اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

حل خطای Failed to start The NGINX HTTP and reverse proxy server

بستن
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
Clear All
پست های جدید

  حل خطای Failed to start The NGINX HTTP and reverse proxy server

  هنگام start کردن سرویس nginx با خطای Failed to start The NGINX HTTP and reverse proxy server برخورد کردم. دستور netstat را برای بررسی وضعیت listten شدن پورت ها وارد کردم که متوجه شدم پورت 80 که برای وب سرویس nginx کانفیگ کرده بودم، در حال listen کردن برای سرویس آپاچی (apache2) بود. (البته یکی از همکاران بدون هماهنگی سرویس آپاچی را روی سرور نصب کرده بودند که همین امر باعث ایجاد مشکل شده بود) با توجه به اینکه انجین ایکس و آپاچی نمیتونند با همدیگه اجرا شوند کلا سرویس آپاچی را سرور دبیان با استفاده از دستورات زیر غیرفعال و مسک کردم که هنگام بوت سیستم هم به صورت اتوماتیک اجرا نشوند.
  کد PHP:
  # systemctl stop apache2.service
  # systemctl disable apache2.service
  # systemctl mask apache2   سپس مجددا سرویس nginx را ریستارت کردم و مشکل برطرف شد.
  کد PHP:
  # systemctl restart nginx   بعد از ریستارت سرویس انجین ایکس وضعیت سرویس خود را با استفاده از دستور زیر حتما بررسی کنید که خطا رفع شده باشد :
  کد PHP:
  # systemctl status nginx 


  موفق باشید.

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی

ایمیل مدیریت

Habili@linux-zone.org

در حال انجام ...
X