینوکس

بستن
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
Clear All
پست های جدید

  آموزش پاک کردن و حذف فایل و فولدر در لینوکس

  حذف کردن و پاک کردن فایل و پوشه و فولدر در لینوکس :
  اگر از سرور مجازی یا سرور اختصاصی لینوکس استفاده میکند و قصد حذف کردن و پاک کردن پوشه و فولدر یا فایل هایی را دارید ، باید با محیط ssh و دستورات و کامند های سیستم عاملی لینوکس آشنایی داشته باشید . حذف فایل و پوشه های شما همیشه از طریق کنترل پنل وب هاستینگ امکان پذیر نیست و در بسیاری از موارد ، سطح دسترسی و مجوز های فایل و فولدر مورد نظر شما به گونه ای تنظیم شده است که امکان حذف و پاک کردن آن ها فقط از طریق سیستم عامل لینوکس و یوزر root امکان پذیر است .

  برا حذف فایل یا فولدر در لینوکس و محیط ssh باید از دستور rm با فرمت زیر استفاده کنید :

  کد PHP:
    rm – remove files or directories 
  توجه داشته باشید اگر قصد پاک کردن بیش از یک فایل را دارید ، باید بین هر فایل یک space بزارید .

  دستور rm از چندین آپشن مختلف و برای شرایط خاص پشتیبانی میکند . آپشن -f به معنای force یا استفاده از زور است و در مواردی کاربرد دارد که قصد دارید با نادیده گرفتن پیام سیستم اقدام به حذف فایل و فولدر در لینوکس نمایید . آپشن -i برای کسب اجازه از شما و یوزر root قبل از پاک کردن هر آیتم استفاده میشود . آپشن -r, -R برای حذف گروهی با کلیه زیر مجموعه های یک فولدر به صورت recursive استفاده میشود . در صورت تمایل به یاد گیری سایر آپشن های حذف کردن و پاک کردن فایل و فولدر در لینوکس به کمک دستور rm اینجا کلیک کنید .

  توجه داشته باشید که فایل ها و فولدر های حذف شده غیر قابل بازیابی هستند . بنا بر این قبل از استفاده از این دستورات در محیط ssh لینوکس سرور مجازی یا سرور اختصاصی خودتان دقت کنید .
  موفق باشید.
  نویسنده Babak Ajideh
  آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 01-11-2020, 11:44 PM.

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی

ایمیل مدیریت

Habili@linux-zone.org

در حال انجام ...
X