اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

مهاجرت به اوبونتو

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

مهاجرت به اوبونتو

سلام.
    ضمن قدردانی و تشکر پیشاپیش از اساتید عزیز این انجمن.
    بنده میخام به اوبونتو مهاجرت کنم برای همین برای تکمیل راه حل مشکلاتم یک سری سوال دارم که خواهشا جواب بدین.

اول. در حال حاضر اوبونتو 15.10 هست آخرین ورژن .. درسته؟!

دوم. میگن یک نسخه از اوبونتو هم هست بنام stable و یا همچین چیزی. تفاوتش با نسخه اصلی چیه؟

سوم. در مکینتاش حتما دیدین که در پایین اسکرین، یک سری ابزارهایی هستن که سه بعدی دیده میشن .. اسمی شبیه به "duck" دارن. همچین چیزی رو در اوبونتو چطوری نصب کنم که ابزارها رو سه بعدی نمایش بده اون پایین؟

چهارم. میخام وقتی پنجره ای در اوبونتو باز میکنم حالت شیشه ای داشته باشه. برای اینکار چه چیزی لازمه نصب کنم؟

پنجم. در یکی از فیلم های آموزشی دیده بودم وقتی طرف ترمینال رو حرکت میداد یا پنجره ها رو حرکت میداد بصورت متحرک جابجا میشدن .. ینی بصورت لغزشی اینور اونور میرفتن. چطوری اینکار رو بکنم؟

ششم. من نیاز دارم با پرل و پایتون هم کار کنم. برای همین مفسر پرل و پایتون بطور پیشفرض روی اوبونتو نصب هست؟

هفتم. برنامه هایی برای دبیان دانلود کرده بودم قبلا با فرمت deb. . اونا در اوبونتو هم میشه نصب کرد؟

خاهشا نگین برو سرچ بزن. سرچ زدم ولی گنگ جواب دریافت کردم.
    اینجا جواب بدین شاید افراد دیگه مشکل منو داشته باشن به نتیجه برسن.

سلام ورودتون رو به جمع منطقه لینوکسی ها تبریک میگم. آخرین ورژن اوبونتو Ubuntu 15.10 Codename ‘Wily Werewolf هستش که آموزش نصبش رو میتونید از این لینک مشاهده کنید :

درباره stable من چیزی ندیدم توی سایتش. اگه میخواید ubuntu رو دانلود کنید از این لینک دانلود کنید که یه ورژن 32 بیتی یا 64 بیتی بهتون بیشتر نمیده برای دانلود : http://www.ubuntu.com/download/desktop

برای سه بعدی کردن منوها تون خود اوبونتو یکسری ابزار داره که میتونید از قسمت software center نصب کنید البته این موضوع بستگی به کارت گرافیک تون هم داره.

برای حالت شیشه ای هم میتونید قالب های مختلف نصب کنید که این کار رو براتون انجام میده. از این بخش میتونید یکسری از این قالب ها رو مشاهده کنید :

سوال 5 رو متوجه نشدم. برای سوال 6 هم perl و payton هم روی ubuntu نصب میشه اگر نصب نبود به راحتی از قسمت software center اپلیکیشن های مورد نیاز خود را نصب کنید.

برنامه هایی که فرمت شون deb هست رو هم میتونید نصب کنید
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 02-08-2021, 10:18 PM.

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

نوشته شده توسط amir مشاهده پست
      سلام ورودتون رو به جمع منطقه لینوکسی ها تبریک میگم. آخرین ورژن اوبونتو Ubuntu 15.10 Codename ‘Wily Werewolf هستش که آموزش نصبش رو میتونید از این لینک مشاهده کنید :

درباره stable من چیزی ندیدم توی سایتش. اگه میخواید ubuntu رو دانلود کنید از این لینک دانلود کنید که یه ورژن 32 بیتی یا 64 بیتی بهتون بیشتر نمیده برای دانلود : http://www.ubuntu.com/download/desktop

برای سه بعدی کردن منوها تون خود اوبونتو یکسری ابزار داره که میتونید از قسمت software center نصب کنید البته این موضوع بستگی به کارت گرافیک تون هم داره.

برای حالت شیشه ای هم میتونید قالب های مختلف نصب کنید که این کار رو براتون انجام میده. از این بخش میتونید یکسری از این قالب ها رو مشاهده کنید :

سوال 5 رو متوجه نشدم. برای سوال 6 هم perl و payton هم روی ubuntu نصب میشه اگر نصب نبود به راحتی از قسمت software center اپلیکیشن های مورد نیاز خود را نصب کنید.

برنامه هایی که فرمت شون deb هست رو هم میتونید نصب کنید
      ممنون از شما amir عزیز.
      سوال 5 که متوجه نشدین واضح تر میگم.
      شما الان پنجره ترمینال رو مثلا میکشی اینور و اونور صفحه خب میخام وقتی میکشمش حالت دنباله دار و متجرک داشته باشه. دوستان دیگه شاید توی فیلم ها دیده باشن.

برای جواب سوال سوم من که فرمودین کدوم ابزار میتونه duck یا همون tools رو مثل مکینتاش به اوبونتو اضافه کنه؟ اسم میگفتین بهتر بود چون شناختی ندارم چی سرچ کنم توی مخازن اوبونتو.
      آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 02-08-2021, 10:18 PM.

کامنت

این دسکتاپ رو چطوری نصب کنم؟

سوال آخرم اینه :

برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	linux-screen.png
نمایش ها:	2
اندازه:	852.0 KB
شناسه:	17292
        آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 03-20-2016, 11:24 PM.

کامنت

این دسکتاپ ها رو با استفاده از conky تغییر میدن. آموزشش هم توی انجمن هست در همون لینک بالایی. اینا خودشون میان این conky رو دستکاری میکنند و دسکتاپ رو به هر شکلی که میخوان در میارن شما هم کافیه کمی از اسکریپت نویسی سر در بیارید و کدهاشو بلد باشید به راحتی میتونید دسکتاپ تون رو به هر شکلی که دوست داشتن در بیارین.
          اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

کامنت

ممنون از شما اساتید.
            و ممنون از انجمن مفیدتون. در ویندزو برای اینکه به یک vps وصل بشیم از Remote Desktop connection استفاده میکنیم. در لینوکس چجوری میشه اینکار رو کرد؟ چی رو باید نصب کنیم؟

کامنت

برای ریموت دسکتاپ زدن در linux این 3 تا آموزش رو بخونید :
              برای سوال قبلی تون هم که میخواستید در دسکتاپ تغییراتی بدین میتونید از ابزار Tweak tool هم استفاده کنید.
              آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 02-08-2021, 10:19 PM.

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
              در حال انجام ...
              X