اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

مشکل در نصب lamp-server

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

مشکل در نصب lamp-server

سلام خدمت دوستان عزیز

دوستان بنده قصد کدنویسی php رو در داخل کالی لینوکس دارم متاسفانه من بارها اقدام به اپدیت و اپگرید کالی لینوکس کردم ولی هر وقتی که میخوام اقدام به نوشتن کدهای زیر میکنم با ارور های مواجه میشم
    sudo apt-get install lamp-server
    sudo apt-get install mysql-server libapache2-mod-auth-mysql php5-mysql
    با اروری که براتون پیوست کردم روبرو میشم بزرگواری کنید بنده رو راهنمایی کنید که چیکار کنم ؟
    ایا روش های بهتری برای کدنویسی با پی اچ پی تو لینوکس هستش ؟
    از چه محیطی برای کدنویسی استفاده کنم که عین ویرایشگرهای که رو ویندوز نصب میشه توانایی حدس زدن کلمات و ارور سینتکس رو شناسایی کنه؟
    آخرین ویرایش توسط SILYUTLS2; در تاریخ/ساعت 08-06-2018, 01:33 AM.

سلام. تا جایی که اطلاع دارم کالی لینوکس مخصوصا ورژن جدیدش ریپازیتوری نداره و هیچ برنامه ای نمیشه روش نصب کرد تا زمانیکه ریپازیتوری مناسب رو بهش اضافه کنید. به نظر من اگر میخواید کد بزنید اوبونتو یا دبیان رو نصب کنید، LAMP و موارد دیگه ای که مورد نیازتون هست رو نصب و راه اندازی کنید. اگر دبیان نصب کردید که به راحتی میتونید حتی ابزارهای کالی لینوکس رو هم روش نصب کنید و همزمان استفاده کنید.

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

با تشکر از شما دوست عزیز
      بنده قصد دارم یه دوره ای کار با لینوکس رو شروع کنم (یه اماتور که میخواد ترمینال رو خوب یاد بگیره)و ترجیحا میخوام کارای کدنویسی رو هم اونجا انجام بدم در این حال که بتونم بهاش کارهای تست نفوذ رو هم انجام بدم شما چه‌نسخه ای از لینوکس برای اینکار پیشنهاد میدید؟
      الان سرورای لینوکسی از چه نسخه ای هستن؟
      ریپازیتوری چی هستش؟
      چرا رو کالی لینوکس جدید نمیشه نرم افزار نصب کرد؟
      ایا نسخه های دیگه لینوکس سرعتش از کالی بیشتره؟

کامنت

خواهش میکنم. ریپازیتوری در اصل مخازن لینوکس هستند که نرم افزارها از طریق این مخازن نصب میشند. توی هر ورژن هم ریپازیتورها فرق داره. مثلا توی توزیع های برپایه دبیان (مثل خود دبیان، اوبونتو، کالی لینوکس) مسیر ریپازیتوری ها در مسیر /etc/apt/sources.list میباشد که با استفاده از یک ویرایشگر متن این فایل ریپازیتوری رو باز کنید و آدرس مخازن مربوط به نرم افزاری که میخواید نصب کنید رو بهش بدید که بعد بتونید نصب تون رو انجام بدید. توی خانوادهای برپایه ردهت (مثل خود redhad یا centos) طریق اضافه کردن ریپازیتوریها فرق داره که در زیر یکی از محبوبترین ریپازیتوری های centos رو اوردم که حتما مطالعه کنید. آموزش فعال کردن ریپازیتوری EPEL در توزیع های RHEL/CentOS 7.x/6.x/5.x

اما در مورد کد نویسی هر نسخه برای یک کاری استفاده میشه. من توصیه میکنم برای کد نویسی از redhat یا ubuntu استفاده کنید که ابزار بیشماری برای این کار در اختیارتون میگذاره. برای تست نفوذ هم همانطور که گفتم کالی لینوکس همون دبیان هستش که شخصی سازیش کردن برای تست نفوذ و این جور کارها. پس بنابراین شما میتونید دبیان رو نصب کنید و ابزارهای کالی لینوکس رو هم به صورت دستی خودتون هر کدوم رو که نیاز داشتید نصب و استفاده کنید. البته این نکته رو هم بگم که اکثر ابزارهای کالی لینوکس روی نسخه های دیگه هم نصب میشند.

در مورد سرعت پرسیده بودید که باید بگم سرعت لینوکس تون ارتباط مستقیم با حجم مموری و سرعت read و write هارد و io داره.

با توجه به مواردی که فرمودید تازه کار هستید و تلاش و پشتکاری که دارید توصیه میکنم از لینک زیر که از ابتدا دستورات لینوکس رو توضیح داده شروع کنید. اگر جایی سوالی بود مجدد مطرح کنید در صورتی که بتونیم جواب میدیم.
        آموزش لینوکس ( مقدماتی تا پیشرفته )

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

نوشته شده توسط SILYUTLS2 مشاهده پست
          سلام خدمت دوستان عزیز

دوستان بنده قصد کدنویسی php رو در داخل کالی لینوکس دارم متاسفانه من بارها اقدام به اپدیت و اپگرید کالی لینوکس کردم ولی هر وقتی که میخوام اقدام به نوشتن کدهای زیر میکنم با ارور های مواجه میشم
          sudo apt-get install lamp-server
          sudo apt-get install mysql-server libapache2-mod-auth-mysql php5-mysql
          با اروری که براتون پیوست کردم روبرو میشم بزرگواری کنید بنده رو راهنمایی کنید که چیکار کنم ؟
          ایا روش های بهتری برای کدنویسی با پی اچ پی تو لینوکس هستش ؟
          از چه محیطی برای کدنویسی استفاده کنم که عین ویرایشگرهای که رو ویندوز نصب میشه توانایی حدس زدن کلمات و ارور سینتکس رو شناسایی کنه؟
          سلام
          دوست عزیز من
          بنده هم مانند شما یک آماتور هستم.البته بهتره بگم بودم.
          برای نصب اسکریپت مدیاویکی نیاز به lemp داشتم.
          برای همین از لینوکس ابونتو 18.04 شروع کردم.
          این تجربیات چندین ماهه بنده است.امیدوارم استفاده شود.
          1. ابونتو 18.04 دسکتاب بصورت هم ویندوز هم ابونتو را نصب کنید.
          2. بجای lamp از lemp استفاده کنید.
          3. ابونتو بخاطر راحتی کار شما را سریعتر به یادگیری لینوکس میکشاند.
          4. از آخرین ورژن موجود lemp که php 7.2 است استفاده کنید. چون برای یادگیری و نصب برنامه های بروز است.
          5. از فروشگاه ابونتو php storn را نصب کنید و هر چی میخواهید کد بزنید.

اگر کمکی از من برمیومد بفرمایید در خدمتم.

کامنت

نوشته شده توسط Sokote Zaman مشاهده پست

سلام
            دوست عزیز من
            بنده هم مانند شما یک آماتور هستم.البته بهتره بگم بودم.
            برای نصب اسکریپت مدیاویکی نیاز به lemp داشتم.
            برای همین از لینوکس ابونتو 18.04 شروع کردم.
            این تجربیات چندین ماهه بنده است.امیدوارم استفاده شود.
            1. ابونتو 18.04 دسکتاب بصورت هم ویندوز هم ابونتو را نصب کنید.
            2. بجای lamp از lemp استفاده کنید.
            3. ابونتو بخاطر راحتی کار شما را سریعتر به یادگیری لینوکس میکشاند.
            4. از آخرین ورژن موجود lemp که php 7.2 است استفاده کنید. چون برای یادگیری و نصب برنامه های بروز است.
            5. از فروشگاه ابونتو php storn را نصب کنید و هر چی میخواهید کد بزنید.

اگر کمکی از من برمیومد بفرمایید در خدمتم.

سوالی بود بفرمایید.
            آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 02-09-2021, 12:30 AM.

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
            در حال انجام ...
            X