اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

لیست پورتهای لیسن شده در لینوکس

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

لیست پورتهای لیسن شده در لینوکس

سلام
    احتمال زیاد براتون پیش اومده که بخواین ببینین سیستمتون داره چه پورتهایی رو Listen میکنه
    از کامند زیر استفاده کنین:
    netstat -na
    Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
    Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
    Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
    LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

من این کامند رو میزنم لیستش خیلی زیاده چطور میتونم این لیست رو به صورت صفحه به صفحه ببینم ؟ دو اینکه میخوام فقط یک پورت خاص رو چک کنم ببینم تو اینا هست یا نیست من برای این کار باید کل این پورت ها رو دونه دونه نگاه کنم که ببینم اون پورتی که میخوام هستش یا نه ؟؟ سه اینکه میخوام یه پورت خاصی رو ببندم چطور ببندم و بعدا خواستم بازش کنم چطور بازش کنم ؟
    ببخشید سوالام یه کم زیاد شدن :)

کامنت

سلام
      برای سوال 3 تون که من بلدم باید از فایروال ببیندید
      خیلی کار باهاش راحته اگر با الستیکس کار می کنید و اگر با خود لینوکس کار می کنید iptables این کار رو انجام میده

کامنت

ممنون آقای نجفی ولی من نه میدونم الستیکس چیه و نه اینکه centos دارم که از iptable استفاده کنم . سیستم عامل من اوبونتو هستش . iptable هم میخوام یاد بگیرم ممنون میشم اگه آموزش در این مورد دارین بگیین
        کامنت

برا اینکه صفحه به صفحه ببینین :
          netstat -na |less
          وبعد کلید space رو بزنین تا به صفحه بعدی برید
          برا اینکه یه پورت خاص رو پیدا کنین مثل 1089
          netstat -na |grep 1089
          ,وبرا بستن یه پورت همونظور که دوست عزیزمون گفتن ار iptables استفاده میکنیم
          برا بستن پورت وروذی مثل 1079:
          iptables -A INPUT -p tcp --dport 1079 -j DROP
          وبرا خروجی :
          iptables -A OUTPUT -p tcp --dport 1079 -j DROP

و بعدش :
          /etc/init.d/iptables save
          و
          /etc/init.d/iptables restart
          Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
          Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
          Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
          LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

من بخوام بدونم که مثلا usb یا پورت سریال یا کیبرد وموس از چه پورت های استفاده میکنن چه کامندی باید بزنم ؟

کامنت

نه
              یا من اشتباه متوجه شدم یا شما بد گفتین
              پورت یو اس بی و اینها منظور نیست
              اینها پورتهای روی یک آی پی هست
              مثلا پورت 80 وب
              نه پورتهای فیزیکی

کامنت

بورت های فیزیکی مثلا سریال و یواس بی و غیره مگه شماره پورت ندارند ؟
                پس اگه یکی بخواد توی لینوکس پورت سریال یا usb رو مسدود کنه و ببندتش چکار باید بکنه ؟؟؟

کامنت

شما میتونید واسه بستن پورت های فیزیکی از تنظیمات مادربردتون استفاده کنید.

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                  در حال انجام ...
                  X