اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

اتصال wifi در ubuntu 14.04

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

اتصال wifi در ubuntu 14.04

به نام خدا
    سلام دوستان
    بنده در اتصال به وای فای در ubuntu 14 مشکل دارم. هر چه هم در اینترنت و این ور و آن ور گشتم مشکلی حل نشد. مشکل اصلی هم اینه که در اوبونتو اصلا وای فای رو پیدا نمی کنه (عکس زیر). من اوبونتو رو در vmware نصب کردم.
    برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	Untitled.png
نمایش ها:	1
اندازه:	32.9 KB
شناسه:	19466
    از دوستان کسی پیشنهادی داره؟

مطمین هستید که در vmware کارتتون connected هست؟
    Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
    Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
    Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
    LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

یکی از کارت شبکه های مخصوص vmware را با کارت شبکه وایرلستون bridge کنید

کامنت

نوشته شده توسط masome vahid مشاهده پست
        مطمین هستید که در vmware کارتتون connected هست؟
        نمی دونم از کجا می شه کانکت بودن کارت رو کنترل کرد؟ اما روی همین vmware اوبونتو 13 رو نصب دارم که به اینترنت وصل میشه. عکس کانکشن هم اینجوریه

اندازه:	20.5 KB
شناسه:	17249

- - - Updated - - -

نوشته شده توسط esmaeel مشاهده پست
        یکی از کارت شبکه های مخصوص vmware را با کارت شبکه وایرلستون bridge کنید
        مراحل این کار رو بلد نیستم

کامنت

در vm تون روی ماشین کلیک چپ کنید و بعد setting و قسمت network و در تنظیمات شبکه bridged رو انتخاب کنید
          در تصویر هم مشخصه که کلا کارت کانکت هست.
          فایل های پیوست شده
          Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
          Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
          Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
          LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

نوشته شده توسط masome vahid مشاهده پست
            در vm تون روی ماشین کلیک چپ کنید و بعد setting و قسمت network و در تنظیمات شبکه bridged رو انتخاب کنید
            در تصویر هم مشخصه که کلا کارت کانکت هست.
            سلام و با تشکر از لطف همگی
            هم کارت کانکت هست و هم اینکه bridge فعال کردم اما من مشکل دیگری پیش امده. از وقتی که امدم در دانشگاه دیگه به هیچ شکلی به اینترنت وصل نمی شم. حتی در ورژن 13.04 که قبلا وصل می شدم اینجا وصل نمی شوم. فکر کنم مشکل از proxy هست. دانشگاهمون یه پروکسی داره که باید اعمال شود و بعد یوزر پس می خواهد. من در اوبونتو این کار رو کردم(عکس) اما باز به اینترنت وصل نمی شه

اندازه:	72.8 KB
شناسه:	17251

کامنت

ip تون رو به صورت دستی وارد کردید یا از طریق dhcp میگیرید؟ بذارید روی حالت no proxy ببینید اوکی میشه

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

نوشته شده توسط amir مشاهده پست
                ip تون رو به صورت دستی وارد کردید یا از طریق dhcp میگیرید؟ بذارید روی حالت no proxy ببینید اوکی میشه
                سلام، گزینه bridge فعاله و من همه چهار گزینه موجود در مورد پروکسی رو اعمال کردم اما وصل نشد. اما در مورد ip. ورود ip به این صورته که از تنظیمات فایرفاکس (همانطور که در شکل بالا نشان داده شده) Ip رو وارد کردم. اما در مورد ip عکس زیر تنظیمات کانکشن رو نشان میدهد:

اندازه:	36.1 KB
شناسه:	17252
                ip دانشگاه هم در پست گذشته قابل مشاهده است. اما وارد اینترنت نمیشه
                ضمنا در مورد dhcp نتیجه اجرا دستور اینه
                کد:
                a@ubuntu:~$ service dhcpd status
                dhcpd: unrecognized service
                البته یه دستور دیگه که در مورد کنترل ip هست(خودمم نمیدونم چیه) نتیجش اینه
                کد:
                a@ubuntu:~$ ping 172.19.0.1
                PING 172.19.0.1 (172.19.0.1) 56(84) bytes of data.
                64 bytes from 172.19.0.1: icmp_seq=1 ttl=127 time=0.414 ms
                64 bytes from 172.19.0.1: icmp_seq=2 ttl=127 time=0.555 ms
                64 bytes from 172.19.0.1: icmp_seq=3 ttl=127 time=0.634 ms
                64 bytes from 172.19.0.1: icmp_seq=4 ttl=127 time=0.605 ms
                64 bytes from 172.19.0.1: icmp_seq=5 ttl=127 time=0.607 ms
                64 bytes from 172.19.0.1: icmp_seq=6 ttl=127 time=0.635 ms
                64 bytes from 172.19.0.1: icmp_seq=7 ttl=127 time=0.628 ms
                64 bytes from 172.19.0.1: icmp_seq=8 ttl=127 time=0.749 ms
                64 bytes from 172.19.0.1: icmp_seq=9 ttl=127 time=0.636 ms
                64 bytes from 172.19.0.1: icmp_seq=10 ttl=127 time=0.624 ms
                64 bytes from 172.19.0.1: icmp_seq=11 ttl=127 time=0.622 ms
                64 bytes from 172.19.0.1: icmp_seq=12 ttl=127 time=0.567 ms
                و همین طور ادامه می ده، از لطف همگی ممنونم! حتس مسئول سایت هم فعلا نتونسته برام کاری بکنه و من البته در مرحله حساسی هستم و باید این مشکل سریعتر حل شه

کامنت

سرویس dhcp یا nat این ها یک قدم بعد از اتصال به شبکه اتفاق می افته که روتر یا سرور به شما ایپی لوکال اختصاص بده ... مشکل شما ربطی به Dhcp نداره ... شما یک بار دستور زیر رو بزنید خروجیش رو لطف کنید بگید تا ببینیم مشکل از کجاست

کد PHP:
                  ip link show 
                  آخرین ویرایش توسط logical; در تاریخ/ساعت 08-06-2015, 02:29 PM.

کامنت

نوشته شده توسط logical مشاهده پست
                    سرویس dhcp یا nat این ها یک قدم بعد از اتصال به شبکه اتفاق می افته که روتر یا سرور به شما ایپی لوکال اختصاص بده ... مشکل شما ربطی به Dhcp نداره ... شما یک بار دستور زیر رو بزنید خروجیش رو لطف کنید بگید تا ببینیم مشکل از کجاست

کد PHP:
                    ip link show 
                    بسیار ممنون از لطف شما
                    کد:
                    a@ubuntu:~$ ip link show 
                    1: lo: <LOOPBACK,UP,LOWER_UP> mtu 65536 qdisc noqueue state UNKNOWN mode DEFAULT group default 
                        link/loopback 00:00:00:00:00:00 brd 00:00:00:00:00:00
                    2: eth0: <BROADCAST,MULTICAST,UP,LOWER_UP> mtu 1500 qdisc pfifo_fast state UP mode DEFAULT group default qlen 1000
                        link/ether 00:0c:29:9b:9f:00 brd ff:ff:ff:ff:ff:ff

کامنت

با سلام ... خب از اونجایی که شما این پاسخ رو دادید کاملا مشهوده که درایور واییرلس رو سیستم عاملتون نصب نیست

چون شما یه loopback دارید که همون 127.0.0.1 هستش و یه ورودی lan که با نام eth0 مشخص شده

شما باید درایور کارت وایرلس رو نصب نمایید

این دستور مدل وایرلس شما رو نشون میده با اسم wlan مشخص شدست

کد PHP:
                      lspcl -vvnn grep i4e4 
                      شما باید برید تو اینترنت و درایور مدل وایرلس برای اوبونتو یا هر سیستم عاملی که دارید رو دانلود کنید و نصب کنید
                      آخرین ویرایش توسط logical; در تاریخ/ساعت 08-06-2015, 05:51 PM.

کامنت

با سلام ... خب از اونجایی که شما این پاسخ رو دادید کاملا مشهوده که درایور واییرلس رو سیستم عاملتون نصب نیست

چون شما یه loopback دارید که همون 127.0.0.1 هستش و یه ورودی lan که با نام eth0 مشخص شده

شما باید درایور کارت وایرلس رو نصب نمایید

این دستور مدل وایرلس شما رو نشون میده با اسم wlan مشخص شدست

کد PHP:
                        lspcl -vvnn grep i4e4 
                        شما باید برید تو اینترنت و درایور مدل وایرلس برای اوبونتو یا هر سیستم عاملی که دارید رو دانلود کنید و نصب کنید
                        سلام نتیجه ران این دستور
                        کد:
                        a@ubuntu:~$ lspcl -vvnn | grep i4e4 
                        No command 'lspcl' found, did you mean:
                         Command 'lspci' from package 'pciutils' (main)
                        lspcl: command not found
                        جور دیگه که گشتم مدلش N-7260 هست. ببینم چه جور میشه نصبش کرد. تو سایت ها دستوراتی پیدا میکنم اما باز نمی شه مثل اینجا
                        I have a Dell XPS 12 running Ubuntu 13.10 and it doesn't appear to find it's wireless. I have tried the suggestions here but they made no difference peter@xps:/lib/firmware$ ls -l /lib/firmware/i...

به هر حال از لطفتون خیلی ممنونم:280::279:

کامنت

عذر میخوام اشتباه تایپی بود ...به جای lspcl باید بزنید lspci خروجیش رو بگید که بگم چطوری از تو مخازن نصبش کنید

کامنت

عذر میخوام اشتباه تایپی بود ...به جای lspcl باید بزنید lspci خروجیش رو بگید که بگم چطوری از تو مخازن نصبش کنید
                            متاسفانه هیچ خروجی نشون نمی ده! (این مشکل رو در مورد برخی دیگر از دستورها هم دارم که علی رغم اینکه سایت ها گقتن با اجرای این دستور این خروجی رو میگیرید اما سیستم ینده چیزی رو نشون نمی ده:221::221::221:)
                            کد:
                            a@ubuntu:~$ lspci -vvnn | grep i4e4
                            a@ubuntu:~$ lspci -vvnn | grep i4e4
                            a@ubuntu:~$

کامنت

در هر صورت شما باید bash اپدیت کنید ... و همچنین کرنل سیستم عامل

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                              در حال انجام ...
                              X