اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

استفاده از حداکثر رم در CentOS

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

استفاده از حداکثر رم در CentOS

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان

بنده با ماشین مجازی(VMware) سیستم عامل لینوکس CentOS رو راه اندازی کردم و داخل تنظیمات VMware به اندازه 9.7 GB مموری رم براش اختصاص دادم. اما داخل CentOS فقط 3 گیگ رم استفاده میکنه. میخوام ببینم چطور میتونم از حداکثر رم اختصاص داده شده توسط VMware استفاده کنم؟ اگه کسی از دئستان بدونه، ممنون میشم کمکم کنه.

ضمن اینکه یه اسکرین شات هم از فضای VMware و CentOS اینجا گذاشتم.

با تشکر
    فایل های پیوست شده

سلام. وقت تون به خیر. لطفا از این آموزش استفاده کنید.

استفاده از حداکثر میزان ram و cpu در لینوکس

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

نوشته شده توسط amir مشاهده پست
      سلام. وقت تون به خیر. لطفا از این آموزش استفاده کنید.

استفاده از حداکثر میزان ram و cpu در لینوکس
      ممنون از توجهتون. اما مشکل من این نیست که از 90 درصد رم توی لینوکس استفاده کنه. چون در حالت عادی همون 90 درصد رو استفاده میکنه. فقط مشکل اینجاست که به ماشین مجازی که 9.7 گیگ رم اختصاص داده شده، فقط 3 گیگ رو CentOS استفاده میکنه. ینی مینویسه کل مموری رم سیستم 3 گیگ هست. درحالیکه باید 9.7 گیگ باشه. عکسش رو هم میزارم.
      فایل های پیوست شده

کامنت

بله حق با شماست من اشتباه متوجه شدم. centos که دارید نصب میکنید چه ورژنی و معماریش چیه؟ موقع نصب centos هم اونجا 3 گیگ دیتکت میشه یا کل حجم مموری رو براتون نمایش میده؟

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

نوشته شده توسط amir مشاهده پست
          بله حق با شماست من اشتباه متوجه شدم. centos که دارید نصب میکنید چه ورژنی و معماریش چیه؟ موقع نصب centos هم اونجا 3 گیگ دیتکت میشه یا کل حجم مموری رو براتون نمایش میده؟
          خواهش میکنم. والا بنده طراح آی سی هستم. نرم افزاری که باهاش طراحی و شبیه سازی میکنیم توی لینوکس آماده هست. ینی یه شرکتی این نرم افزار رو نصب کرده و نصبش در حدود چند صد ملیون گفته شده که هزینه داره. به خاطر همین من از لینوکس آماده توی ماشین مجازی VMware استفاده میکنم. خودم لینوکس نصب نمیکنم. الان برای اینکه سرعت شبیه سازی هام بره بالا باید رم رو افزایش بدم. الان متوجه شدم یه چیزایی از سایتهای انگلیسی زبان که توی عکس اتچ میکنم به این پست. ائنجا گفته باید kernel pae رو باید فعال یا نصبش کنم تا بتونم تا 64 گیگ رم رو برای یه لینوکس 32 بیتی ارتقا بدم. شما در این زمینه اطلاعاتی دارین؟ حتی میخوام نصبش کنم با دستور و کد داخل ترمینال لینوکس ارور میده که عکس اونم میذارم.

اینم لینک سایتی که این صحبت رو انجام داده:
          فایل های پیوست شده

کامنت

ریست هم کردین مشکل حل نشد؟
            Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
            Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
            Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
            LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

ببینید من متوجه نشدم بلاخره ، OVA دیپلوی کردین یا یه لینوکس از ابتدا نصب کردین؟
              اگر نصب کردین که قطعا باید ۹ گیگ نشون بده
              ولی اگر OVA دیپلوی کردین و رم OVA سه گیگ بوده قبل از روشن کردن اگر رمش رو اضافه کنید همون ۹ گیگ رو نشون میده . ولی اگه بعد از روشن کردن ماشین بهش رم اضافه کردین، دیتکت نکرده و باید یه بار ماشین رو ریستش کنید.
              آخرین ویرایش توسط masome vahid; در تاریخ/ساعت 12-29-2019, 03:21 PM.

LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

کامنت

نوشته شده توسط masome vahid مشاهده پست
                ببینید من متوجه نشدم بلاخره ، OVA دیپلوی کردین یا یه لینوکس از ابتدا نصب کردین؟
                اگر نصب کردین که قطعا باید ۹ گیگ نشون بده
                ولی اگر OVA دیپلوی کردین و رم OVA سه گیگ بوده قبل از روشن کردن اگر رمش رو اضافه کنید همون ۹ گیگ رو نشون میده . ولی اگه بعد از روشن کردن ماشین بهش رم اضافه کردین، دیتکت نکرده و باید یه بار ماشین رو ریستش کنید.
                والا بنده منظورتون از OVA دیپلوی کردن رو نمیدونم. ما از دانشگاه یه لینوکس آماده که نرم افزار طراحی آی سی هم روش نصب بوده رو گرفتیم. الان با ارتقای رم، رم لینوکس از 3 گیگ بیشتر نمیره. من نه نصب لینوکس انجام دادم و نه چیزی. اینی که دستمونه دانشگاه کاملش رو از یه شرکتی گرفته و داده به ما تا ازش استفاده کنیم.
                اون بالا نوشتم که توی یه سایتی خوندم که گفته kernel pae رو باید فعال یا نصبش کنم تا بتونم تا 64 گیگ رم رو برای یه لینوکس 32 بیتی ارتقا بدم. اینم لینک همون سایت: https://www.computerhope.com/issues/ch001778.htm

نکته ای که اینجا هست اینه که بن باید حتما از همین لینوکس استفاده کنم. چون نرم افزارمون داخلش نصب شده و آماده برای استفاده هست

کامنت

پس همون فایل ova رو بهتون دادن و شما رو سرور بالا آوردین
                  یعنی از ماشین یه کلون گرفتن دادن به شما
                  یعنی سیستم عامل و نرم افزارهایی که روش نصبه رو در غالبه یه فایل ova دادن بهتون
                  ماشین رو ریبوت کنید بعدش باید ۹ گیگ رم رو دیتکت کنه

کامنت

نوشته شده توسط masome vahid مشاهده پست
                    پس همون فایل ova رو بهتون دادن و شما رو سرور بالا آوردین
                    یعنی از ماشین یه کلون گرفتن دادن به شما
                    یعنی سیستم عامل و نرم افزارهایی که روش نصبه رو در غالبه یه فایل ova دادن بهتون
                    ماشین رو ریبوت کنید بعدش باید ۹ گیگ رم رو دیتکت کنه
                    اگه منظورتون ری استارت هست, اونم کردم. ولی همونطور بوده. تغییر نکرده

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                    در حال انجام ...
                    X