اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

انتقال فایل از روی سرور بر روی سرور دیگر با استفاده از شل نویسی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

انتقال فایل از روی سرور بر روی سرور دیگر با استفاده از شل نویسی

سلام
    من یک سرور centos دارم که یکسری فایل روشن ذخیره میشه . من میخوام کپی این فایل ها در یک سرور لینوکس دیگه که centos هست ذخیره بشه به صورت اتوماتیک . من باید چه طور این برنامه رو بنویسم ؟؟
    باتشکر
    اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

سلام
    ببینید برای انتقال فایل به سرور دیگه از scp باید استفاده کرد
    ولی چون scp در واقع ssh میکنه نیاز به دادن پسورد داره و چون میخوایم این کار اتومات انجام بشه باید یه کار کنیم تا پسورد رو توی کامند بدیم
    برای این منظور اول باید sshpass رو نصب کنیم که حدود 19k هستش و خیلی سریع نصب میشه
    yum install sshpass

حالا دستور زیر رو بزنید تا با یه کامند فایلها منتقل بشن
    کد PHP:
     sshpass -'your-password' scp /tmp/*.wav your-user@your-remote-server:/tmp/test 
    با دستور بالا هرچی فایل صوتی با پسوند wav داخل tmp سرور الستیکس هست رو کپی میکنه توی پوشه ی tmp/test در سروره مورد نظرمون

حالا میتونین این کامند رو تو یه اسکریپ بنویسین که هر وقت روش کلیک کردین اجرا بشه و فایل ها منتقل بشه
    و یا برا اینکه اینکه اتومات انجام بشه این کامند رو بذارین توی crontab
    اینجوری:
    vim /etc/crontab
    وبعد خط زیرو آخرفایل اضافه کنین:

کد PHP:
     15 * * * * root sshpass -'your-password' scp /tmp/*.wav your-user@your-remote-server:/tmp/test 

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
    در حال انجام ...
    X